Piranha Tablete CWM Recovey Yüklemek

Typo

Yeni üye
18 Nis 2015
43
0
Not: Paylaşımı başka bir forumda daha görme ihtimaliniz var, o paylaşımı da ben yaptım, işinize yarar diye burada da paylaşıyorum.

Kurulum;

1)Öncelikle;
a)4.0.4 için ŞU LINKTEN Programı indiriyoruz.
b)4.0.3 için ŞU LINKTEN Programı indiriyoruz.

2)Sonra ŞU LINKTEN SuperSu'yu indiriyoruz.

3)Programı açıp Install Recovery diyoruz.

4)Programa Root İzni veriyoruz.

5)Program CWM Recovery de açılınca Reboot System Now diyoruz.

6)Şimdi ŞU LINKTEN Root Explorer'ı indiriyoruz.

7)Root Explorer'ı açıp Storage'a tıklıyoruz, bu sayfada çıkan recovery.img dosyasına uzun basıp Copy diyoruz.

8)data/system/dropbox a yapıştırın(Copy Here), tekrar Storage'a tıklayın ve recovery.img dosyasına uzun basıp Copy deyin, system/bin/recovery e yapıştırın (Copy Here) ve orada bulunan recovery'yi silin.

Kullanım;

İsterseniz marketten Recover'de başlatmak için Widget indirin ve onla gidin. İsterseniz benim kullandığım programsız yolu seçin, seçim sizin.

1)Tableti açın.

2)Menü Dokunmatiği(ses artı dokunmatiğinin sağındaki üst üste 3 nokta)'ne basın.

3)Sistem Ayarları.

4)Sol taratan aşağıya inin, Yedekle ve Sıfırla'ya basın.

5)Recovery Mode'a tıklayın.

6)Tamam diyip bekleyin.
Ve karşınızda gıcır gıcır CWM v5.5.0.4

Çalışanlar; (kısaca Install bölümü hariç her şey)

Home: Recovery'nin ana sayfasını açma.
Power: Seçim yapma.
Reset: Tableti yeniden başlatma.
Wipes: Yapılabilir.
Reboot System: Yapılabilir.
Mounts: Yapılabilir.
Formats: Yapılabilir.
Installs: Yapılabilir.
Backups: Yapılabilir.
Restores: Yapılabilir.
Key Test: Yapılabilir.
Show Log: Yapılabilir.
Report Eror: Yapılabilir.
Partition Sd Card: Yapılabilir.
Swap: Yapılabilir.(Kernel destekliyor mu bilmiyorum, denemedim.)
Fix Permissions: Yapılabilir.
Reboot Recovery: Yapılabilir.

Not: Mavi bir Rocoverydir.

Not: Kalıcıdır.

Not: Dediğim gibi Install bölümü sorunlu, o sorunları da çözdükçe yazacağım inşaAllah.

Not: Normalde size dediğim Programı indirip kullandığınızda sadece Klavye veya Mouse ile kullanabilirsiniz. Home çalışmaz ama bu yöntemle Home yeni bir özellik kazanıyor.

Not: Sadece Mouse veya Klavye ile kullanılabilir. Ses Açma veya Ses Kısma Tuşu'na sahip arkadaşlar dener ve Ses Açma veya Ses Kısma'nın Aşağı-Yukarı hareket sağlayıp sağlamadığını söylerse çok memnun olurum çünkü benim kullandığım modelde Ses Açma ve Ses Kısma yok.

Not: Sadece 4.0.4 veya 4.0.3'de çalışır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.