Windows Programı Bilgisayardan Nasıl Kaldırırım?

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
Autocad adlı bir cad programı kurdum, ama kurulum sırasında hata yaptığımı düşünerek programı C den kaldırdım ve dosyalarda uninstall.exe yoktu o yüzden direkt sildim. Yeniden kurmaya çalıştığımda zaten yüklü olduğunu gösteriyordu ben de Denetim masasından, appdata local/romaing den, temp den, c://programdata dan, regedit ten tüm dosyalarını sildim, yeniden kurdum ama işe yaramadı (6-7 kez denedim). Format harici önerebileceğiniz bir şey var mı?

Not: Program orijinal

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Merhaba, denetim masasını açıp, ardından programlar kısmını açıp, sonrasında ise programlar ve özellikler kısmını açıp dilediğiniz app'i silebilirsiniz bilgisayarınızdan. İyi forumlar.

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Merhaba ben bu gibi durumlarda Total Uninstall'lar kulllanıyorum. Programı kullanarak dosya silmek için para istiyor ancak dosya konumunu gösteriyor. Hatta uygulamanın kayıt girdilerini falan dahi gösteriyor. Ben bu gibi uygulamları bu yöntemle siliyorum. (konumunu görüp, manuel silmek)

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
151
New World
Merhaba,

Yukarıda sayılan uygulamalara ek olarak dikkat etmeniz gereken husus ==> Programın bıraktığı "DLL" dosyalarıdır. Yanlışlıkla sistem dosyalarında çalışan "DLL" dosyalarını silme olasılığınız çok yüksek ve tehlikeli. Bu nedenle programın oluşturulma tarihine yönelik dosya dökümü almanızı ve sonrasında artıkları silmenizi tavsiye ederim.

Örneğin;

xx.xx.xx tarihinde yüklenmiş olan DLL dosyaları veya klasörler aratılır

Sonrasında bu klasörlerin veya DLL dosyaları kontrol edilerek silinir.

NoT ==> Bu yöntem çoğu zaman işe yarar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.