Pi Coin ne kadar doğru?

JigsawN

Yeni üye
21 Tem 2020
44
1
Selamun Aleyküm geçenlerde Pi coin diye bir uygulama öğrendim. Uygulama şöyle dijital madencilik mi nedir tam bende bilmiyorum öyle bişey hergün bi düğme var ona basıyosunuz ve size maden kazıyo yani para geliyo (sözde para geliyor emin değilim) acaba gerçekten para geliyor mudur?telefonuma herhangi bir zarar geliyor mudur? bilen varsa açıklarsa sevinirim ayrıca yanlış forumda paylaştıysam özür dilerim A1 türkçe içinde özür dilerim.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Merhaba,

Kullanıcı sayısı çok fazla ve reel bilgiler üzerine sistemi kurmaya çalışıyor. Eğer bu şekilde giderse 5 - 10 yıl sonra bir değer teşkil eder. Ancak şunu da belirtmek isterim ki; böyle ortaya çıkan ve zaman içinde şişen balon misali sönen çok kripto para gördük.

Bilginize,

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,025
113
Oslo
Merhaba,

Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum fakat küçük bir araştırma yaptım.

Sanırsam 24 saatte bir size bildirim atarak bir butona basmanız isteniyor ve butona bastığınızda kazım işlemi başlıyor.

Bu tarz bir uygulama daha önce siteler üzerinde yapıldı, örnek olarak web-coin.. Dolandırıcı çıkmıştı kendisi fakat site hala açık.. (Bkz: web-coin.pro)
Bunun gibi uygulamalar genellikle sahte/dolandırıcı oluyorlar, bundan dolayı kullanmanızı önermem fakat tercih size kalmış.

Saygılarımla,
ZiksthemW

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Telefondan uygun yazılım yüklerlerse hem size hemde kendine coin kazabilir ama bu kazım ayda 1 2 tl yi geçmez yani şişirilmiş bir balon inanmayın.

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
967
79
Merhaba Değerli Üye;
Pi Şuanda 12 Milyondan Fazla Kullanıcıya Sahip.Pi Üye Sayısına Göre Ödül Dağıtıyor.Örneğin 100 Bin Üyedeyken Saatte 10 Pi Dağıtırken 1 Milyon Üyede Bu Yarıya Düşer ve Saatte 5 Pi Vermeye Başlar. Durum Böyle Olunca 1 Milyar Üyeye Ulaştığında Hiç Pi Üretilemeyecek.
Para Çekme Konusuna Gelirsek Pi Şuanda Para Etmiyor Çünkü Henüz Alım Satım İşlemleri Açılmamış. Bir Kaç Yıl Boyunca da Açılmayacak.
Güvenirlik Kısmına Gelirsek Bence Dolandırıcı Olma İhtimalleri Çok Düşük.
Neden ;
1: Zaten 12 Milyon Üyelere Sahipler.Eğer Şimdi Bile Alım Satımı Açarlarsa Dolandırmadan 100 Kat Para Kazanabilirler.
2:pi nin Bu Kadar Beklemesindeki Sebeplerinden Biri Yaklaşık Olarak 100 Milyon Üyeye Sahip Olmak İstiyorlar. Böylece Alım Satım Açıldığıda 100 Milyon Üye Alım Satıma Başlıyacak
ve Bundan Dolayı Pi Devasa Bir Sanal Para Birimi Olabilir.
Ek Olarak Pinin Bunu Yapmasındaki Sebebi Şöyle Yorumluyorum;
Şuanda 1300 den Fazla Altcoin Bulunmakta Ama Bunlardan Çok Çok Azı Ayakta Durabilmiş Durumda.Bunun Sebebi Kullanıcılarının Çok Az Olması.Eğer Bir Şey Çok Talep Görerse Değeri Artabilir
Tabiki Bunlar Benim Yorumum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.