Polis aradı

justemiinn

Yeni üye
5 May 2021
24
2
Merhaba arkadaşlar dün beni manisada şubeden aradılar ifade vermeye çağırdılar sordum ne hakkında diye sosyal medya whatsapp bişeyler söyledi anlamadım pek bende şuanda orda olmadığımı 3 ay gelemeyeceğimi söyledim bulunduğum yeri sordu annemin falan yanındayım dedim annemin adresini de söyledi ordaki karakola göndericem dedi arıycaklarını söyledi ifade için. şimdi arkadaşlar adam 5. ayın 16 sında olduğunu söyledi telif hakkı falan dedi bende o gün eski Facebook hesabımı kapatmak için faceeboka mail atmışım onunla ilgisi olabilir mi?

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
telif hakkı ne alaka peki ? biri seni o müzik ile mi veya başka bişey mi şikayet etmiş ?

birde konu yanlış yere acmışsın yardım bölümünde ac

justemiinn

Yeni üye
5 May 2021
24
2
telif hakkı ne alaka peki ? biri seni o müzik ile mi veya başka bişey mi şikayet etmiş ?

birde konu yanlış yere acmışsın yardım bölümünde ac
kanka telif hakkı falaj dedi adam ifaden alınxak dedi senle beraber 140 kişi dedi bende o gün facebooka mail atmışım telifle ilgili eski hesabımı kapatmak için

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
kanka telif hakkı falaj dedi adam ifaden alınxak dedi senle beraber 140 kişi dedi bende o gün facebooka mail atmışım telifle ilgili eski hesabımı kapatmak için
telif yemen seni karakola götürmez ki en fazla videonu kaldırır o kadar başka bişey var ya siber suctan yada şikayeten yada dolancırcılıktan

justemiinn

Yeni üye
5 May 2021
24
2
telif hakkı icinse bişi olacagını sanmam şefim :) başka bişi icin ise bence bir git derim neolabilirki en fazla şefim :)
hocam valla dediki birinin fotoğrafını mı indirmişsin bişey yapmışsın bende bilmiyorum dedi polis bende o gün kendi hesabımı eski fotolarım olduğu için teliften kapatmaya çalışmıştım o olamaz mı

justemiinn

Yeni üye
5 May 2021
24
2
e devletten bakabilirsin hakkında açılmış dava varmı veya bişeyde olabilir
hocam 18 yaşından küçüğüm e devletim yok polisde sıkıntı olmaz demişti ben o attığım mailden dolayı olduğunu düşünüyorum ama aklımı karıştıran 140 kişi varmış benle beraber

coder.php

Üye
22 Nis 2022
136
53
Web Geliştirme Kulübü
telif hakkıysa sıkıntı aga diyim ben biyerin fotoğrafını izinsiz kullandıysan büyük miktarda para isterler anlaşmak için bile telif hakkı adamın iflağını kurutur, telif konusunda çok mağdur olan insanlar var okuman için konu linklerini atardımda moralin bozulmasın. Eğer kullanmadıysan birinin fotoğrafını vs. sıkıntı olmaz.

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
399
241
25
MEDUSA
Merhaba arkadaşlar dün beni manisada şubeden aradılar ifade vermeye çağırdılar sordum ne hakkında diye sosyal medya whatsapp bişeyler söyledi anlamadım pek bende şuanda orda olmadığımı 3 ay gelemeyeceğimi söyledim bulunduğum yeri sordu annemin falan yanındayım dedim annemin adresini de söyledi ordaki karakola göndericem dedi arıycaklarını söyledi ifade için. şimdi arkadaşlar adam 5. ayın 16 sında olduğunu söyledi telif hakkı falan dedi bende o gün eski Facebook hesabımı kapatmak için faceeboka mail atmışım onunla ilgisi olabilir mi?
devlet 18 yaş altı bireylerle ilgilenmez , ebeveynleriyle iletişime geçer öyle birşey olsa önce Ailen bilirdi birşey oldugunu sanmıyorum ,iyi forumlar dilerim

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,000
Dinlenmede.
Seni bir polis memuru arıyor ifade vermen gereken bir konudan bahsediyor gerekçe nedir ondan söz ediyor ve sen bunu anlamiyon WhatsApp falan diyip gecistiriyon ? Özel bir durum varsa olabilir bunu özel olarak yazabilirsin ama birşeyler dedi ama ben anlamadim demen olayı tam kavriyamadin anlamina gelir ve ciddi problemin olabilir.
1 polis beni arasa bir konu hakkinda diyalog kursa şahsen ve herkez kulak kesilir ki mevzuyu anlamak adına.

Bugün bu yorum yazanlar veya tüm forum senede kaç kez polis tarafindan telefonla aranıp diyalog kuruyor.
Bana kalirsa bir iyilik yap
Konuyu düşün ne diye aranmisindir
Özelse gel özel de üstü kapalı konusalim
Normal birşey ise açıkla yine konuşalım.
Bak bu forumda kendimde dahil bu internet yüzune savcı karşisına cikmiş çok abilerin var nezarette yatmış ve ceza evine girip çıkmış yani fikir düşünce belki kanun maddelerinden söz edecek insanlar.

Bide forumun bilgisine hayranim.
Her konuda bir fikri bir yorumu olaanlar minnettarim onlara :)

justemiinn

Yeni üye
5 May 2021
24
2
Seni bir polis memuru arıyor ifade vermen gereken bir konudan bahsediyor gerekçe nedir ondan söz ediyor ve sen bunu anlamiyon WhatsApp falan diyip gecistiriyon ? Özel bir durum varsa olabilir bunu özel olarak yazabilirsin ama birşeyler dedi ama ben anlamadim demen olayı tam kavriyamadin anlamina gelir ve ciddi problemin olabilir.
1 polis beni arasa bir konu hakkinda diyalog kursa şahsen ve herkez kulak kesilir ki mevzuyu anlamak adına.

Bugün bu yorum yazanlar veya tüm forum senede kaç kez polis tarafindan telefonla aranıp diyalog kuruyor.
Bana kalirsa bir iyilik yap
Konuyu düşün ne diye aranmisindir
Özelse gel özel de üstü kapalı konusalim
Normal birşey ise açıkla yine konuşalım.
Bak bu forumda kendimde dahil bu internet yüzune savcı karşisına cikmiş çok abilerin var nezarette yatmış ve ceza evine girip çıkmış yani fikir düşünce belki kanun maddelerinden söz edecek insanlar.

Bide forumun bilgisine hayranim.
Her konuda bir fikri bir yorumu olaanlar minnettarim onlara :)
hiçbirşey yapmadım polis bana 5. ayın 16sında olmuş bu olay dedi ve telif hakları ile ilgili bir mevzu dedi ve ben o tarihte gmail üzerinden kendi eski facebook hesabıma telif atmışım bununla ilgili bir konu olamaz mı.

devlet 18 yaş altı bireylerle ilgilenmez , ebeveynleriyle iletişime geçer öyle birşey olsa önce Ailen bilirdi birşey oldugunu sanmıyorum ,iyi forumlar dilerim
sordum ebeveynlerim aranacak mı diye hayır bu numarayı arayacaklar dedi

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,000
Dinlenmede.
Takma kafaya birsey cıkmaz
Telif hakkı ile ilgili mevzuatı oku.
Yaşında küçük galiba cezai eylem riskinde yok.
İfadeni alırlar bide mail atarsın nereyse artık olay çözüme kavuşur.
Tek problem TRT yani trt ile ilgili birşey değilse ifade ile kapanir ama TRT varsa işin içinde olay ifadeyi alan savcinin o günkü ruh haline kalırsin buda 1 veya 2 mahkeme demek olur 3.Mahkeme olmaz
TRT telifi nedir hocam diye sorarsan o mevzuya beni çekme teferruatlı birşey konu olur o kadar karmaşık birşey ama TRT telif haklarına bakabilirsin ancak baya kapsamlı ve zaman alir.

Edit/Forumda daha önce telif ve ciddi sorunlarla ilgili hack, rat, spy, keylog, kiz arkadaşının sosyal medyasinı, eşinin sosyal medyasıni , + CC denilen illet vs vs vs sorun yaşiyan üyeler var aramizda olanda var bu işlere töbe edende :) yazdım bir ikisine isim vermiyimde gelirlerse yazarlar :)

Bide savcı alırsa ifadeni yukarida yazdigim olasılık ama polis memuru alırsa bu durum seni beklemeye ve strese sokar ama gene gelip yazarsin bize konuşuruz mevzuyu

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.