Post Exploiting - Av Nasıl Kapatılır ?

Gsliolan

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
357
0
AV = AntiVirüs (Aşağıda sık sık AV İbaresini kullandım anlamayanlar için :D )

Arkadaşlar AVve güvenlik duvaru açık olan bilgisayara sızmayı başardım fakat AVaçık olması benim m e t a sploitte persistence gibi bazı modülleri virüs algıladığı için kabul etmiyor bu arada virüsüm karşı sistemde yönetici yetkisine sahip olmasına rağmen;

CMD ile kapatmaya çalıştığımda ACCESS DENIED.
Regeditte Run kısmında başlangıçta çalışmasını engellemek için silmeye çalıştığımda ACCESS DENIED.
Program Files de sistem dosyalarını silmeye çalıştığımda ACCESS DENIED.

Hatası aldım.

Acaba kapatmanın başka çözümü varmı veya m e t a sploitte kullanılan Persistence gibi modülleri bir şekilde AV'den kaçırmaya çalışsam çalışır mı ki nasıl AV'den Kaçırabilirim ? Bu Arada bumodüller perl le mi ruby dili ile mi yazılmıştı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.