PHP Hakkında bir sorum var

mertkancelik

Uzman üye
27 Nis 2014
1,070
3
Bursa
Bir sistem yapmaya çalışıyorum algoritmayı oluşturdum fakat koda dökemedim

Amacım şu aynı lol ve dotada ki gibi kişiler sıraya giricek yani oyun sırasına daha sonra veritabanından rastgele 10 kişi seçilecek fakat bu kişilerin aynı çıkmaması ve şuan maçta/lobide olmaması gerekiyor

örnek : p1 p2 p3 p4 p5 vs p6 p7 p8 p9 p10 şeklinde bir takım var diyelim diğer p11 p12 p13 gibi kişilerde sıraya ben bunların arasından 10 kişi seçip bootstrapte modalın içerisine "maçı kabul et" butonu koymak istiyorum asıl sıkıntı şimdi başlıyor tamam maçı kabul edenler oldu etmeyenlerin sıradan çıkarılması gerekiyor yada 10 kişi de kabul etti maç odasına yönlendirilecekler sonra da oyun apisi kullanıp onlara kod üreticem vs vs

Takıldığım noktalar şunlar üyeler nasıl mükemmel bir şekilde veritabanından seçilecek ve sadece p1 p2 p3...p10 kişilerine modal gözükecek bunları nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

THTDEVILTHT

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
262
0
CEHENNET
Algoritmayı biraz daha değiştirelim söyle

P1 den p20 ye kadar kişi olsun

İlk olarak 20 üyeden çevrimiçi olan p1 .... p13 kişi çekilecek

Daha sonra cevrim içi olan p1 ile p13 den 10 kişi seçip lobiye atılacak :)

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,568
8
92
Ocak' tan gelme...
Öncelikle veritabanına üye tablosuna yada başka bir tabloya online seçilen kısımlarını koymakla başlayabilirsin

Üye giriş yaptımı online sütuna 1 ekler giriş yapmamışsa veya çıkış yaparsa 0 olur.
Üye seçilen kısmı seç dediğinde 1 olur, lobide 2, maç yaparken 3 olur.

Seçme işinide rasgele id seçtirerek yapabilirsin

$sql= mysql_query("SELECT * FROM tablon where secilen='2' order by rand() limit 1 ");

$cek= mysql_fetch_array($sql);

Son düzenleme:

mertkancelik

Uzman üye
27 Nis 2014
1,070
3
Bursa
Öncelikle veritabanına üye tablosuna yada başka bir tabloya online seçilen kısımlarını koymakla başlayabilirsin

Üye giriş yaptımı online sütuna 1 ekler giriş yapmamışsa veya çıkış yaparsa 0 olur.
Üye seçilen kısmı seç dediğinde 1 olur, lobide 2, maç yaparken 3 olur.

Seçme işinide rasgele id seçtirerek yapabilirsin

$sql= mysql_query("SELECT * FROM tablon where secilen='2' order by rand() limit 1 ");

$cek= mysql_fetch_array($sql);

Hocam çok teşekkürler aklım da bir şeyler oluşmaya başladı fakat aklım da şu var sence de socket io gibi Real Time js kullanılması gerekir mi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.