Porttan Pc ye sız Lafı

11 Nis 2012
95
0
Sa birkaç konu gördüm (pc yi nasıl ele geçiririm, rattan başka nasıl hacklerim gibi vs vs)
Birde şöyle bir yorum gördüm 'Portlardan Sızabilirsin' burda aklıma gelen soru şu ;

Nasıl yapılır kısa bir kaç cümle ile anlatabilirsiniz mantığını anlamak istiyorum yeterli benim için

Ve bunu duyduğumda aklıma şu soru geldi eğer bir kişinin rat kullandığını biliyorsak kullandığı portuda biliyorsak zaten rat portları tahmn edilebilir oluyor bazı kişiler için 1604 80 81 vs vs

Ve sonuç olarak Portlardan sızılaldiğine gibi öre bı rat portlarından pc ye giriş yapılabilirmi?

Cvplayan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum:RpS_thumbsup:

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Rat için port açıldığı zaman portun arkası kapalı kalır sebebi geri bir saldırı durumu olmaması için zaten profesyoneller portun çıkışını kapatır, acemi kişiler nette gördüğü port açma videolarını izledikleri için hedef olarak 80 veya 9000, 9001 vs portlar açar buda bilindik olduğu için saldırganların hedefi olur, kişinin portundan internet ağına sızan saldırgan IP adresinde açık 2. port taratır eğer açığı bulursa bilgisayara sızabilir

11 Nis 2012
95
0
Rat için port açıldığı zaman portun arkası kapalı kalır sebebi geri bir saldırı durumu olmaması için zaten profesyoneller portun çıkışını kapatır, acemi kişiler nette gördüğü port açma videolarını izledikleri için hedef olarak 80 veya 9000, 9001 vs portlar açar buda bilindik olduğu için saldırganların hedefi olur, kişinin portundan internet ağına sızan saldırgan IP adresinde açık 2. port taratır eğer açığı bulursa bilgisayara sızabilir

Tamamda usta nasıl bununla ilgili bir video ders falan yokmu hiç görmedim

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
2
1,456
Nmap ile ip adresindeki portlar taranır ve ****sploit yardımı ile o porta uygun exploit ile sisteme sizlir. Bak nette şunları araştır, ****sploit nedir? Exploit-db kernel exploitleri sonra tekrar anlamıyorsan ya buraya yada bana om at.

11 Nis 2012
95
0
Nmap ile ip adresindeki portlar taranır ve ****sploit yardımı ile o porta uygun exploit ile sisteme sizlir. Bak nette şunları araştır, ****sploit nedir? Exploit-db kernel exploitleri sonra tekrar anlamıyorsan ya buraya yada bana om at.

Teşekürler aradığım cevap buydu takıldığım yer olursa mesaj atacağım şimdiden çok teşekürler

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

Bununla ilgili bir konu açılsa çok güzel olurdu.
Elinize sağlık güzel açıklamışsınız.

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0

Genellikle kişisel bilgisayarların tüm portları kapalı olmakta, peki bu durumu nasıl bypass edeceksiniz?

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Genellikle kişisel bilgisayarların tüm portları kapalı olmakta, peki bu durumu nasıl bypass edeceksiniz?

Yanlış bilgi otomatik olarak bir windows işletim sistemi kurduğunuz zaman default olarak 135 ve 445 . portu açık olarak gelir ve 445. portta ms17 adlı zaafiyet vardı gerekli payload ve exploitleri kullanarak karşı sistem istismar edilebiliyor.

Son düzenleme:

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
Yanlış bilgi otomatik olarak bir windows bilgisayar kurduğunuz zaman default olarak 135 ve 445 . portu açık olarak gelir ve 445. portta ms17 adlı zaafiyet vardı gerekli payload ve exploitleri kullanarak karşı sistem istismar edilebiliyor.

Nedendir bilmem o kadar bu konu üzerine araştırma yaptım portların hepsi kapalı olarak denk geldi windows makinelerde :)

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Nedendir bilmem o kadar bu konu üzerine araştırma yaptım portların hepsi kapalı olarak denk geldi windows makinelerde :)

Hocam C|EH eğitimi aldık ben o kadar çok bilgili birisi değilim fakat eğitmenlerimiz çok bilgiliydi zaten kendileri pentester olarak görev yapıyorlar kurumlarla çalışıyorlar. Tüm eğitmenler 135. ve 445. portun default olarak geldiğini söyledi eğer ki portlar kapatılmamışsa. Sizde kendi işletim sisteminize bakabilirsiniz netstat -an |find /i "listening" komutu ile eğer kapatmadıysanız 135 ve 445. port açık olacaktır :)

Son düzenleme:

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
Hocam C|EH eğitimi aldık ben o kadar çok bilgili birisi değilim fakat eğitmenlerimiz çok bilgiliydi zaten kendileri pentester olarak görev yapıyorlar hemen hemen hepsi 135. ve 445. portun default olarak geldiğini söyledi eğer ki portlar kapatılmamışsa sizde kendi işletim sisteminize bakabilirsiniz netstat -an |find /i "listening" komutu ile eğer kapatmadıysanız 135 ve 445. port açık olacaktır :)

Daha Dün Kontrol Etmiştim, Ancak Tekrardan Kontrol Edeyim Birde Bugün Boş Bir Vaktimde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.