PKK biterdi ama...

14 Kas 2009
85
0
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 32. Gün’de Mehmet Ali Birand’a önemli açıklamalar yaptı. Başbuğ, terörün nasıl bitirilebileceğini, 1 Mart 2003’teki tezkerenin reddedilmesiyle PKK’yı bitirme şansının kaybedildiğini iddia etti.
Kürt kardeşlerimiz teröre tavır almalı
(Terör biter mi?) Açık söyleyeyim, Irak’ın kuzeyindeki PKK varlığını kaldırmadan PKK belasından kurtulması mümkün değil. Ayrıca Kürt kardeşlerimiz teröre demokratik tavır almalı. Daha önemlisi silah bırakması için uluslararası baskı yapılmasıdır.
ABD ile işbirliği olmadan harekât zor
(K.Irak’a operasyon için ABD’den izin gerekir mi?) 2003’ten sonra Irak’taki durum değişti. Hava sahasında kontrol var. ABD ile koordine edilmeden bir operasyon zor. Sınır ötesi sonrası bölgede kalma ne kadar uzarsa o kadar başarılı olur.
İyi istihbarat, planlama ile Kandil temizlenir
(Kandil temizlenir mi?) PKK’nın asıl bulunduğu bölge Irak’ın 40 kilometre içine kadar olan bölge. Kandil’e harekât, özel kuvvetlerle yapılabilir. İyi istihbarat ve planlamayla Kandil temizlenir.
PKK terör örgütü şanslı bir örgüt
(Terörle mücadelede hatamız neydi?) K. Irak’taki PKK varlığının ortadan kaldırılmasının mücadelede önemli olduğunu gözden kaçırdık. PKK terör örgütü şanslı bir örgüt bana göre. Çünkü konjonktürel şartlar hep lehine gerçekleşen ve istifade edebilen bir örgüt. Biz en az 4 kez PKK’yı elemine etme şansını kaybettik.
Tezkere geçse, Irak’ta 40 km içeri girecektik
Bir türlü son darbeyi vuramadık. Bana göre en son fırsat 2003’teki 1 Mart tezkeresiydi. Kabul edilse TSK, adını Yağmur Hattı olarak adlandırdığımız K. Irak’taki 40 kilometrelik bölgeye girecekti.
Özel yetkili mahkemeler konusu ele alınmalı
(Ergenekon ve Balyoz’un TSK komuta kademesi üzerindeki etkisi?) Tutukluluk halinin ceza haline dönüştüğü kanaati var. Özel yetkili mahkemelerin sorunlar taşıdığını çok kimse düşünüyor. Ben de katılıyorum. Özellikle gizli tanıklar, ihbar mektuplarına dayalı faaliyetler, özel yetkili mahkemelerin de ele alınmasının uygun olacağını gösteriyor.
Başbakan ile ilişkilerimiz gayet
sağlıklıydı

(Yeni bir asker - sivil düzeni mi kuruluyor?) 2008’de göreve geldiğimde Sayın Başbakan’la haftalık toplantıları ben arzu ettim. Dönemimde Sayın Başbakan’la ilişkilerimiz gayet sağlıklıydı. Diyaloğa açık bir süreç ***ürdük.Sorunlar olmadı mı, tabii ki oldu. Bu sorunları diyalogla, karşılıklı konuşarak
çözmeye çalıştık.

Silah bıraktırmaz için PKK ile görüşülür
(Devlet PKK’yla görüşmeli mi?) Siyasi iradenin vereceği karar çok önemli. Ancak görüşmelerde gizlilik ve amacının iyi tespit edilmesi çok önemli. Bence amaç terör örgütünün koşulsuz olarak silah bırakması olmalı.

osmanol

Katılımcı Üye
28 Kas 2010
512
0
turkhackteam
israil kadar damı olamıyoz
kandılı turkıye ısterse kandılı dum duz eder
bunu yabacak kuvet dı de var ama nedense o caseretdı yok kalıba

|FReeStyle!|

Uzman üye
6 Tem 2010
1,032
0
Balıkesir
Kitabı okusaydın anlardın çok ilgisi var sence ayın yarılması veyahut patlaması,güneşin patlaması doğal mı tsunamilerin artışı ve anlaşamamazlık sorun vb buna benzer şeyler Kıyamet alametlerinin habercisidir Terör'ün artışıda.

mx-p

Katılımcı Üye
24 Tem 2010
761
0
Atina
Kitabı okusaydın anlardın çok ilgisi var sence ayın yarılması veyahut patlaması,güneşin patlaması doğal mı tsunamilerin artışı ve anlaşamamazlık sorun vb buna benzer şeyler Kıyamet alametlerinin habercisidir Terör'ün artışıda.

Dediğin gibi olsun o zaman .

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
israilin filistine rusyanın çeçenistana americanın müslüman ülkelere yaptığının 10 da 1 ini yapmadık. şımarıklıkları ondandır. ewet pkk istenilse biter ben onunda varlığının bir strateji olduğunu düşünüyorum. baksanıza bizler nefretimizi kusarken parçalamak isterken onları ne yazıkki onlar meclis çatısı altında siyaset yapabiliyor ve artık sokoklarda caddelerde ellerinde bir paçavra bez parçasını işte bayrağımız diye sallayarak protestolar yürüyüşler bile yapabiliyorlar. allahtan dileğim gelecek nesiller için tehlike teşkil etmezler. bu gün böyleyse yarını siz düşünün.

14 Kas 2009
85
0
israilin filistine rusyanın çeçenistana americanın müslüman ülkelere yaptığının 10 da 1 ini yapmadık. şımarıklıkları ondandır. ewet pkk istenilse biter ben onunda varlığının bir strateji olduğunu düşünüyorum. baksanıza bizler nefretimizi kusarken parçalamak isterken onları ne yazıkki onlar meclis çatısı altında siyaset yapabiliyor ve artık sokoklarda caddelerde ellerinde bir paçavra bez parçasını işte bayrağımız diye sallayarak protestolar yürüyüşler bile yapabiliyorlar. allahtan dileğim gelecek nesiller için tehlike teşkil etmezler. bu gün böyleyse yarını siz düşünün.

Haklısın istenilse üzerine biraz daha fazla düşülse bitebilir

..senin pkk yı kandili bombalaman için herşeyin yerli üretim olmalı...öle kolay değil birde sen kandili bombala bak bakim kaç şehirde bomba patlıyor 1.istikbarat ağın çok ama çok güçlü olmalı neden bombaların nerde patlıyacağı için ilk istikbarattan geçer pkk nın bitmesi sonra herşeyin yerli üretim olması ee dışardaki güçler ambargo uygulamasın diye dışarıya bağımlı olmamak gerek.....

4 Şub 2011
109
1
Selamun Aleykum

İsrailin Cok qusel ßir taktiqi var. Bol-Parcala Ve Yut. Aslinda bu taktik 1990 yillarda cok uygulandi ancak 2000 yillarin baslarinda yanlis oludugunu anladilar. Yani demek istedigim nokta su. Ne kadar oldururseniz oldurun o kadar dirilir. Hic bir koken asla bitmez. Tek bir kisi dahi kalsa bu yillar sonra buyur kendini gelistirir ve illa intikamini alir. Yani hic bir sey asla oldurmekle yikilmakla yok olmaz tam tersi canlanir alevlenir. Hic bir iyilikten kimse kotuluk gormez. Onun icin kin yerine kardeslikle yaklasalim. Oldurmek yerine ciceklerle yaklasalim. Hz muhammed aleyhi selatu selamun dedigi gibi ''Yikici degil Yapici olunuz''

Selam Ve Dua İle Kaliniz Ms Katrina

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
bazen hastayı kurtarabilmek için bir parçayı kesip atmak gerekebilir. bizlerde bu pis kitlenin varlığından bile rahatsız olduğumuz aşikar. o zaman zaten şehit şehitler verdiğimiz ülkemizde bu hayvandanda öte pis varlığın bitirebilinmesi adına elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. ölümün nerden geleceğini bilmediğimiz şu dünyada ben ailemden istenildiği kadar şehit vermeye razıyken sadece ben değil türk milleti buna razıyken halaa bitirilememeside çok ilginç değilmi. zamanında bir reklam vardı içeriğinde tamamennnnn duygusal gibi bir takım ince mesajlar veren bir reklamdı. bazı devletlerin başkanlarının işadamlarının çocuklarınn bile askere gittiğini biliyormuydunuz. neden gerçek savaşa gidiyorlar çünki. bizim kisi stratejidir ve tamamen de duygusaldır tahminimce. bu stratejide olmazsa olmazdır arkadaşlar yarın bir saaş çıksa ne olacak. işte pkk nın varlığı bir neviyede bizim insanımızı ham tutmuyor savaşada eğilimli hazırlıklı oluyor. birde şurdan bakın anlayacaksınız hiç bir düşmanı olmayan bir devlet ismi verirmisiniz bana. yokkiiiii... bizim bilemeyeceğimiz stratejiler bunlar.

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
israil dediğin bir avuç ülke. küçük amerika dır ama. siz hiç bir tane israillini fakir olmadığını biliyormusunuz. kör bir israillinin filistinden bir göz satın aldığını işte böyle bunlar. amerika şirket sahibi israil o şirketin genel müdürü rusya bu konulara ne kadar uzak kalsada g.müdür yardımcısı ve şirkete nasıl ortak olabilirimin derdinde türkiye şef diğer ülkelerde işçi. emir emir emir emir...

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
anlamadığım bir diğer konu ise söz israilden açıldıda merak ettim soruyum bari size. israil yıllar önce acı nedir çekti gördü yaşadı. piyanistte izlediğim kadarıyla işte. peki neden ders alamadı halaa neden kendi yaşadıklarınıda filistin halkı üzerinde yaşatıyor. zaman da ne olduda o savaş mağduru israil zavallı israil bitik israil bu duruma geldi. israilin arkasında kim var. amerika olabilirmi. herkesi ringe mi çıkartıyor bu amerika. kendisi patron oturup izliyormu. anlam veremiyorum.

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
sayın saygı değer büyüğümüz muhsin yazıcıoğlu abimiz yıllarca devlet işleriyle muhatap olmuş pkk itleriyle mücadele etmiş ölümünüde kendisi bile yatağında olmayacağını dile getimiş bu abimizin amerikanın neden katlettiğinide anlayamıyorum. ben bir gün bir yerde bir pkk lı tuzak kurar falan diyordum ama rahmetliyi çok hafife almışım. koskoca amerika ne istedi ki bu abimizden.

4 Şub 2011
109
1
İsrail bir avuc ulke diye gecme. Mavi marmarada Turkiyenin gobeginde 11 tane sehid verdi. Ve sehid olanlarda Muttaki Turk Topraklarinda yasayan vatandastilar. Madem bir avuc ulke o zaman neden suskun kesildi. Sakin siyasi miyasi demeyin bana. Tek neden menfaatlarini icin ses etmedi... Bugun israil tabi rest atar. Kusura bakmayin asil sorun ta baslarda. onlarda 11 tane geberseydiler bugun icim rahat olucakti. İslam icin sehid oldular 11 sehid. Ancak zalim israilin elinden sehid olmasi benim yuregimi yakiyor

Ancak onunda suyu isiniyor sehy saidin torunlari gun be gun diriliyor bunlar bugun suskun ve sessiz. Sadece qununu bekliyor o gun geldiginde bunlar her meydandan birer kuhaylan olarak cikacaklar ve zaferini elde ediceklerdir. Zafer cok yakindir...

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,080
10
ankara
bizlerde türk milleti olarak çok kızdık bu konuya. dünya basını bile başbakan erdoğanın savaş ilan etmesini beklerken o basın açıklamasında bambaşka konulardan bahsetti. bak katrina şu lafımı yabana atma. dünyada nerde ne kadar savaş varsa, şöyle bir bak incele. halkları kendi ülkelerinden kaçıyor. işte savaş halinde ülkesini terk etmen bir ülke varsa oda türkiyedir. bizler millet olarak hazır vatan uğruna ölmeye. ama bizlerin başı durun diyosada vardır bir bildikleri. mavi marmara konusu en baştan belliydi ne olacağı halk olarak bildiğimizi devlet bilmiyormu sanıyorsun. bu yaşanılanlar gelecekte bizim için bir kozdur kimbilir gelecekte neyi düşünüyor devletimizde onun için mavi marmarayı bile bile gönderdi ve ses soluk çıkarmadı. buda bizim stratejimiz olabilirmi ? anladınnn

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.