Program olusturma

20 Nis 2015
157
0
EV
Beyler proje ödevım ıcın bır program olusturmam lazım test soruları falan olucak içinde nasıl olusturabılırım acıl yardım.:secret

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Giriş ekranı yapmadan direk sorulara mı geçmek istiyorsun yoksa soruların bulunduğu pdf yi mi okutmak istiyorsun.Yoksa direk testmi yapacaksın?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
hersey kardesım giriş ekran tıklayınca işte konuları secınde sorular falan olsun cidden kafama yattı bu iş.

Forumda VB kategorisi altında bulunan makalelerde mevcut olan bazı eğitimler var onlara göz gezdir istersen onun haricinde manual olarak anlatayım.
Giriş ekranını yaptıktan sonra.
Açılacak ekrana butonlar koy konuları yaz isim olarak.Daha sonra konu sayısı kadar Form ekle.Bu yöntem biraz sistemi yorabilir fazla form açılacak.Butonlara sırasıyla yaz:
Kod:
Form2.Show
Me.Hide
Kod:
Form3.Show
Me.Hide
Vs.
Form 2-3 gibi formlara label,radiobutton veya direk buton koyup şıkları aç.Mesela label soruyu yaz birden fazla seçenek gereken soruda radiobutton ekle.Tek şık lazımsa buton koy buton doğruysa içerğie msgbox ekle örnek:
Kod:
MsgBox("Doğru Cevap Tebrikler" , MsgBoxStyle.Information)
Tamamen örnek.
Onların haricinde if else yapısıyla da yapabilirsin.Atıyorum herhangi bir veriye çift tıkladın if else yapısını kullanacaksın.Picturebox1=Çarpı işareti yanlış anlamda Picturebox2=Tick işareti doğru anlamda
Kod:
If RadioButton.(Verinin davranışı)
PictureBox1.Visible = True
MsgBox("Tebrikler Doğru Cevap")
Else
PictureBox2.Visible = True
MsgBox("Yanlış Cevap Tekrar Deneyin")

Gibi olabilir.Veya kullanıcıya tek seçenek şansı tanı:

Kod:
If RadioButton.(Veri davranışı)
Form3.Show
Me.Hide
Else
PictureBox2.Visible = False
MsgBox("Yanlış Cevap.Sonraki soruya yönlendiriliyorsunuz.")
Form3.Show
Me.Hide

Tamamen salladım şu anda.Tabi bundan farklı dilde de yazabilirsin.
Kodlarda hata olabilir laptoptan yazıyorum yataktayım beynim zonkluyor :(
Sormak istediğin olursa sor

20 Nis 2015
157
0
EV
Forumda VB kategorisi altında bulunan makalelerde mevcut olan bazı eğitimler var onlara göz gezdir istersen onun haricinde manual olarak anlatayım.
Giriş ekranını yaptıktan sonra.
Açılacak ekrana butonlar koy konuları yaz isim olarak.Daha sonra konu sayısı kadar Form ekle.Bu yöntem biraz sistemi yorabilir fazla form açılacak.Butonlara sırasıyla yaz:
Kod:
Form2.Show
Me.Hide
Kod:
Form3.Show
Me.Hide
Vs.
Form 2-3 gibi formlara label,radiobutton veya direk buton koyup şıkları aç.Mesela label soruyu yaz birden fazla seçenek gereken soruda radiobutton ekle.Tek şık lazımsa buton koy buton doğruysa içerğie msgbox ekle örnek:
Kod:
MsgBox("Doğru Cevap Tebrikler" , MsgBoxStyle.Information)
Tamamen örnek.
Onların haricinde if else yapısıyla da yapabilirsin.Atıyorum herhangi bir veriye çift tıkladın if else yapısını kullanacaksın.Picturebox1=Çarpı işareti yanlış anlamda Picturebox2=Tick işareti doğru anlamda
Kod:
If RadioButton.(Verinin davranışı)
Else
PictureBox2.Visible = True
MsgBox("Yanlış Cevap Tekrar Deneyin")

Gibi olabilir.Veya kullanıcıya tek seçenek şansı tanı:

Kod:
If RadioButton.(Veri davranışı)
Form3.Show
Me.Hide
Else
PictureBox2.Visible = False
MsgBox("Yanlış Cevap.Sonraki soruya yönlendiriliyorsunuz.")
Form3.Show
Me.Hide

Tamamen salladım şu anda.Tabi bundan farklı dilde de yazabilirsin.
Kodlarda hata olabilir laptoptan yazıyorum yataktayım beynim zonkluyor :(
Sormak istediğin olursa sor

tesekkurler kardesım yapamadıgım bır yer olursa uğrayacagım sana :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.