Ping düşürmek için ne yapabilirim?

rmary123

Katılımcı Üye
23 Eki 2011
714
0
Kocaeli
Arkadaşlar İnternet sağlayıcım vodafon internete wireless sayesinde bağlanıyorum modem dibimde orda problem yok pc sistemimde iyi önceden daha düşük bir internetle metin2 gibi oyunları sorunsuz lagsız oynayabiliyordum ama şimdi daha iyi bir internetle bile oynayamıyorum çıldırıcam gına geldi artık ping düşürmek için bir program yada pcden yapabileceğim bir ayar varmı bana acil yardımcı olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ra

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,679
1
95
Gaziantep
Cevap: Pİng sorunu acill!!

dostum hepsini denedim ama hiçbiride işe yaramıyor
O zaman Servis sağlayacınızı arayıp durumu detaylandırıp anlatmanızda fayda var. Hatlarınızda olabilir , modem ayarlarınızda olabilir , başka şeyler eksiktir ve bunu buradan anlamak pek mümkün değildir. Servis sağlayıcınızı arayıp durumunuzu belirtiniz. Telefon hatlarınızda ki paraziti kontrol ettiriniz.

rmary123

Katılımcı Üye
23 Eki 2011
714
0
Kocaeli

O zaman Servis sağlayacınızı arayıp durumu detaylandırıp anlatmanızda fayda var. Hatlarınızda olabilir , modem ayarlarınızda olabilir , başka şeyler eksiktir ve bunu buradan anlamak pek mümkün değildir. Servis sağlayıcınızı arayıp durumunuzu belirtiniz. Telefon hatlarınızda ki paraziti kontrol ettiriniz.

hocam serviste sıkıntı yok bence neden dersen cs go oynuyorum yada başka online oyunlar oynuyorum yada internetten film yada video izlerken hiç problemım yok sadece bu metin2 de çıldırtıyor benı

Ra

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,679
1
95
Gaziantep

hocam serviste sıkıntı yok bence neden dersen cs go oynuyorum yada başka online oyunlar oynuyorum yada internetten film yada video izlerken hiç problemım yok sadece bu metin2 de çıldırtıyor benı
Başka şeyler yaparken sorun yoksa metin2 serveriyle alakalı bir durumdur. Artık herkes iyi kötü seçmeden sunucu kiralayıp metin2 sunucusu kuruyor.

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba değerli üye, eğer internetiniz çok ilginç değerler almıyorsa ve anlaşmada verilen hıza uygun ise servisin yapacağı bir şey yok ama siz buna ek olarak hızlandırabilirsiniz tabi. Nasl mı? Dns değiştirmek olabilir. (en hızlı cloudflare dnsleri olacaktır.), kablosuzdan daha çok kablolu bağlantı olacaktır. (kabloları kısa tutunuz.), kullandığınız yazılım ve sürücüleri güncelleyin, uzun sürece kullanmadığınız zaman modemi kapata da bilirsiniz. Bunlar kesin çözüm getirecektir diyemem fakat ben aynı sorunları bu şekilde çözmeye çalışıyordum. Umarım faydası olur. İyi forumlar.. :mahcup:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Servis sağlayıcının seni aktardığı porta bağlı. 19ms alırken ISS değiştirdim 30ms almaya başladım. Modeme bağlı cihazları da kontrol et. Bazı cihazlar bağlandığı zaman diğerlerine göre daha çok ping oluşturabiliyor buna da dikkat et. Ayrıca kablolu bağlantı kurmanı tavsiye ederim. Normal ping değeri ile aldığın ping değerini söyler misin?

Son düzenleme:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
247
İstanbul
Genel de modem ısınınca ping çıkar veya sistemsel bir olaydan dolayı çıkar ilk olarak binadan çıkan portları veya ADSL kablonuzun sağlam olduğuna emin olun daha sonra düzelmez ise Modem Sıcaklığından dolayı olduğu ortaya çıkabilir. Bunun için internetten modem soğutucu alabilirsiniz.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
1 – CMD ile ping düşürmek
Ping düşürme yolları içinde en çok kullanılanlardan biri CMD ile ping düşürme.

Öncelikle görev çubuğundaki mercek simgesine tıklayıp açılan yerdeki kutucuğa “CMD” yazalım. Karşımıza “Komut İstemi” şeklinde bir sonuç çıkacak ona tıklayalım.

Açılan pencere aşağıdaki gibi olacaktır:

ping düşürme nasıl yapılır
Açılan bu pencereye ilk olarak, “netsh int ip reset resetlog.txt” yazıp enter tuşuna basıyoruz. Ardından “ipconfig/flushdns” yazıp tekrar enter tuşuna basıyoruz. Komut isteminde bu işlemi de tamamladıktan sonra “netsh winsock reset” yazıp yine enter tuşuna basıyoruz.

Ping düşürmenin yolları arasında en fazla talep gören CMD ping düşürme yöntemi aslında bu kadar basit.

2 – Görev yöneticisi ile ping düşürmek
Ping düşürmenin yolları arasında en fazla tercih edilen yöntemlerden diğer bir tanesi de görev yöneticisini kullanmak. Oyunlarda ping düşürme için bu yöntemi daha önce kullananlar olabilir.

Öncelikle görev çubuğuna sağ tıklayıp açılan küçük pencereden görev yöneticisine tıklıyoruz.ping düşürme rehber anlatım
– Görev yöneticisi açıldıktan sonra, pencere üzerinde hangi programın ne kadar ağ kullandığını görebilirsiniz. Ağı fazla meşgul eden ve kullanmadığınız programları kapatmak da izleyebileceğiniz ping düşürmenin yolları arasındadır.

ping düşürme görsellerle
3 – Windows otomatik güncellemelerini kapatma ile ping düşürmek
Ping düşürme yöntemleri içinde kolay sayılabilecek diğer bir yol ise güncellemeleri kapatmak olacaktır.

– İlk olarak ayarlar kısmına hızlıca girmek için “Windows+I” tuşlarına basalım. Açılan pencereden “Güncelleştirme ve Güvenlik” kısmına tıklayalım.

ping düşürme detaylı
– Güncelleştirme ve güvenlik kısmına girdiğimizde karşımıza “Windows Update” sayfası gelecektir. Buradan sayfanın alt kısmındaki “Gelişmiş Seçenekler” seçeneğine tıklayacağız.

ping düşürme işlemi
– Açılan pencerede, yine alt kısımda bulunan “Teslim İyileştirme” seçeneğine tıklıyoruz.

ping düşürme yöntemleri
– Açılan pencere üzerinde yine “Gelişmiş Seçenekler” kısmına tıklıyoruz.

ping düşürme işlemi en detaylı anlatım
– Artık açılan pencere üzerinden indirme ve karşıya yükleme sırasında kullanacağınız bant genişliğinizi ayarlayabilirsiniz.

oyunlarda ping düşürme
4 – İnternet bağlantısını resetleme ile ping düşürmek
Ping düşürmenin yolları içerisinde yine program gerektirmeyen diğer bir yöntem ise, Windows ayarları üzerinden internet bağlantısını yenilemek.

– İlk başta yine Windows ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor. Ardından “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklıyoruz.

oyunlarda ping düşürme rehberi
– Açılan pencere üzerinde, sol tarafta bulunan panelden “Durum” seçeneğine tıklıyoruz.

oyunlarda ping düşürme anlatımı
– Buradan aşağı kısımda bulunan “Ağ Sıfırlama” seçeneğine tıklıyoruz.

ping düşürme yolları anlatımı
– Açılan pencerede “Şimdi Sıfırla” seçeneğine tıklıyoruz.

ping düşürme yolları görselli anlatım
– Eğer sizden bir onay isterse tamam ya da evet seçeneğine tıklayın. Çalışmalarınızı kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5 – Ping düşürme programı ile ping düşürmek
Ping düşürmenin yolları yazımızın başında, ping düşürme programı konusuna değinmiştik. Saydığımız yöntemler içinde son sırada biraz daha bahsetme ihtiyacı hissettik.

Bu programların, özellikle oyunlarda ping düşürmek için kullanıldığını en başta söylemek gerekiyor. Tabii bu programları kullanmak için illa oyun oynamak zorunda değilsiniz.

Oyunlarda ping düşürmek için kullanılan bu tarz programlar, oyunlarınızla paralel olarak çalışmaktadır. Oyunlarda ping düşürmek amacı ile bu programlar oyun sunucularına direkt bağlantı ya da daha hızlı bir yol sağlarlar.

Modern ping düşürme amaçlı programlar, bilgisayarınızın yolladığı paketleri en etkili şekilde yollaması için uğraşırken, yerel hizmet sağlayıcınızdan kaynaklı kayıpları en aza indirmeye çalışır. Oyunlarda ping düşürmek için kullanılan bu programlar aynı zamanda, daha sabit bir bağlantı ve daha az dalgalanma sağlanması için de işe yaramaktadır.

Aklınızda bulunsun, oyunlarda ping düşürmek için kullandığınız programların sağladığı alternatif paket yollama yolu, önceden tanımlanmış olan yoldan çok daha etkisiz olabilir ve bu sebeple de oyunlarda ping düşürmek isteğinize cevap veremeyebilirler.

rmary123

Katılımcı Üye
23 Eki 2011
714
0
Kocaeli
Servis sağlayıcının seni aktardığı porta bağlı. 19ms alırken ISS değiştirdim 30ms almaya başladım. Modeme bağlı cihazları da kontrol et. Bazı cihazlar bağlandığı zaman diğerlerine göre daha çok ping oluşturabiliyor buna da dikkat et. Ayrıca kablolu bağlantı kurmanı tavsiye ederim. Normal ping değeri ile aldığın ping değerini söyler misin?

hocam aldıığım ping değeri 20 30 arası

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.