Polis Olmak

21 Nis 2020
206
1
20
Selamlar THT Ailesi
Polis olmak istiyorum ama lise mezunu polis olmak mı lisans mezunu olduktan sonra polis olmak mı mantıklıdır veya kolaydır bilgisi olan abilerim yazarsa beni mutlu eder.
İyi hafta sonları dilerim ....

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,074
37
6,104
[C*]
Selamlar THT Ailesi
Polis olmak istiyorum ama lise mezunu polis olmak mı lisans mezunu olduktan sonra polis olmak mı mantıklıdır veya kolaydır bilgisi olan abilerim yazarsa beni mutlu eder.

Aklınızda polisliğe alternatif bir meslek yoksa liseden sonra TYT ye girip daha sonra PMYO sınavlarına girip kazandığınız takdirde 2 yıl yatılı okuduktan sonra polis olabilirsiniz. Fakat aklımda başka meslekler de var, başka bölümleri denemek istiyorum derseniz 2 (önlisans) veya 4 (lisans) yıllık üniversite mezunları için de KPSS ile POMEM sınavlarına girebilme şansınız var.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,124
23
353
Selamlar THT Ailesi
lise mezunu olarak polis olmak istiyorsan tyt ye girip 250 ham puan alman gerekiyo (ham puan demek hiç bir eklenmemiş tek yaptığın netler ile) herhangi bir ünv okursan da kpss ye girmen gerekiyo o da bildiğim kadarıyla 65 puan olman gerekiyo sen seç dostum hangisi kafana uyarsa :)

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
4
483
6
Selamlar THT Ailesi
Lisanslı olduktan sonra olman mantıklı maas ve bir çok şeyde + olur.

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,239
70
7,710
Lisanlı olduktan sonra daha mantıklıdır. TYT sınavı ardından PMYO sınavı kazandıktan sonra polis olabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.