Port Nasıl Açabilirim ?

tororeis

Üye
16 Eyl 2018
78
0
Satürn
Arkadaşlar bağlı olduğum modem komşumun interneti. Bunda port açabilir miyim ? Bildiğim tek şey internetin şifresi.

-Bir de arkadaşlar arayüz'ü açınca karşıma MikroTİK ve RouterOS çıkıyor kullanıcı adı: admin fakat şifreyi bilmiyorum nasıl ayarlayabilirim

Son düzenleme:

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz, hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?superonline,ttnet, admin gibi şeyleri deneyiniz

GaziMKA

Yeni üye
31 Ara 2018
17
0
Arkadaşlar bağlı olduğum modem komşumun interneti. Bunda port açabilir miyim ? Bildiğim tek şey internetin şifresi.

-Bir de arkadaşlar arayüz'ü açınca karşıma MikroTİK ve RouterOS çıkıyor kullanıcı adı: admin fakat şifreyi bilmiyorum nasıl ayarlayabilirim

Merhaba hocam. Mikrotik RouterOS'nin seni karşılamasının nedeni komşunun mikrotik marka bir yönlendirici kullandığını gösteriyor. Mikrotik'in kendi yazılımı olan winbox ile erişimi oluyor ordan yönetim sağlıyorsun arayüz haricinde fakat yine şifre istiyor senden. İnternetten default şifreleri bulup deneyebilirsin eğer adam değiştirmemişse o şekilde içine girip port açabilirsin. Ama şifre belirlemişse bulman gerekecek onu.

tororeis

Üye
16 Eyl 2018
78
0
Satürn
7a62rN.png

Buyrun Yüzbaşım. Dediğim gibi komşunun internetine bağlanıyorum.

22 Ocak 2019
73
0
Mars

dostum simple port forwarding diye bir program var istersen o programdan rahatca port açabilirsin istersen bana özelden yaz sana indime linkini atayım

Raficim

Yeni üye
7 Nis 2020
1
0
Kocaeli
Dostum maalesef iss firmaları en azından mikrotik,ubnt,cambium vs vs gibi wireless üzerinden yayın yapanlar sabit ip vererek port işlemlerini hallediyor. Siba bilişim ile görüşerek bence bu konuyu halledebilirsin. senin önüne gelen sayfa kablosuz aktarıcının sayfası şifreyi iss firmaları biliyor mikrotik 6.40 sürümünden önce python yazılımı ile exploit ediliyordu fakat onunda önüne geçtiler. benim tavsiyem siba bilişim ile görüşmen belki sana özel bir pptp kullanıcı adı ve parola verirler bu şekilde halledebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.