Yazılım | Programlama Program Dillerinin Amaçları Nedir?

MrAlphaPvP

Üye
26 Haz 2020
152
2
Tahtalı Köy
Onu demek istemedim, mesela c++. Amacı nedir? Bunun gibi şeyleri kastettim.

Bana kalırsa eğlence için ve ilerde yazılım mesleği için yapıyorum fakat sana şöyle diyim .

C++ ile anti-virüs , hile , Konsol uygulamaları , Hesap Makinesi veya daha bir çok özellik yapılabilir .

Program tasarım için Visual Basic ile başlıyabilir C# ile bitirebilirsin İkiside .Net dili . Bunlar ile program yapabilirsin .

Ruby Veya Python ile web tasarım veya konsol programları şifre kırma v.b şeyler yapabilirsin .

Assembly İle kodlama dili kodluyabilirsin

C dili ile konsol programlarını tasarlıyabilirsin .

R dili ile daha çok konsol programları yapılır diye biliyorum . F# ile robotik kodlama yapabilirsin . C# veya Vb.net ile ki sana şuan diycem şey için c# öneririmm İphone Veya Andorid programlar yapabilirsin . Tabiki c# ile konsol programı veya Rar hatta Zip şifreleri kırmada yaparsın .

Sana Kalmış :)

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Her yazılım dilleri farklı amaçları hedef almaktadır.
Sen gidip c# la bir site tasarlayamazsın ama php ile tasarlayabilirsin.
Mesela antivirüsler c++ dır geneli , sen gidip c# la antivirüs yapmaya çalışırsan olmaz.

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
programlama dilleri kullanım alanları dillere göre değişmektedir. bazıları bir çok işlevde kullanılabilir oluyor fakat verimlik bakımından diğer bir dil o alanda daha verimli olabiliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.