Playstation Oyun Fiyatları! İndirim! /Kingof1453 /Stajyer Asistan

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
981
10
Merhaba arkadaşlar, bu makalemde sizlere gerek xbox gerek playstation oyun konsollarının "orjinal" oyunlarının ne kadar pahalı "gözüktüğünden" bahsedeceğim. Evet gözüktüğü diyorum çünkü aslında bu oyunları ucuzlaştırmak bizlerin elinde. Dilerseniz fazla uzatmadan makaleye geçelim.

Oyun Konsolu nedir?
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyun konsolunu bilmeyen olsa bile duymayan yoktur.
Peki nedir bu oyun konsolu. Kabaca tanımliyacak olursak "sadece" oyun oynamak için üretilmiş ve kasma sorunu yaşatmadan sistem özellikleri derdi yaşatmadan konsollar için yazılmış oyunları çalıştıran kara kutu diyebiliriz. Günümüz de bir çok oyun konsolu olsa bile Microsoft ve Sony bu piyasanın iplerini elinde tutmakta. Aslına baktığımız zaman konsol fiyatları ucuz gözüküyor.
Fakat çoğu oyuncu içindeki oyunların fiyatlarından rahatsız durumda. Tabii orjinal oyunlar için geçerli bu. Konsolu kırdırırsanız fiyat sorunuda ortadan kalkmış olacaktır.

24677dff83b1f5df56371a4d642e0646

Konsol Kırdırmak Derken?
Arkadaşlar konsol kırdırmak diyorsak alın elinize çekici bam güm konsola vurun demiyoruz.
Konsollar aynı bilgisayar da torrent oyun indirir gibi dışardan oyun yükleyebilir veya yükletebilirsiniz. Biz bu işleme konsolu kırdırmak diyoruz. Evet tabii kide yasal değil..

Konsol Kırdırmanın Zararları Nedir?
Arkadaşlar şuan sizi anlayabiliyorum "oo ne güzel her oyun nerdeyse beleşe geliyor niye millet kırdırmıyor" diyebilirsiniz. Bunun sebebi 2 ye ayrılıyor. 1. si Korsan oyuna karşı verilen mücadele. 2. İse konsolu kırdırdığınız zaman "online" oyun oynayamıyor oluşunuzdur. Konu dışına çıktığı için buraya çok fazla değinmiyeceğim. Başka bir makalede daha detaylı analtırım.

Playstation da Fiyatlar Pahalı mı?
Evet arkadaşlar oyun konsolunda fiyatlar çok pahalı durumda. Tabii ki bu saf fiyatlar. Yani ilk bakıldığın da bir destiny 2 oyununa en aşşağıya 200 tl bayılmanız gerekiyor. Araba yarışı,
savaş oyunu, açık dünya oyunu, rpg oyun, fps oyunu. Bunlardan her birinden 1 çeşit oyun alsanız yeter tabii ki ama etti size 1000 tl bir playstation 4 parası daha. Ama bunun bir çözümü var. Playstation tabii ki bunu düşünüp psn kardeşliğini ortaya sürmüş. Bu sayede tüm oyunları (plus dahil) kendinize %50 indirimli şekilde alabilirsiniz. Evet bu yasal ben de uyguluyorum.

Nedir Bu Psn Kardeşliği?
"Güvendiğiniz" bir arkadaşınız ile birbirlerinizin hesaplarınızı birleştirmenize kardeş hesap yapmanıza ve tüm her şeyin fiyatını yarı yarıya bölüşüp 1 kere alıp ikinizinde oynayabilmesine "Psn kardeşiliği" denir. Bu sayede 140 tl vereceğiniz oyuna 70 tl vererek aradan sıyrılabilirsiniz ve tabii ki tam sürüm ve 0 oluyor. Ek olarak arkadaşınız la aynı anda girseniz bile hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Çoğu gamer bu şekilde oyun alıyor zaten :). Ek olarak Playstation'un yaptığı indirimleri kaçırmaz iseniz( Mesela sömestır indirimi %70 :)) oyunu çok cüzi miktara getirme imkanınız var. Örnek verecek olursak ben Call of Duty: Advanced Warfare oyununu psn kardeşliği ve sömestır indirimi sayesinde 209 tl ye almak yerine 22 tl ye aldım :). Ek olarak gold edition yani altın sürüm :).

1200px-PlayStation_logo.svg.png

Psn Kardeşliği Kimler İle Yapılır?
Arkadaşlar yukarda farkettiyseniz "güvendiğiniz" arkadaşlarınız ile yapın dedim. Çünkü psn kardeşliği yaparken hesaplarınızın şifrelerini birbirlerinize veriyorsunuz. Yani anlamışsınızdır dediğimi. İnternetten sizi kandırmaya çalışan veya internette tanışıp psn kardeşliği yapmak isteyen çok kişi olabilir. Kesinlikle itibar etmeyiniz. Yüz yüze görüştüğünüz, güvendiğiniz ve bizzat yakın arkadaşınız ile yapın. Asla ve asla internetten tanıştığınız kişilerle yapmayın üzülürsünüz. Tekrar dediğim gibi bu şekilde oyun fiyatlarını fazlasıyla cüzi bi şekilde düşürebilirsiniz benim yaklaşık 44 oyunum var çoğu nuda cüzi fiyatlara aldım :).

NOT= ARKADAŞLAR UMARIM MAKALE FAYDALI OLMUŞTUR EĞER İSTEK GELİR SE PSN KARDEŞLİĞİNİN NASIL YAPILDIĞINI VİDEOLU ŞEKİLDE ANLATIRIM. BAŞKA YERDE PAYLAŞIRKEN ALINTI OLDUĞUNU BELİRTMEYİ UNUTMAYINIZ..

NOT 2 = BİLGİSAYARI PLAYSTATİONDAN ÜSTÜN YAPAN TEK ŞEY OYUN FİYATLARIYDI ŞİMDİ ONU DA HALLETMİŞ OLDUK YAŞASIN KONSOL! ( :trl ) :D

Saygılarımla
Kingof1453

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.