PHP Dosya Sildirme / Oluşturma Kodu

fathcnblt

Katılımcı Üye
16 Eki 2013
293
0
Turan
Beyler selamun aleyküm. 3 gündür bu kodla uğraşıyorum bir türlü yapamadım. Şimdi beyler öyle bir kod olsun ki mesela msg.html dosyasını bir tuşla silsin diğer tuşla oluştursun. Silme işlemini yapıyorum fakat oluşturmayı yapamadım. Lütfen acil yardım.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Tek satır üstadım.. mesela diyelim içeriği oluşturdun, $icerik değişkeninde...

Kod:
$icerik="<html><head><title>Osman'ın İşleri</title></head><body><h1>Bu Osman'ın işleri de absürt yahu...</body></html>";

Artından bu içeriği, dosyaya yazıyorsun.
Kod:
file_put_contents("<dosyanın yeri ve adı>",$icerik);
Dosya yoksa oluşturur, varsa üstüne yazar.. Yok sonuna eklesin istersen "append" edersin.
Kod:
file_put_contents("<dosyanın yeri ve adı>",$icerik,FILE_APPEND);

fathcnblt

Katılımcı Üye
16 Eki 2013
293
0
Turan
Yok kardeşim ben bunu demiyorum. Mesela dizindeki dosyayı silecek sonra tekrar oluşturacak. Yani mesela bende bi mesajlaşma scripti var. Onda "msg.html" i tek tuşla silip tekrar oluşturmak istiyorum. Onun gibi. Yani unlink() fonksiyonunu kullanıyorum ama oluşturmayı yapamadım.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yok kardeşim ben bunu demiyorum. Mesela dizindeki dosyayı silecek sonra tekrar oluşturacak. Yani mesela bende bi mesajlaşma scripti var. Onda "msg.html" i tek tuşla silip tekrar oluşturmak istiyorum. Onun gibi. Yani unlink() fonksiyonunu kullanıyorum ama oluşturmayı yapamadım.

Üstüne yeni bir şey yazınca, azıcık silip yeniden oluşturmuş oluyorsun zaten :D

Bu kodla unlink'e de gerek kalmıyor.

fathcnblt

Katılımcı Üye
16 Eki 2013
293
0
Turan
Ben sadece o dosyayı silip boş bi şekilde yeniden oluştursun istiyorum. Yani mesela içi dolu bi html dosyası var onu bir tuşla siliyim diğer tuşla boş bi şekilde yeniden aynı isimde oluştursun istiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.