Programı geciktiren ne?

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Programı geciktiren ne?
UZUN süredir üzerinde çalıştığınız projenizin yavaş çalıştığını mı farkettiniz? O zaman birinci formdan başlayarak neyin programınızı yavaşlattığınızı bulmanızı tavsiye ederiz. Bu işlemi yapmak çok basit:
Programınızı her zamanki gibi F5 tuşu ile değil de bu sefer F8 tuşu ile başlatın. Visual Basic her bir satırdan sonra durarak bir sonraki satırı çalıştırmak için sizden F8 tuşuna basmanızı isteyecektir.
Böylece VB'nin her bir satırı çalıştırmak için sizden aldığı zamanı öğrenebileceksiniz. Step Into denilen bu işlemi, tekrarlanan kodları optimize ederek ve gerekli yerlerde ' debug' penceresini kullanarak verimli bir biçimde değerlendirirseniz programınızın hızlandığını göreceksiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.