Program yükleyemiyorum

Kauai

Üye
12 Nis 2020
86
1
başlayalım
Zamanında 2. El bilgisayar almıştık. Tam biz alırken de adam format atıyordu. O sırada bir şifre girmiş bilgisayara. Uzun zaman sonra bi arkadaşım wi-fi kırmak için bilgisayara bir program yükledi. Program bir izin istedi ve izin vere basınca da bilgisayar alt üst oldu. Uygulama yüklerken sürekli izin istiyor ve kabul etmiyor. Önemli yönetici izinleri için de 2.el alırken adamın girdiği şifreyi istiyor. O şifreye ulaşmam da imkansız.
Format atsak düzelir mi ?

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Kauai
format atın sorun kalmaz
bilgisayar açılırken şifre istiyormu düğmeye basınca 1 ile 5 saniye arasında bios şifresi felan , yoksa istemiyormu , bios şifresi ayrı tabi kırma yöntemi, bilgisayar açıkkan program kurma kaldırmada şifre isterse , format atın sorun kalmaz

Kauai

Üye
12 Nis 2020
86
1
başlayalım
format atıp temiz kurulum yapmanız daha sağlıklı olucaktır.
Format atmaya izin vermiyor. Yönetici izinlerinin hepsi kapalı olduğu için de yedeklenmiyor.

Bu makaleyi incelemeni istiyorum sorununuzu çözebilir. Eğer çözerse hiç format işlemine ihtiyacınız kalmaz.

https://teknodestek.com.tr/unutulan-windows-yonetici-parolasi-nasil-kurtarilir/

Son seçenek olarak format işlemini düşünmelisiniz.
Makaleyi okudum ama tam olarak bir çözüm sunmuyor ya da ben tam olarak anlamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.