PlayStation hakkında forum sitesi açmalı mıyım?

22 Eki 2015
95
0
Nereye
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bir forum sitesi projem var. Bu forum PlayStation üzerine olacak. Neden bu konuyu seçtiğimi merak edenleriniz varsa şöyle açıklayayım: İnternette arama yaptığımda PlayStation'ın resmi sitesi haricinde Türkçe bir forum ya da kaynak site bulamadım. Bunun bir eksiklik olduğunu düşünerek böyle bir işe atılmak istedim. Sizlere sorum şu ki sizce böyle bir proje insanlar tarafından desteklenir mi? Forum yazılımı olarak ilk başta ücretsiz bir yazılımla başlayacağım daha sonra eğer istediğim geri dönüşü alabilirsem ücretli bir yazılıma taşıyacağım. Ücretsiz yazılım olarak MyBB ile SMF arasında kaldım fakat MyBB'ye daha sıcak bakıyorum. Ücretli yazılım olarak ise vBulletin lisansı pahalı geldi, XenForo'nun da tasarımı pek hoşuma gitmiyor bu durumda pek fazla bilinmemesine rağmen WBB (WoltLab Burning Board) hem daha makul fiyatı hem de şık tasarımıyla beni kendisine çekmeyi başardı diyebilirim. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir, paylaşırsanız çok mutlu olurum.

9 May 2014
143
0
Night City
Merhaba ,
Eğer projeyle uğraşacak vaktiniz ve isteğiniz varsa neden olmasın , kulağa hoş geliyor. Desteklenip desteklenmeyeceği işi biraz reklam , özgün içerik vb. etkenlere dayalı.Ben kaydolurdum şahsen :)

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Eğer ilk defa bir forum sitesi açacak iseniz ve tecrübeniz yoksa bulaşmayın derim. Son zamanlarda sadece yıllanmış forum sitelerinin adı duyuluyor harcadığınız emeğe ve paraya yazıktır...

Criminal^

Uzman üye
22 Eki 2014
1,154
2
Tokyo
Gerçekten arkasında duracak ve zaman ayıracaksanız güzel ve faydalı bir iş çıkabilir ortaya. Fakat tabiki bu konuda reklam ve ps kullanıcılarına erişim de çok önemli. Gerekli yerlere doğru reklam ile başvuru yaparsanız kısa sürede kullanıcı havuzunda yüzebilirsiniz. Ama vaktiniz yoksa ve reklam için bir bütçe belirlemediyseniz forum yerinde sayar yeni kullanıcı çekmeniz çok zor olur.

22 Eki 2015
95
0
Nereye
Merhaba ,
Eğer projeyle uğraşacak vaktiniz ve isteğiniz varsa neden olmasın , kulağa hoş geliyor. Desteklenip desteklenmeyeceği işi biraz reklam , özgün içerik vb. etkenlere dayalı.Ben kaydolurdum şahsen :)

Yorumunuz için teşekkür ederim. Projeyi tamamladığım zaman özel mesaj yoluyla bilgilendireceğim.

Eğer ilk defa bir forum sitesi açacak iseniz ve tecrübeniz yoksa bulaşmayın derim. Son zamanlarda sadece yıllanmış forum sitelerinin adı duyuluyor harcadığınız emeğe ve paraya yazıktır...

Yorumunuz için teşekkür ederim. Profesyonel anlamda ilk defa forum sitesi açacağım lakin hem deneyim elde etmek hem de başarabilirsem kazanç elde etmeyi düşünüyorum.

22 Eki 2015
95
0
Nereye
Gerçekten arkasında duracak ve zaman ayıracaksanız güzel ve faydalı bir iş çıkabilir ortaya. Fakat tabiki bu konuda reklam ve ps kullanıcılarına erişim de çok önemli. Gerekli yerlere doğru reklam ile başvuru yaparsanız kısa sürede kullanıcı havuzunda yüzebilirsiniz. Ama vaktiniz yoksa ve reklam için bir bütçe belirlemediyseniz forum yerinde sayar yeni kullanıcı çekmeniz çok zor olur.

Yorumunuz için teşekkürler. Projemin daima arkasındayım. Geliştirmek için de elimden geldiğince çaba sarf edeceğim. Sağlam bir ekiple çalışacağım için siteyi tek başıma yönetmeyeceğim. Reklam işini daha düşünmedim lakin onun için bir bütçe ayıracağım.

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Yorumunuz için teşekkür ederim. Profesyonel anlamda ilk defa forum sitesi açacağım lakin hem deneyim elde etmek hem de başarabilirsem kazanç elde etmeyi düşünüyorum.

Başlangıç olarak ücretsiz forum sitesi açmanızı sağlayan sitelerde biraz bişeler kapın :) Direkt hosting, lisans ve domain felan almayın... Bol kazançlar. İyi öğrenimler..

22 Eki 2015
95
0
Nereye
Başlangıç olarak ücretsiz forum sitesi açmanızı sağlayan sitelerde biraz bişeler kapın :) Direkt hosting, lisans ve domain felan almayın... Bol kazançlar. İyi öğrenimler..

Teşekkür ederim. Elimde hosting var. Sadece domain almam gerekiyor. Öncelikle dediğiniz gibi forum yönetimi hakkında bilgi edineceğim. Sonrasında projemi hayata geçireceğim inşallah.

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
Tabi ilgi çeker ama başarılı ver azimli olursan bu arada ps4oyun.com bu siteyi kendine idol seçebilirsin çok harika işler çıkarıyorlar
bunların dışında o kadarda kolay değil ama siteyi açmaya karar verdiğin zaman öm den ulaş bana playstation cafeyi yakın zamanda devrettim bir şeyler öğretebilirim

22 Eki 2015
95
0
Nereye
Tabi ilgi çeker ama başarılı ver azimli olursan bu arada ps4oyun.com bu siteyi kendine idol seçebilirsin çok harika işler çıkarıyorlar
bunların dışında o kadarda kolay değil ama siteyi açmaya karar verdiğin zaman öm den ulaş bana playstation cafeyi yakın zamanda devrettim bir şeyler öğretebilirim

Yorumunuz ve yardımınız için teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.