Php site ici urun aratma

cerbug45

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
425
1
Kanada

index.php dosyasında veritabanından cektiğim urunler listeleniyor. Sayfanın ust kısmında musterilerin bu veritabanında bulunan urunler arasında arama yapmasını istiyorum. O kadar kod denedim basaramadım. Var sa yardımcı olabilecek yoruma yazabilir mi

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
detayları buradan paylaşırsan yardımın kralını yaparım sana :) detay olmadığı için özet geçiyorum. Bir tane get türünde bir form içine input ve submit butonu yerleştir. inputa name ver ve form'a "action" attr ekle <form action="/arama.php"> şeklinde sonra get ile gelen veriyi alacaksın. gelen veriyi alırsın. sonra da şu query ile listelersin sonçları...
örnek: select * from products where like %telefon%;

Son düzenleme:

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Sana Küçük bir örnek yapamazsan yardımcı olurum.

Kod:
<form action="" method="post" id="myForm">
<table><tr><td align="center" colspan="5"><font size="4">Arama yapmak istediğiniz alanı kullanınız</font></td></tr>
<tr><td align="center" colspan="5"> </td></tr>
<tr><td align="center">No:</td><td width="5"> </td><td align="center">Ürün:</td></tr>
<tr><td align="center"><input name="kayitno" type="text" /></td><td width="5"> </td><td align="center"><input name="urun" type="text" /></td></tr></table>
<br>
<input type="submit" name="ara" value="Ara" />
  </form>
<br>
<font size="4">Kayıtlı Ürün Listesi</font><br>
<table><tr><td align="center"><i>No:</i></td><td>&nbsp</td><td align="center"><i>Ürün Adı:</i></td></tr><?php
if($_POST[ara]){
$kayitno = $_POST['kayitno'];
	$urun = $_POST['urun'];
	if (empty($_POST['urun'])) {
$sql = "SELECT * FROM xxxxxx where id='$kayitno' ORDER BY id DESC ";
        $sorgula = mysql_query($sql);
        while ($duyur = mysql_fetch_assoc ($sorgula)) {
     echo '<tr><td align="center">xxxxx</td></tr>';
}
} else {
	$sql = "SELECT * FROM xxxxxx where urun like '%$urun%' ORDER BY id DESC";
        $sorgula = mysql_query($sql);
        while ($duyur = mysql_fetch_assoc ($sorgula)) {
     echo '<tr><td align="center">xxxxxxx</td></tr>';
}
} 
}
?></table>

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.