Piranha Business Tab Recovery Yüklemek

Typo

Yeni üye
18 Nis 2015
43
0
Not: Paylaşımı başka bir forumda daha görme ihtimaliniz var, o paylaşımı da ben yaptım, işinize yarar diye burada da paylaşıyorum.

Öncelikle Piranha da normal kendi Recovery Mode'u nu şöyle açabilirsiniz;

Not: Ama hiç bir şey yapamazsınız sadece Power tuşu ile Reboot System'yi seçebilirsiniz. Yeşil bir Recovery dir kendisi.

1)Tableti açın.

2)Menü Dokunmatiği(ses artı dokunmatiğinin sağındaki üst üste 3 nokta)'ne basın.

3)Sistem Ayarları.

4)Sol taratan aşağıya inin, Yedekle ve Sıfırla'ya basın.

5)Recovery Mode'a tıklayın.

6)Tamam diyip bekleyin.

Şimdi gel Gelelim bizim CWM v5.5.0.4 Recovery'mize;

Olay şu ben Piranha Business Tab 10.1'e yüklenen Cyanogen Mod 10 u deneyecektim ama Recovery yüklenmedi sonra kendi kendime deneme yanılma yolu ile Recovery Mod'u yüklemeyi başardım

Bazı hataları var şimdilik ama onları çözersem buraya ekleyeceğim çözümlerini. Mesela şimdilik geri tuşu olmadığı için Advanced gibi menülerden çıkamıyorsunuz. Sadece Reset tuşuna basıp yeniden başlatabiliyorsunuz. Reboot Recovery yapamıyorsunuz.

Çalışanları;

Home: Yukarı, aşağı gitme.
Power: Seçim yapma.
Reset: Tableti yeniden başlatma.
Wipes: Yapılabilir.
Reboot System: Yapılabilir.
Mounts: Yapılabilir.
Formats: Yapılabilir.
Installs: Yapılabilir.
Backups: Yapılabilir.
Restores: Yapılabilir.
Key Test: Yapılabilir.
Show Log: Yapılabilir.
Report Eror: Yapılabilir.
Partition Sd Card: Yapılabilir.
Swap: Yapılabilir.(Kernel destekliyor mu bilmiyorum, denemedim.)
Fix Permissions: Yapılabilir.

Kurulumu;

Not: Başlat Menüsü'ne gelin. Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni aratın. Çıkan sonuca tıklayın. Sol tarataki o ibreyi Fare'nin sol tuşu ile tutup en alta çekin. Uygula diyin. Tamam diyin. Yoksa sürekli Yönetici Olarak Çalıştır izni isteyecek.

1)Tablete SuperSu veya SuperUser yükleyin.

2)BU LİNK ten dosyaları indirin.

3)Dosyaları zipten çıkartın.

4)recovery ve recovery_install.sh yi kopyalayın, SD Card ana dizinine atın. novo7tools'u kopyalayın, SD Card ana dizinine atın.

5)Root Explorer'ı yükleyin,

recovery ve recovery_install.sh'yi kopyalayın,(üstünde basılı tutun ve copy)
a)data/system/dropbox a yapıştırın(copy here)
b)system/bin/recovery e yapıştırın.(copy here)

6)Piranha Business Tab 10.1 klasörünü açın.

7)ClockWorkMod klasörünü açın.

8)CWM ye tıklatın.

9)Bir tuşa basın diyecek, Enter a tıklatın.

10)Tekrar bir tuşa basın diyecek Enter a basın.

11)Tablet yeniden başlayıp açılınca, novo7tools'a tıklayın ve kurun.

CWM'yi Açma Yolları

a)NOVO7Tools'dan Recovery Açma;

1)NOVO7Tools'u açın, Recovery(enter recovery mode)'e tıklayın.

2)Root İzni verin. Bekleyin.

b)CWM'yi System Recovery Yapma ve Girme;

1)NOVO7Tools'u açın, flash recovery diyin, Root İzni verin.

2)Menü Dokunmatiği(ses artı dokunmatiğinin sağındaki üst üste 3 nokta)'ne basın.

3)Sistem Ayarları.

4)Sol taratan aşağıya inin, Yedekle ve Sıfırla'ya basın.

5)Recovery Mode'a tıklayın.

6)Tamam diyip bekleyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.