GNU/Linux Pip3 kurmak

Arcesy

Yeni üye
1 Ocak 2020
20
0
Merhaba arkadaşlar, bir konuda yardımınızı isteyeceğim. Ben Kali Linux üzerinde kickthemout ve ya anubis gibi toollar kurmak istiyorum ama "pip3 install -r requirements.txt yazdığımda pip3 diye bir komut yok " hatası ile karşılaşıyorum. " pip install -r requirements.txt" yazıp toolu çalıştırdığımda ise "... modülü bulunamadı" gibi hatalar alıyorum. Kali Linux'um güncel ve Kali Linux depolarıda güncel.İçinde python3 kurulu. Sanırım pip3 eksikliğinden kaynaklanıyor. İnternete baktım sorunu nasıl çözebileceğim ile ilgili pek bir şey bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
"sudo apt install python3-pip " bu komutu terminale yazdığımda hiçbir şey yükseltilmeyecek diyor. Lakin pip3 install ... yazdığımda " pip3 komutu yok " diye hata alıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

haramboy

Yeni üye
3 Ara 2019
36
0
Merhaba arkadaşlar, bir konuda yardımınızı isteyeceğim. Ben Kali Linux üzerinde kickthemout ve ya anubis gibi toollar kurmak istiyorum ama "pip3 install -r requirements.txt yazdığımda pip3 diye bir komut yok " hatası ile karşılaşıyorum. " pip install -r requirements.txt" yazıp toolu çalıştırdığımda ise "... modülü bulunamadı" gibi hatalar alıyorum. Kali Linux'um güncel ve Kali Linux depolarıda güncel.İçinde python3 kurulu. Sanırım pip3 eksikliğinden kaynaklanıyor. İnternete baktım sorunu nasıl çözebileceğim ile ilgili pek bir şey bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba, aynı sorundan bende muzdariptin 1 hafta arayıp uğraşmıştım bu video ile çözdüm.Videodakileri yap sonra pip indirme komutu ile tekrar indirip kur.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Cd8oJ3XzMuA[/ame]

Arcesy

Yeni üye
1 Ocak 2020
20
0
Merhaba, aynı sorundan bende muzdariptin 1 hafta arayıp uğraşmıştım bu video ile çözdüm.Videodakileri yap sonra pip indirme komutu ile tekrar indirip kur.

https://www.youtube.com/watch?v=Cd8oJ3XzMuA

Source.liste girip açıklamalar kısmında verilen komutları yapıştırıp kaydettim. Sonrasında apt update , apt upgrade ve reboot komutlarını terminele yeniden girdim ve maalesef yine aynı hata.

Arcesy

Yeni üye
1 Ocak 2020
20
0
Source.liste girip açıklamalar kısmında verilen komutları yapıştırıp kaydettim. Sonrasında apt update , apt upgrade ve reboot komutlarını terminele yeniden girdim ve maalesef yine aynı hata.

Acaba Python3' ün içinde ki pip'i görmüyor mu diyerekten Python2.7' i silmiştim. Acaba ondan mı olmadı ?

sudo apt-get install python3-pip değil miydi komutu eğer buysa bunu terminalde çalıştırdım.

Arcesy

Yeni üye
1 Ocak 2020
20
0

Arcesy

Yeni üye
1 Ocak 2020
20
0
sudo su yaparak kendime root yetkisi verdim. apt-get install git komutunu kurmaya çalışıyorum. Lâkin locklar buna engel oluyor. Lockların bulunduğu dizine gidiyorum ve rm lock , rm lock-frontend diyerek lockları siliyorum. Ardınandan tekrar apt-get install git komutunu terminale giriyorum aynı hatayı veriyor. Çözümü nedir , bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.