Photoshop

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Bak ben sana nasıl yapacağını anlatiym. Misal benim profildeki sincabı, ya da yok o uğraştırır biraz :D le colayı keseceksin diyelim
Ne yapıyorsun ilk başta fotoyu ps ye alıyorsun.
Sonra
1-sol tarafta araç kutusu var, fare ile üzerlerine gittiğinde araçların isimlerini gösteriyor. Ordan hızlı seçim aracını alacaksın
2. Le colayı seçeceksin
3. Seçtikten sonra seçilen alan içerisinde sağ tıklayıp kesme/kopyalama ile yeni katman, birini seçeceksin

Sağ tarafta tam ortada resimden iki tane göreceksin. Alttaki resim, bütün olan resimdir. Üstteki ise senin kestiğindir.

Burya kadar tamam diyelim, şimdi de alttaki resimden kurtulma vakti. Ne yapacaksın, aynı yerdeki resimlerden alttakine çift tıklayıp katman 0 olarak adlandırmasını onaylayacaksın. Sonra da katman 0 a tek tıklayıp deleteye basacaksın. Daha sonra da yeni resmin, yani le colanın kesik hali gözükecek ekranda.

Gene sol tarafta araç kutusundan renkle doldurma aracını bulacaksın(tavsiyem üzerine basılı tutup gradienti seçmen ama bilmiyorsan uğraşma), sağ üstten istediğin rengi seçip resim üzerinde boş bi yere tıklayacaksın ve işlem tamam.

Dilersen gene araç kutusundan soldurma aracını alıp resim ve rengin birleşme noktalarından geçebilirsin. Sırıtmaması açısından tavsiye ederim.

Şimdi de gelelim kaydetmesine, ctrl shift s yap jpg i seç kaydet

Resimli olarak anlatmak isterdim ancak pc şu an morgda :D ama elimden geldiğince basit anlatmaya çalıştım :)

Kolay gelsin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.