PHP Pasif Aktif denemesi

SaKoTaJ54

Üye
1 Tem 2015
165
0
Ölümlü Dünya
Merhaba arkadaşlar ben bir proje de pasif aktif denemesi yapıyorum php dilin de veritabanına kayıt ettirdim fakat veri tabanından gelen deger aktif se aktif pasif se pasif i getirmeyi yapamadı resme bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız ve aşağıda da temizlediğim kod yapımı atıyorum

Resim:
Oolrr3.png

<div class="form-group">
<div class="col-md-6">
<p><b>Site Durumu </b></p>
<div class="toggle-flip">
<label>
<input type="checkbox" name="durum">

<span

class="flip-indecator"

data-toggle-on="Aktif"

data-toggle-off="Pasif"
></span>
</label>
</div>
</div>
</div>

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Önce veritabanına veri olarak ne yazdırdın?

if kullanarak bunu yapabilirsin. Yani; (sallıyorum) site tablosu, durum sutunu, hücre aktif yazıyor

if($durum == "aktif" ){
bunları yap

veya
if($durum != "aktif" ){
bunları yap gibi

Kodları daha ayrıntılı yazarsan kod konusundada sana yardımcı olabilirim

SaKoTaJ54

Üye
1 Tem 2015
165
0
Ölümlü Dünya
Önce veritabanına veri olarak ne yazdırdın?

if kullanarak bunu yapabilirsin. Yani; (sallıyorum) site tablosu, durum sutunu, hücre aktif yazıyor

if($durum == "aktif" ){
bunları yap

veya
if($durum != "aktif" ){
bunları yap gibi

Kodları daha ayrıntılı yazarsan kod konusundada sana yardımcı olabilirim

usta denedim o şekileri de olmuyor nasıl desem o şekilyapınca ya aktif görünmez oluyor yada pasif

federasyon765

Katılımcı Üye
2 Nis 2012
769
2
Çanakkale
Kod:
<?php
require_once("baglanti dosya.php"); //mysql bağlantı dosyanın bulunduğu yer

$site_ayar = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM siteayar WHERE ayar_id='1'")); //siteayar tablon ve ilgili ayarın idsi
?>

<div class="form-group">
<div class="col-md-6">
<p><b>Site Durumu </b></p>
<div class="toggle-flip">
<label>
<input type="checkbox" name="durum">

<span 

class="flip-indecator"

<?php
if($site_ayar['sitedurum'] == "aktif")
{
 echo '  data-toggle-on="Aktif" ';
}else{
    echo '  data-toggle-off="Pasif" ';
}

?>

></span>
</label>
</div> 
</div>
</div>

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.