Proglama ve kodlama

TheEaks

Yeni üye
17 Ocak 2019
13
0
Merhabalar aranıza yeni katıldım proglama dili öğrenmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz:gozkirpan

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Bir çok farklı platforma özgü bir çok farklı programlama dili mevcuttur. Öncelikle hangi programlama dili öğreneceğiniz konusunu kesinleştirmeniz gerekmektedir. Öneri isterseniz ilk olarak Python dilinden başlamalısınız. Çünkü; Python dilinin ana felsefesi kod okunabilirliğidir bu felsefe ile yazılan kodları daha iyi anlayabilirsiniz, bol örneklerle algoritmik zekanızı geliştirebilirsiniz. Ek olarak popülaritesi artışta olan bir dildir buradan kontrol edebilirsiniz : PYPL PopularitY of Programming Language index
Ek olarak bir çok dillerden bilgi edinmek için bu konuyu inceleyebilirsiniz ;
https://www.turkhackteam.org/tht-ya...a-dilleri-genel-bilgiler-teknik-detaylar.html

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Merhaba öncelikle hoş geldiniz. Eğer ki bir proglamlama dili öğrenmek istiyorsanız öncelikle araştırma yeteneğinizin olması gerekıyor cunku kod yazarken cok fazla sorunla karşılaşacaksınız. Ayrıca forumdakı kısıler sızın browserınız degıl.

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Dostum şöyle ki sana direk programlama dili önermek yanlış olur,
*Programlama nedir?
*Nasıl programlama / kodlama gerçekleştirilir?
*Ne işe yarar?
Gibi önemli başlıklar ve "Programlama" hakkında geniş bir araştırma yapman gerekiyor, ondan daha sonra alan bulacaksın kendine ben nerede çalışacağım diye düşün bu işler kod yazayım çalışsın kalsın gibi olmuyor Windows Form Application mu kodlayacaksın, ya da İnternet sitelerini mi temel alacaksın, veya Mobil için kodlama mı yapmak istiyorsun bunun için bir çok makale mevcut;

https://www.turkhackteam.org/tht-ya...a-dilleri-genel-bilgiler-teknik-detaylar.html

Ayrıca Youtube üzerinden Selman Kahya ve Bilgisayar Kavramları adlı 2 kanalı da takip edebilirsin bir çok bilgi bulabilirsin burada, onun dışında bu araştırmaları tamamladıktan sonra halen aklında bir soru işareti var ise bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsin. Kolay Gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.