Çözüldü PHP F5 sonrası sayfanın kendini yenilemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Arkadaşlar merhaba, bir sayfa düşünün. Örneğin bir sunucu oluşturuyorsunuz ve çalışıyor, burda bir sıkıntı yok. Fakat F5 çektiğinizde tekrar farklı bir sunucu oluşturuyor. Tam olarak şöyle, bilgileri doldurdunuz, oluştur dediniz ve önünüze bilgilerinizi verdi. Bilgileri verdiği sayfada F5 çekersen tekrar farklı bir sunucu oluşturuyor. Bunu nasıl engelleriz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Bunun için üç yöntem aklıma geldi
Birincisi formu gönderince farklı sayfada verileri kayıt ettir. Form gönderince tekrar aynı sayfaya gelmez.
İkincisi forma güvenlik kodu koy kod yanlış girilirse ekleme yapmasın.
F5 bile yapsa güvenlik kodu değişeceğinden kayıt yapılmaz.

Üçüncüsü form gönderme kodlarına if koyarsan F5 ile gönderme yapmaz.
Örn: <input name="gonder" type="submit" value="Gönder" />

php> if(POST[gonder]) {........

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Bunun için üç yöntem aklıma geldi
Birincisi formu gönderince farklı sayfada verileri kayıt ettir. Form gönderince tekrar aynı sayfaya gelmez.
İkincisi forma güvenlik kodu koy kod yanlış girilirse ekleme yapmasın.
F5 bile yapsa güvenlik kodu değişeceğinden kayıt yapılmaz.

Üçüncüsü form gönderme kodlarına if koyarsan F5 ile gönderme yapmaz.
Örn: <input name="gonder" type="submit" value="Gönder" />

php> if(POST[gonder]) {........
Tavsiyen için teşekkürler, yarın deneyeceğim.

Pek anlamadım ama f5 ile forumu tekrar göndermeyi engellemek istiyorsan en iyi çözüm google recaptcha eklemektir.
Recaptcha mevcut zaten hocam.

Görünmez Google Recaptcha var onu kullanabilirsin.
Recaptcha mevcut zaten, fakat bir işe yaramıyor sadece ilk denemede işe yarıyor.

IboCanReyis

Uzman üye
31 Ara 2015
1,438
0
Tavsiyen için teşekkürler, yarın deneyeceğim.

Recaptcha mevcut zaten hocam.

Recaptcha mevcut zaten, fakat bir işe yaramıyor sadece ilk denemede işe yarıyor.

Bence yanlış bir kodlama yapınız var , Google Recaptcha o kadar kolay geçilecek bir alt yapı değil.

Sadece gidip html ile recaptcha ekleyip php alt yapısını boş bıraktıysanız normaldir .

Google üzerinde araştırma yapın.

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Bence yanlış bir kodlama yapınız var , Google Recaptcha o kadar kolay geçilecek bir alt yapı değil.

Sadece gidip html ile recaptcha ekleyip php alt yapısını boş bıraktıysanız normaldir .

Google üzerinde araştırma yapın.

Hocam dediğiniz gibi recaptcha yı seçsemde seçmesemde fark eden bir durum yok, hertürlü oluşturuluyor. yardımcı olabilir misiniz?

veritabanına kaydediyorsanız kolonlardan bir veya birkaçını "UNIQUE" olarak işaretlemeniz lazım

Hayır hocam veritabanı kullanmıyorum.

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Recaptcha sistemini düzgün yapamamışınız o zaman.Normalde recaptcha engeller sayfa yenilemede post göndermeyi.
Peki hocam size ulaşabileceğim bir yer varmıdır? beraber halletsek size zahmet olmazsa.
starktom
Anladığım kadarıyla ondan bahsediyor.
Fazla web programlama ile ilgilenmiyorum ama sanki jquery ile halledebilirsin gibi geliyor.
Uğraşıyorum fakat çözüm yolunu henüz bulamadım.
Girilen bilgiler F5 çekince silinmesinmi demek istiyosun ?

Girilen bilgiler F5 çekince tekrarlanmasın istiyorum hocam, yani en açıklayıcı şekilde anlatayım, bir forum dolduruyorsun örneğin ve bu bilgiler kaydoluyor, fakat kayıt olduktan sonra sürekli F5 çekiyorsun ve aynı bilgiler başka bir isimle kaydoluyor. umarım anlamışsınızdır.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Peki hocam size ulaşabileceğim bir yer varmıdır? beraber halletsek size zahmet olmazsa.

Uğraşıyorum fakat çözüm yolunu henüz bulamadım.

Girilen bilgiler F5 çekince tekrarlanmasın istiyorum hocam, yani en açıklayıcı şekilde anlatayım, bir forum dolduruyorsun örneğin ve bu bilgiler kaydoluyor, fakat kayıt olduktan sonra sürekli F5 çekiyorsun ve aynı bilgiler başka bir isimle kaydoluyor. umarım anlamışsınızdır.

Recaptcha güvenliği için kullanmış olduğun kodları at. Hatalı yeri göstereyim daha rahat olur.

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Bu kod oluştur.php de mevcut
Kod:
<div class="g-recaptcha" data-sitekey="burada keyim mevcut"></div>
Bu kod index.php de mevcut
Kod:
<script src='https://www.google.com/recaptcha/api.js'></script>

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
Hocam attığınız sitedekileri uyguladım, php leri php'ye html leri html lere yazdım, fakat bu seferde daha sayfa açılmadan lütfen robot olmadığınızı doğrulayın yazısı çıkıyor, bilgileri yazma yeri ve doğrulama yeri gelmiyor yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.