Programcı olmak istiyorsun !

Trajedik

Üye
1 Ara 2018
134
0
HİDDEN
Bu konu tamamı ile tartışmaya açık, düzenlenmeye elverişlidir.

Şimdi sizi ufak bir "akinatör" ile tanıyalım....

Konu başlığını okudunuz, içeriğini merak ettiniz ve tıklayıp konuma girdiniz. ve şu an burayı okuyorsunuz.

Tahminen içinizde bir programcı olma isteği mevcut. güzel uygulamalar yapmak satmak, hatta kullanmak bile (kendi işinize yarayacak programlar)

Elinizden her iş geliyor ve birşeyler yapmak birşeyler üretmeyi seviyorsunuz.

Doğru söyledim öyle değil mi ? tahmin etmiştim :)

Ozaman Bu konu tam size göre...

not: Başlığı yanlış anlamayın !

Kodlama-Eg%CC%86itimi.jpg

-Bölüm 1

İçinizdeki bir soruya daha açıklık getirelim ? kodlama zor mu ?
cevap: hayır.
neden? : Bakınız : https://www.turkhackteam.org/google-android/1786541-android-programlama-dili-kotlin.html#post8529155 eğer bir programlama öğrenmek istiyorsanız ilk önce temelini atmalısınız. bu java olabilir, C++ olabilir, python olabilir, vs. html'yi yazmıyorum ?
-umarım içinizde kodlama dili diyen çıkmaz :))

İlk önce öğrenmek istediğiniz dillerin temelini araştırın ne zaman yapılmış ? hangi firma kurmuş vs. diyeceksiniz ki neden ?

aslıda bu sorunun çok basit bir cevabı var.
ufak bir oyun örneği ile cevaplıyorum.
- yeni bir sunucuda'mı (herkez 0 seviye) 1. olmak daha kolaydır. yoksa 5 yıldır açık olan bir sunucuda'mı ?
-buraya kadar okuyan herkez (tahminimce) "haklı" diyor :)
* örneğin kotlin 2016 yılında çıktı. ? bunu araştırıp bulduk ancak java istiyoruz. hiç sorun değil.
java öğrenmek daha kolay olacaktır sizin için. ancak bu sizi 1. olmanız için yıllarınız demektir.
peki nedne java kolay olacaktır ? , çok geniş bir bilgi dar ağacına sahip internette yüzlerce hatta binlerce yardımcı site mevcut. örnekler vs. vs. inanılmaz derecede bilgi.
amaaaaa. unutmayın ki sizin gibi 1000 değil 10000 hiç değil milyonlarca insan var. :) ve o bilgileri onlarda kullanıyor...
peki ya yeni bir programlama dilinde bilgileri kendiniz üretseniz ? kendiniz öğrenseniz. temelini kavrasanız ? ne mi olur ? hemen söyleyelim. bu sefer o bilgileri siz internete yüklersiniz, ve herzaman 1. konumda olursunuz. Çünkü ilk defa siz kullanıyorsunuzdur. içinizde bilenler bilir metin2 adlı oyunda EdiLee diye bir oyuncu vardı. köy'e ne zaman inerse bütün köy yanındaydı. sizde öyle olun EdiLee gibi olun :D

-Bölüm 2​

Bir dedektif olun ! Düşmanınız bilgiler. müşteriniz seçtiğiniz programlama dili olsun ! . düşmandan bilgiyi al müşteriye götür.... anladınız siz onu :D

araştırın-öğrenin hiç sıkılmayın... arka planda müzik dinleyin hatta zamanla kendi müzik programınızı yazın. kendinizi test edin. ? ingilizcenizi geliştirin ingilizce filmler müzikler dinleyin.

içinizde "where will ı english work?" diyenler olacak cevap "everywhere"

-Bölüm 3 en zor bölüm :)
Benim gibi yaptığınız programları ufak bir sorun ile mücadele edemeyip silmeyin :D

0R8qZV.jpg

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana hepinize teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum :)

Kod yazarken klavyeniz alev alması dileğim ile .... :D

GaziMKA

Yeni üye
31 Ara 2018
17
0
bende python öğreniyorum bununiçin wp grubu kursak yardılaşsak olmazmı

Çok mantıklı bir öneri. Aslında toplansak böyle, bende yazılım çok istiyorum fakat bir türlü kafamda oturtamadığım bazı bilgiler yüzünden hello world'den ileri gidemedim ya kapattım ya da kafam başka yerlere gitti. Ama destek olursak birbirimize başarabiliriz. Eğitime birlikte başlarsak yol katedebiliriz.

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space

seyyid70

Yeni üye
30 Ara 2018
7
0
Karaman
Python sunumunu yaparken gerçekten zevk aldığımı söyleyebilirim. Derste kullanmadık ama az da olsa tanıtımı için uğraşınca hoşuma gitti. İstihza kaynağı gayet yardımcı oluyor. C# tam bir işkence gibiydi 😒 ve halen de öyle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.