Priz ile elektrik motoru

Dark-Defender

Kıdemli Üye
17 Nis 2015
3,534
0
Zurich
şarjın üstündeki 5 mA falandır fazla etkilemez ama değerleri deseydin iydi. ~AC değerine falan bak olmadı GD yap sıkıntı çıkmasın. Normalde sıkıntı çıkmaz normal bir şarj adaptörü için ama sen önlemini al değerlerine bak V sine falan

PerfecTurk

Üye
12 Ara 2015
232
0
evet oluyor usb ile adptöre veya pcye ama direk motoru prize bağlarsan patlar aynısını ben yapmıstım küçükken deneyim demişyim evin elektirikler gitti :D usb ile olur hatta ben kendime bu şekilde küçük fan yapmıştım

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
motor parazitlenme yapıcağından pc ye takmanı önermem. eğer motorun çektiği amper adaptorden fazla ise uzun süreli kullanım da adaptor de bulunan transistör yanabilir fakat patlama ihtimali çok düşüktür. Elinde varsa 1 adet 100 uf 16 v kondansatör tak. parazitlenmeyi önler.

4you

Üye
28 Haz 2016
153
0
8 Yıl Önce Arkadaşım Prize Derste Ufacık LED Sokmuştu Biranda Böyle Arkadan Parlama Geldi Herkes Arkaya Döndü. Ama Arkadaş Yaşıyor Hala Deneyebilirsin.

PerfecTurk

Üye
12 Ara 2015
232
0
motor parazitlenme yapıcağından pc ye takmanı önermem. eğer motorun çektiği amper adaptorden fazla ise uzun süreli kullanım da adaptor de bulunan transistör yanabilir fakat patlama ihtimali çok düşüktür. Elinde varsa 1 adet 100 uf 16 v kondansatör tak. parazitlenmeyi önler.

zaten usbnin verceği en fazla 5 volttur elektirik motorununda 3 volt gibi bi değerde çalısıyordur yanı zararı olmaz adaptörlerde bunun için

DDATA

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,460
1
Bilinmiyor
evet oluyor usb ile adptöre veya pcye ama direk motoru prize bağlarsan patlar aynısını ben yapmıstım küçükken deneyim demişyim evin elektirikler gitti :D usb ile olur hatta ben kendime bu şekilde küçük fan yapmıştım

Ben dershanede yapmıştım :D müdür kimin yaptığını arıyordu bizde yan sınıftaki prize yapmıştık.. Çok eğlenceli oluyor sesi :D

Berkanbzkr

Yeni üye
20 May 2016
35
0
Bingöl
evet oluyor usb ile adptöre veya pcye ama direk motoru prize bağlarsan patlar aynısını ben yapmıştım küçükken deneyim demişim evin elektirikler gitti :D usb ile olur hatta ben kendime bu şekilde küçük fan yapmıştım
bende fan yapmaya çalışıyordum priz yerine madencilerin kafa lambalarının pil yatağını kulllanıyorum. Teşekkürler

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Mantıkta olabilir gibi ama degisken çok yani adaptorun içinde ki bakır sarım sayısı motorun kapasitesini aşarsa kısa devre olabilir ama bence dene plastik bir yalıtkan ile dene en fazla sigorta atar ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.