Programlama dili yardım

melikol077

Yeni üye
4 Haz 2015
41
0
Beyler programlamaya başlamak istiyorum bu konuda hic bilgim yok hangisinden
başlamalıyım ve kendimi nasıl geliştirebilirim ?

Al Sa Her

Üye
23 Nis 2015
238
1
programlama öğrenip ne yapmayı planlıyorsun ona göre dil seçimini yapmalısın bence

bana kalırsa python dan başla en kolay programlama dilidir ve çok yaygındır.

ayrıca bu tarz konuları açmadan önce forumda arama yaparsanız geniş bilgi mevcuttur...

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
C++ dan başla kardeşim çok kolay ve anlaşılır bir yapısı var

şaka yapıyor olmalısın veya bilgisiz olmalısın ? kod yapısı zordu c++ ın diğer dillere göre. LÜTFEN : Google biraz araştırma yapalım.

konuya gelirsek ;

bence , c# ideal bir dil baslangıc icin. hem kod yapısı karısık değil hem de c# üniversitelerde kullanılan bir dil. hem altında asp.net ile web programlamada yapabiliyorsun. Tabi hangi dilden başlayacagın sana kalmıs.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
şaka yapıyor olmalısın veya bilgisiz olmalısın ? kod yapısı zordu c++ ın diğer dillere göre. LÜTFEN : Google biraz araştırma yapalım.

konuya gelirsek ;

bence , c# ideal bir dil baslangıc icin. hem kod yapısı karısık değil hem de c# üniversitelerde kullanılan bir dil. hem altında asp.net ile web programlamada yapabiliyorsun. Tabi hangi dilden başlayacagın sana kalmıs.

.....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.