Print Fonksiyonu[Python3Kulübü/YeniRevizyon]

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Arkadaşlar belkide şu ana kadar burada yazdığım en uzun makale olacaktır.Çünkü print fonksiyonunun bir çok parametresi bulunmakta .Belkide olmaz nasıl yazacağımı bende bilmiyorum aslen :) .Herneyse konuma başlıyayım

Etkileşimli kabukta olanın aksine yazdığımız kodlar direk olarak ekrana çıktı olarak gönderilmez bu yüzden bu görev print() fonksiyonuna aittir.

Kod:
>>> print("Python programlama dili")
Python programlama dili

Bu fonksiyonun görevi ekrana çıktı göndermektir

Parantez içine yazdığımız değerlere parametre denmektedir.Ve istersek biz yazacaklarımızı bir değişkene atayıp da çıktı verebiliriz

Kod:
>>> dil = "Python programlama dili"
>>> print(dil)
Python programlama dili

Şu ana kadar her yazdığımızı çift tırnak ile göstersek de aslında tek çift ve üç tırnak şeklinde kullanımlarımız vardır ve hepsinin de görevi farklıdır.Birazdan o konuya geleceğim

>>> print('Python programlama dilinin adı "piton" yılanından gelmez')
Python programlama dilinin adı "piton" yılanından gelmez

Nedeni budur eğer hepsini aynı işaretle yazsaydık python ikinci tırnağa kadar okur ve hata verirdi.

Üç tırnağın ise bir görevi daha vardır .Hiç düşündünüz mü bir parargafı nasıl yazabiliriz . Burada elimize üç tırnak işareti geçiyor

Tek satırdan fazlası için kullanırız

Kod:
>>> print("""
... [H]=========KurtlarGeceUlur========[-][o][x]
... | |
... | Programa Hoşgeldiniz Dostlar ! |
... | Sürüm 1.2 |
... | Devam etmek için herhangi |
... | bir düğmeye basın.(Çıkmak için q) |
... | |
... |=================================|
... """)

Print fonksiyonunu inceleyelim

Birden fazla parametre alabilir

Kod:
>>> print('Alpha', 'Pack')
Alpha Pack

Print fonksiyonunun tanımlı parametrelerini bir sonraki konumda anlatacağım Herkese İyi Forumlar Arkadaşlar :)

Bu Bölümdeki Hiçbir Konum Alıntı Değildir. Alıntı Olduğunu Düşünenler Tam Metnini Ben Konumu Yazmadan Önceki Bir Şekilde Kaynak Belirtsinler

Son düzenleme:
30 Tem 2016
67
0
[vkng@vkng~]
Sen ciddi misin sizden kaç tane var anlamıyorum ? Alıntı değildir dostum atmadan önce Liderimiz Hacknology e gönderilir kabul ederse paylaşılır.Sırf mu mesajı atmak için üye mi oldun sen ? :D

Hayır Asıl Hesabım Banlı, Böyle Geziyorum.
>>> print("""
... [H]=========KurtlarGeceUlur========[-][o][x]
... | |
... | Programa Hoşgeldiniz Dostlar ! |
... | Sürüm 1.2 |
... | Devam etmek için herhangi |
... | bir düğmeye basın.(Çıkmak için q) |
... | |
... |=================================|
... """)

Burda "KurtlarGeceUlur" Yazmışsıni, Az Önce Harman idi. Harman Fırat Özgül(İstihza Forumunun Sahibi) pdf Dosya Düzenleme Programıdır. Yazdığı PY3 Kitabı İçin Örnek Bir Proje idi. Beni Ve Diğer Forum Üyelerini Salak Yerine Koyduğun İçin Eline Sağlık.

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Teşekkürler dostum yalnız kimseyi salak yerine koymuyorum print fonksiyonu için evet o kitabı da okudum ve kod örneği aldım zaman kaybı olmasın da diğer makaleme geçeyim diye diğer bütün yazılarım bu da dahil özgün bir şekilde yazıyorum izninle konu yazacağım iyi akşamlar

30 Tem 2016
67
0
[vkng@vkng~]
Teşekkürler dostum yalnız kimseyi salak yerine koymuyorum print fonksiyonu için evet o kitabı da okudum ve kod örneği aldım zaman kaybı olmasın da diğer makaleme geçeyim diye diğer bütün yazılarım bu da dahil özgün bir şekilde yazıyorum izninle konu yazacağım iyi akşamlar

Sadece O Değil, O Bir Örnek. Makalenin Hepsi Alınıp Editlenmiş. Eğer Tekrar Konu Açacaksan Özgün Olsun. Burda Milleti Özgün Konu Diye Kandırmak Etik Bir Davranış Değil.

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Sadece O Değil, O Bir Örnek. Makalenin Hepsi Alınıp Editlenmiş. Eğer Tekrar Konu Açacaksan Özgün Olsun. Burda Milleti Özgün Konu Diye Kandırmak Etik Bir Davranış Değil.

Evet dostum kesinlikle 7 sayfalık metni editleyip konu yaptım yazdım ve paylaşıyorum Değil mi?
Konuyu sabotaj yerine biraz yararlı işler yaparmısın lütfen ? Metnin tamamı kafamdan yazılmış olup sadece zaman kaybetmemek için ordan kod örneğini aldım .Şimdi hesap verme zorunluluğum olmadığı gibi yeni konuma geçmekte özgürüm .İYİ AKŞAMLAR cevap yazmazsan sevinirim

30 Tem 2016
67
0
[vkng@vkng~]
Evet dostum kesinlikle 7 sayfalık metni editleyip konu yaptım yazdım ve paylaşıyorum Değil mi?
Konuyu sabotaj yerine biraz yararlı işler yaparmısın lütfen ? Metnin tamamı kafamdan yazılmış olup sadece zaman kaybetmemek için ordan kod örneğini aldım .Şimdi hesap verme zorunluluğum olmadığı gibi yeni konuma geçmekte özgürüm .İYİ AKŞAMLAR cevap yazmazsan sevinirim

Elbette Bana Hesap Vemek Zorunda Değilsin, Hesabı Kulüp Liderine Verirsin. Benim Çok da Umrumda Değil. Ben Bunları Biliyorum Zaten. Bunu Uzatmak İstemem Ama Birde Kulübün "Onursal Üyesi" Olacaksın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.