Premier veya Plugin ile Video Düzeltme Önerisi (blur, titreşim, upscale)

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
48
10
Arkadaşlar selamlar,

Abim bir konut yapımıyla ilgili video çekmiş ve videoda ekranda bulanıklıklar var. Drone'un markasını bilmiyorum ama video kalitesi çok kötü.

Ai Enhancer gibi yazılımlarla videoyu biraz düzeltmeye çalışıyorum. Ancak, videoda sanki ateş yanarken ekran bulanır gibi olur, görüntü sağa sola buharlaşır gibi olur. Bu şekildeki görüntüler çok fazla.

Videonun çözünürlüğünü yükseltmek, bulanıklıkları yok etmek ve luts atmak istiyorum. Elimden geldiğince bulanık alanları kesip atsam da çok fazla var.

Bana önerebileceğiniz tekniklerin biçimsel adlarını ve ücretli, ücretsiz yazılım isimleri paylaşır mısınız? Halihazırda birçok teknik deniyorum. Kısa yol kesinlikle aramıyorum. Gerekirse 1 haftamı alsın.

Önerilerinizin İngilizce dile sahip olmasında da bir sakınca yok.

Aşağıdakileri çok iyi biliyorum:
  • Videolarda, seslerde ve insanlarda ham referans neyse kalite de odur.
  • Videonun orijinal kalitesi düşükse, teknoloji gelişse bile minimal üstüne çıkılabilir.
  • Video ve resim konusu da aynı şekilde (Raw) olmadığı sürece dünyanın bütün teknolojisini de değerlendirsek ışık ve ekipmanın önemini biliyorum.
Ben elimden geleni yapmak istiyorum:
  • Nerelere kadar gidebileceğimi görmek için farklı örüntülerim olsun.
  • Denemiş olayım ve abimin egosunu, inadını kıramadığımdan ona da kanıtlamış olayım.
Bir cacık çıkmasa da denemek istiyorum. Normal şartlarda benim çekmem gerekirdi videoyu ve bunu istesem pazarlığa oturmak zorunda kalacağım.

Ek not:

Örnek video yükleyemiyorum çünkü internet hızım kağnı arabası gibi.

Bunların farkındayım:
  • Videonun kalitesinin düşük olduğunun farkındayım. Ancak, elimden geleni yapmak istiyorum.
  • Videoyu düzenlemek için farklı teknikler ve yazılımlar arıyorum.
  • Videonun kalitesini ne kadar iyi hale getirebileceğini görmek istiyorum.
  • Videonun kalitesinden memnun olunmayacağını ve abime bunu göstermek istediğimi belirtmek isterim.
Umarım biraz çözüm konusunda ilerlemiş olurum..
Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,006
1,572
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
Adobe Premiere ile Adobe After Effects Öneririm

Adobe Premiere Video Düzenleme de Yardımcı Olacaktır.

Adobe After Effects ise Videodaki Effects Verebileceğin Bir Programdır.

Belki bu programları biliyorsundur ama işine yarar diye umut ediyorum
Bu programlarla hem bulanıklarını giderirsin hemde daha kaliteli bir video çıkarmanda çok büyük bir faydası olacaktır effects kullanırsan iyi olur bence...

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
48
10
Adobe Premiere ile Adobe After Effects Öneririm

Adobe Premiere Video Düzenleme de Yardımcı Olacaktır.

Adobe After Effects ise Videodaki Effects Verebileceğin Bir Programdır.

Belki bu programları biliyorsundur ama işine yarar diye umut ediyorum
Bu programlarla hem bulanıklarını giderirsin hemde daha kaliteli bir video çıkarmanda çok büyük bir faydası olacaktır effects kullanırsan iyi olur bence...
Zaten onları kullanmaya çalışıyorum. Hatta şu ara bir eğitim serisine de başlamayı düşünüyorum.
Yapay zeka daha iyi ya bu konularda o yüzden dedim. Bir de videonun kalitesi vasat bir kalitedeydi.
O yüzden Adobe bu konuda neler yapabilirdi bilmiyorum.

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,006
1,572
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
Zaten onları kullanmaya çalışıyorum. Hatta şu ara bir eğitim serisine de başlamayı düşünüyorum.
Yapay zeka daha iyi ya bu konularda o yüzden dedim. Bir de videonun kalitesi vasat bir kalitedeydi.
O yüzden Adobe bu konuda neler yapabilirdi bilmiyorum.
Anladım ama adobe öğrenmen senin için çok faydalı olacaktır herşeyde yararın olur ileride ticaret bile yapabilirsin. İnş. İstediğin amaca ulaşırsınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.