Port Yönlendirme

Len4x

Üye
29 Eki 2018
55
0
Port yönlendirmek konusunda sorun yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz ?
Modemim Zyxel VMG3312-B10B'dir

Son düzenleme:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Port yönlendirmek konusunda sorun yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz ?
Modemim Zyxel VMG3312-B10B'dir

Merhaba değerli üyemiz, bakın bu benim modem arayüzümdeki wan arayüz tablosu, 100 ile başlayan IP'ler havuz IP sistemidir

Peki nedir bu?

Türk telekom ve bazı süper online gıbı internet sağlayıcılar carrier grade nat ( CGN) havuz IP sistemi bu sisteme geçmişler. Bu sistemde hem dinamik IP hem de port vs IP TV gibi şeyler açamıyorsunuz bunu yapabilmek için ise statik IP alın diyorlar 5 ıle 15 TL arası, modem arayüzündeki IP ile gerçek IP'niz farklı çıkıyor eğer sizin de böyle ise bu sisteme dahil olmuşunuz demektir bu IP'ler genellikle 100. ile başlıyor.

Yani kısaca sizin modem arayüzü de böyleyse sabit ip satın almanız lazım.

Ama bunada gerek yok. Artık Her türlü Port açma bu konu sayesinde port açabilirsiniz.

Len4x

Üye
29 Eki 2018
55
0
"Squ4LL Konuya ilginiz için öncelikle teşekkür ederim.
16DD2j.png

Modem Arayüzümdeki IP Adresi Bu şekildedir. Şuan Netspeed İle çalışıyorum aynı CGN sistemi ile çalışıyor diye tahmin ediyorum.
İstediginiz Başka bir bilgi varsa port açmaya yardımcı olması için benden istediginiz Seve Seve bunu sizle paylaşabilirim.

Denedim videodakini ne yazıkki yemedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Modeminizi yeniden başlatarak farklı bir IP adresi almayı deneyin. Yeniden başlatma ardından da CGN IP ile internete bağlanıyorsanız sizin yapacağınız bir durum olmayacaktır. Bu durumda Internet Servis Sağlayıcının arayıp CGN havuzundan çıkıp tekil ip adresi kullanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu durum kesin çözüm olmayabilir ancak bazı kullanıcılar bu sayede CGN sorunundan kurtulabildiler.

CGN IP sorunu için diğer bir çözüm de Sabit IP adresi satın almaktır. Sabit IP ile IP adresiniz size özel olur ve modemi yeniden başlatma durumu farketmeksizin her zaman aynı IP adresini kullanırsınız. Ancak bunun aylık 8-10 TL gibi fiyatı olacaktır.

Son düzenleme:

MD6

Üye
1 Ara 2018
158
0
CyberWarrior
Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarını kapatmayı deneyin. Modeminizi her kapatıp açtığınızda veya bilgisayardan bağlantıyı kesip tekrar bağlandığınızda local IP adresi değişmektedir. Örneğin 192.168.1.22 gibi bir adrese sahip. Bu adresi ağ ayarlarından sabitleyebiliyorsunuz. Böylece modem arayüzünden port açarken gireceğiniz local IP değişmez. Her seferinde arayüzden tekrar local IP değişmek zorunda kalmazsınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.