PHP Kodu içindeki gizlenmiş kodları görme

SeriKurt

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
474
1
SliconValley
Merhaba arkadaşlar konuda belirttiğim gibi. PHP,HTML vb. dillerde (bana php lazım) belli kodlar ekleyerek insanların o kodları görmesini engelleyebiliyoruz. Ancak bunları ben nası görebilirim. Çok önemli.

SeriKurt

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
474
1
SliconValley

Yanlış anladın şifrelenmiş demedim gizlenmiş dedim. Bir siteden almaya çalışıyorum bu kodları. Tek bir php sayfası. Şöyle düşün hani hani sitelerin admin panellerinin ana sayfaları olur ya view-source: yapınca yazılan tüm kodlar gözükmez. Ve indirilmez. Benim bu gizlenmiş kodları bi şekilde görmem gerek.

Plut0

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
727
1
5dimensional
Yanlış anladın şifrelenmiş demedim gizlenmiş dedim. Bir siteden almaya çalışıyorum bu kodları. Tek bir php sayfası. Şöyle düşün hani hani sitelerin admin panellerinin ana sayfaları olur ya view-source: yapınca yazılan tüm kodlar gözükmez. Ve indirilmez. Benim bu gizlenmiş kodları bi şekilde görmem gerek.

He, anladım.
Fakat FTP erişimin olmadan bakamazsın.

SeriKurt

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
474
1
SliconValley
He, anladım.
Fakat FTP erişimin olmadan bakamazsın.

:/ Bakmam gerek illaki bi yöntem olmalı. Biz görmeye çalışınca gizli kodlar. Ancak bize bu sayfayı gösterebilmesi için bu kodları internet tarayıcısısnın alabilmesi gerek E gizliykende alamıyacağına göre bi şekilde bu kodların tamamı biyerde bulunuyo bunları bulmam gerek.

Plut0

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
727
1
5dimensional
:/ Bakmam gerek illaki bi yöntem olmalı. Biz görmeye çalışınca gizli kodlar. Ancak bize bu sayfayı gösterebilmesi için bu kodları internet tarayıcısısnın alabilmesi gerek E gizliykende alamıyacağına göre bi şekilde bu kodların tamamı biyerde bulunuyo bunları bulmam gerek.

Tarayıcıya da gizli olarak geliyor bildiğim kadarıyla, örneğin span gibi etiketler server-side olarak biliyorum.
Server onları işleyip, tarayıcıya gönderiyor.
Yani sen saati istersen, kullanıcının bilgisayarındaki saat yerine server'ın saatini gösterir.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Arkadaşlar genel olarak açıklamış fakat o kodları görmeyin server bilgilerini bilmeden imkanı yok ne yazık ki. Zaten görülebilse hacklenmeyecek site olmazdı. İnternet siteleri şu mantıkla çalışır sen siteden bir sayfa talep edersin site sunucusu senin istedigin sayfayı algılayıp onda görülecek nesneleri listeleyip sana yollar.Senin tarayıcına php den herhangi bir kod v.b gelip gitmez. Sen siteye talebini yollarsın. Site onun php ile yorumlar. Sana sonucu yollar.

Edit: Üstteki arkadaşın dedigi gibi gizli gelme diye bir şey yok.

Son düzenleme:

SeriKurt

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
474
1
SliconValley
Arkadaşlar genel olarak açıklamış fakat o kodları görmeyin server bilgilerini bilmeden imkanı yok ne yazık ki. Zaten görülebilse hacklenmeyecek site olmazdı. İnternet siteleri şu mantıkla çalışır sen siteden bir sayfa talep edersin site sunucusu senin istedigin sayfayı algılayıp onda görülecek nesneleri listeleyip sana yollar.Senin tarayıcına php den herhangi bir kod v.b gelip gitmez. Sen siteye talebini yollarsın. Site onun php ile yorumlar. Sana sonucu yollar.

Anladım. Demekki ana sunucuya erişemeden hiç bi yolu yok gizlenmiş kodları görmenin. Peki bu kodları gizlicek kod nedir. Bişey deneyeceğimde.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Anladım. Demekki ana sunucuya erişemeden hiç bi yolu yok gizlenmiş kodları görmenin. Peki bu kodları gizlicek kod nedir. Bişey deneyeceğimde.

En basit olarak

<?php

gorunmeyecek_herhangi_bir_şey;

echo (gorunecek_herhangi_bir_şey);

print (gorunecek_herhangi_bir_şey);

?>

şeklinde php etiketi içindeki ekrana yazdırılmayan kodları göremezsin. Kodun içinde echo veya print ile herhangi bir şeyi ekrana yazdırmazsan herhangi bir şey tarayıcıda görünmeyecektir. Kodu denersen echo ve printler yazdırdığın harici görünmeyecektir.

Edit: Çıktısı : gorunecek_herhangi_bir_şeygorunecek_herhangi_bir_şey şeklinde olacaktır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.