Php Diline Baslıcam Yardım

6 Ocak 2016
125
0
TÜRKİYE
İlk olarak Html den basladım ve bi kac bilgi ögrendim.Php diline
gecmeye karar verdim.Php de ne tür uygulamalar yapmam gerekiyor?
Php bilgim %30-40 falan. Elimde dreamweaver ve notepad++ var.
Bu programlar yeterli diye düsünüyorum.
Herkeze tesekkürler.(THT Ailesi!!!)

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
what is SHODAN, how does it work?

May 22, 2013 Henry Dalziel Pentesting Tools, SCADA News and Training
Commonly referred to as the world’s most scary search engine – SHODAN is here to stay and is getting better and better at what it is designed to do.

How does SHODAN work?
SHODAN does what Google does but spits out specific and greater amounts of data. Whereas Google is interested in pretty images and excellent blog content (like what you are reading now on the world famous Concise Courses Security blog!) SHODAN will tell the hacker (be they white or black hat) things like banner information, HTTP, SSH, FTP, and SNMP services. The most basic SHODAN search will render results by country, network, operating system(s), and port(s).

If you wanted to execute a more specific search you’d use a string like this:

port:121 country:US hyper-v
Port:121 – this narrows the search down to specific ports.
Country – obvious.
Hyper V – this identifies all web servers using Hyper V in the UK (for example) by their SNMP banner.

We here at Concise Courses love SHODAN for one primary reason: we think it is great that there are tools, like SHODAN, that expose weaknesses. Why? Because they expose holes and vulnerabilities that can then be patched. We only learn through mistakes and there is nothing wrong from learning from others mistakes. These ‘mistakes’ include things like using default passwords and not patching known ageing vulnerabilities.

We have hosted many Hacker Hotshot events regarding security ‘hacking’ tools, programs and software – and the one which we feel most similar to SHODAN is PunkSPIDER, so go check it out if your interested. Both SHODAN and PunkSPIDER can scan massive amounts of data to specifically check, discover and audit vulnerabilities in web applications and websites.

SHODAN being used to detect vulnerabilities in SCADA and ICS systems is particularly useful, or perhaps better said, is very efficient at finding vulnerabilities. A CNN article by David Goldman recently highlighted two examples of how hackers used SHODAN. The first example was how an individual was able to crack into a hockey rinks’ system (possibly SCADA/ HDI) to defrost the rink! Another was able to own a the controls for a hydroelectric plant in France! These are not exaggerations. Just this week we had a demo with SCADA security experts showing how ‘easily’ a hacker can plant malware on a SCADA system using ****sploit and a USB stick.

Searching for ‘default password’ on SHODAN will result in literally millions of results – mostly from servers but also on printers. Printers are especially vulnerable that allows for security breaches to occur.

Why are many systems that are Internet facing have default or poor security?
We have established that SHODAN exposes weaknesses effectively, but why are these systems vulnerable in the first place! The reason is simple. Many of these systems, such as those controlling utilities etc., that use SCADA for example, have almost zero security, because they were only designed to be connected to a company’s own systems and not a web server – making them open to anyone with a computer, SHODAN, ****sploit and, of course, bad intentions.

bu yazıyı çevir yolla bakalım ingilizcen iyi mi kötü mü ?

6 Ocak 2016
125
0
TÜRKİYE

Nextu

Üye
11 Ocak 2016
144
0
bu yazıyı çevir yolla bakalım ingilizcen iyi mi kötü mü ?

shodan nedir, nasıl çalışır?

22 Mayıs 2013 Henry Dalziel pentesting Araçları, SCADA Haber ve Eğitim
Yaygın dünyanın en korkutucu arama motoru olarak anılacaktır - Shodan burada kalmak ve bunu yapmak için tasarlanmıştır ne daha iyi oluyor.

Shodan nasıl çalışır?
Shodan Google yapar ama verilerin özel ve büyük miktarlarda tükürüyor yapar. Google güzel görüntüler ve mükemmel blog içeriği ile ilgilenen Oysa (dünya üzerinde şu anda okumakta ne ünlü Muhtasar Kursları Güvenlik günlüğü!) Gibi shodan korsan anlatacağım (olmak onlar beyaz ya da siyah şapka) afiş bilgileri, HTTP, SSH gibi şeyler, FTP ve SNMP servisleri. En temel shodan arama ülke, ağ, işletim sistem (ler) ve port (lar) tarafından sonuçları verecek.

Eğer daha spesifik bir arama yürütmek istiyorsa böyle bir dize kullanırsınız:

port: 121 ülke: ABD hyper-v
Liman: 121 - Bu aşağı belirli portlara arama daraltır.
Ülke - açık.
Hyper V - bu onların SNMP banner (örneğin) İngiltere'de Hyper V kullanarak tüm web sunucuları tanımlar.

Burada Muhtasar Kursları Biz de bir birincil nedeni Shodan seviyorum: biz zayıflıkları maruz, bu Shodan gibi araçları vardır harika olduğunu düşünüyorum. Neden? Onlar delik ve açıkları maruz çünkü o yamalı olabilir. Biz sadece hataları yoluyla öğrenirler ve diğerleri hatalarından öğrenme yanlış bir şey yok. Bunlar 'hatalar' varsayılan şifreleri kullanarak ve bilinen yaşlanma güvenlik açıklarını yama değil gibi şeyler yer alıyor.

Biz PunkSPIDER olan shodan en çok benzeyen hissediyorum, bu yüzden eğer ilgi check it out gitmek ve bir - Biz araçları, programlar ve yazılımlar 'hack' güvenlik ile ilgili birçok Hacker Hotshot olayları ev sahipliği yapmıştır. Shodan ve PunkSPIDER Hem özel, kontrol web uygulamaları ve web siteleri keşfetmek ve denetim açıkları için büyük miktarda veri tarayabilir.

Shodan SCADA ve ICS sistemlerindeki güvenlik açıklarını tespit etmek için kullanılan özellikle yararlı, ya da belki daha iyi dedi olduğunu açıklarını bulmak çok verimli. David Goldman tarafından CNN makale son zamanlarda hackerlar shodan eskiden nasıl iki örnek altını çizdi. Birinci örnek bir birey pateni pisti defrost bir hokey pisti 'sistemi (muhtemelen SCADA / İGE) içine çatlamak başardı nasıl oldu! Başka Fransa'da hidroelektrik santrali için denetimleri kendi başardı! Bu abartmalar değil. Sadece bu hafta bir hacker **** sploit ve USB stick kullanarak bir SCADA sistemiyle malware bitki nasıl 'kolay' gösteren SCADA güvenlik uzmanları ile bir demo vardı.

Çoğunlukla sunucularından değil, aynı zamanda yazıcılarda - Shodan üzerinde 'varsayılan şifre' aranıyor sonuçları anlamıyla milyonlarca neden olacaktır. Yazıcılar güvenlik ihlalleri gerçekleşmesi için olanak sağlayan özellikle savunmasızdır.

Neden Internet bakan birçok sistem varsayılan veya kötü güvenliğe sahip misiniz?
Biz Shodan etkili bir zayıflıklarını ortaya kurduk, ama neden ilk etapta savunmasız bu sistemler vardır! Nedeni basit. Onlar sadece bir şirketin kendi sistemlerine bağlı ve bir web sunucusu için dizayn edildi çünkü örneğin SCADA kullanmak vb olanlar kontrol araçları olarak bu sistemlerin, çoğu neredeyse sıfır güvenliğe sahip - bir olan herkese bunları açık hale Bilgisayar, Shodan, **** sploit ve tabii ki, kötü niyet.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
shodan nedir, nasıl çalışır?

22 Mayıs 2013 Henry Dalziel pentesting Araçları, SCADA Haber ve Eğitim
Yaygın dünyanın en korkutucu arama motoru olarak anılacaktır - Shodan burada kalmak ve bunu yapmak için tasarlanmıştır ne daha iyi oluyor.

Shodan nasıl çalışır?
Shodan Google yapar ama verilerin özel ve büyük miktarlarda tükürüyor yapar. Google güzel görüntüler ve mükemmel blog içeriği ile ilgilenen Oysa (dünya üzerinde şu anda okumakta ne ünlü Muhtasar Kursları Güvenlik günlüğü!) Gibi shodan korsan anlatacağım (olmak onlar beyaz ya da siyah şapka) afiş bilgileri, HTTP, SSH gibi şeyler, FTP ve SNMP servisleri. En temel shodan arama ülke, ağ, işletim sistem (ler) ve port (lar) tarafından sonuçları verecek.

Eğer daha spesifik bir arama yürütmek istiyorsa böyle bir dize kullanırsınız:

port: 121 ülke: ABD hyper-v
Liman: 121 - Bu aşağı belirli portlara arama daraltır.
Ülke - açık.
Hyper V - bu onların SNMP banner (örneğin) İngiltere'de Hyper V kullanarak tüm web sunucuları tanımlar.

Burada Muhtasar Kursları Biz de bir birincil nedeni Shodan seviyorum: biz zayıflıkları maruz, bu Shodan gibi araçları vardır harika olduğunu düşünüyorum. Neden? Onlar delik ve açıkları maruz çünkü o yamalı olabilir. Biz sadece hataları yoluyla öğrenirler ve diğerleri hatalarından öğrenme yanlış bir şey yok. Bunlar 'hatalar' varsayılan şifreleri kullanarak ve bilinen yaşlanma güvenlik açıklarını yama değil gibi şeyler yer alıyor.

Biz PunkSPIDER olan shodan en çok benzeyen hissediyorum, bu yüzden eğer ilgi check it out gitmek ve bir - Biz araçları, programlar ve yazılımlar 'hack' güvenlik ile ilgili birçok Hacker Hotshot olayları ev sahipliği yapmıştır. Shodan ve PunkSPIDER Hem özel, kontrol web uygulamaları ve web siteleri keşfetmek ve denetim açıkları için büyük miktarda veri tarayabilir.

Shodan SCADA ve ICS sistemlerindeki güvenlik açıklarını tespit etmek için kullanılan özellikle yararlı, ya da belki daha iyi dedi olduğunu açıklarını bulmak çok verimli. David Goldman tarafından CNN makale son zamanlarda hackerlar shodan eskiden nasıl iki örnek altını çizdi. Birinci örnek bir birey pateni pisti defrost bir hokey pisti 'sistemi (muhtemelen SCADA / İGE) içine çatlamak başardı nasıl oldu! Başka Fransa'da hidroelektrik santrali için denetimleri kendi başardı! Bu abartmalar değil. Sadece bu hafta bir hacker **** sploit ve USB stick kullanarak bir SCADA sistemiyle malware bitki nasıl 'kolay' gösteren SCADA güvenlik uzmanları ile bir demo vardı.

Çoğunlukla sunucularından değil, aynı zamanda yazıcılarda - Shodan üzerinde 'varsayılan şifre' aranıyor sonuçları anlamıyla milyonlarca neden olacaktır. Yazıcılar güvenlik ihlalleri gerçekleşmesi için olanak sağlayan özellikle savunmasızdır.

Neden Internet bakan birçok sistem varsayılan veya kötü güvenliğe sahip misiniz?
Biz Shodan etkili bir zayıflıklarını ortaya kurduk, ama neden ilk etapta savunmasız bu sistemler vardır! Nedeni basit. Onlar sadece bir şirketin kendi sistemlerine bağlı ve bir web sunucusu için dizayn edildi çünkü örneğin SCADA kullanmak vb olanlar kontrol araçları olarak bu sistemlerin, çoğu neredeyse sıfır güvenliğe sahip - bir olan herkese bunları açık hale Bilgisayar, Shodan, **** sploit ve tabii ki, kötü niyet.

Merhaba google translate

Kardeş sen hayırdır? Adam soru sormuş senin yaptığına bak. Kimseyi imtihan etmek senin haddine düşmez

Merhaba sayın avukat.

Greed sende yüklenme arkadaşa, ingilizce biliyorum derken, kendine yetecek kadar biliyordur demek ki .

Lakin ingilizce öğren önerisi son derece doğru bir öneri. Gerekli dökümanlar hep yabancı dilde.

6 Ocak 2016
125
0
TÜRKİYE
Peki beyler Php örneklerini forumdan nerden bulurum.
İlk kodlamayı ögreneyim sonra SQL veri tabanına gecicem
Not:wampserver var.
Not2: php en iyi yaptıgım ve suan ki bilgimle yapabilcegim
en iyi uygulama olarak karne ortalaması Belge alıp almadıgı

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Peki beyler Php örneklerini forumdan nerden bulurum.
İlk kodlamayı ögreneyim sonra SQL veri tabanına gecicem
Not:wampserver var.
Not2:php en iyi yaptıgım ve suan ki bilgimle yapabilcegim
en iyi uygulama olarak karne ortalaması Belge alıp almadıgı

Post, session , veritabanı (pdo) , curl , regex konularına bak. Nette de araştırarak bulabilirsin.

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Benim okul dersim bu kadar yazı cevirmiyoruz.Yani kısa soru cevap seklinde
sınav oluyoruz.Sanırsam fazla abartmısım bilgimi bazıları ceviririm.
Ama hepsini cevirip anlamlı cumleler cıkartamam. Bu konuda yardımcı
olursan sevinirim.İlgin icin tesekkürler.

benimde kast ettiğim buydu işte okulda yüz olması inglizce biliyorsun demek değildir neden ingilizce öğren dedim çünkü yazılımla ilgili tüm kaynaklar ingilizce ve bu sebeple ingilizceni gelştirirsen bilgileri birinci kaynaktan direk alabilirsin.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Tesekkür ederim. Ama özel ingilizce dersi alacak bi durumum yok ve nerden
ingilizce ögrenebilecegimi bilmiyorum.

bakınız :http://www.ozkancelen.com/
bakınız:https://www.memrise.com/
bakınız:https://tr.duolingo.com/
bakınız:https://www.voscreen.com/
bakınız:https://www.youtube.com/user/CagriHoca

ufak bir googlelamyla bu kaynkalrdan daha fazlasınıda bulabilirsin dinleme ve anlamayı geliştirmek içinde yabancı dizileri altyazısız izlemeni tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.