Programlama Diline Nereden Başlanır?

4resss

Yeni üye
1 Mar 2020
32
0
Merhabalar iyi günler dilerim bilgisayarın sadece oyundan ibaret olmadığını ve bunu alehimize kullanabilicemizi farkına vardım fakat kafama takılan bir sorun var bu konuda desteğiniz gerekli
Yazılım konusuna 1-2 aydır çok ilgi duyuyorum ve oyun oynayacağıma yazılım öğreneyim dedim
Nereden hangi dilden başlamamı önerirsiniz?
İLGİ VE DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhabalar iyi günler dilerim bilgisayarın sadece oyundan ibaret olmadığını ve bunu alehimize kullanabilicemizi farkına vardım fakat kafama takılan bir sorun var bu konuda desteğiniz gerekli
Yazılım konusuna 1-2 aydır çok ilgi duyuyorum ve oyun oynayacağıma yazılım öğreneyim dedim

Merhaba değerli üye, bana kalırsa önce algoritma sonra da python'a göz atabilirsin en iyisi olacaktır. İyi forumlar.. :mahcup:

4resss

Yeni üye
1 Mar 2020
32
0
Merhaba değerli üye, bana kalırsa önce algoritma sonra da python'a göz atabilirsin en iyisi olacaktır. İyi forumlar.. :mahcup:

Merhabalar efendim başlayacağım dili Siyah Şapkalı diye tabir edilen insanların kullandığı dil öğrenmek istiyorum karşı bilgisayara sızmak için kullanılan yazılım dili veya başka bilgisayarı karşıdan yönetmek için başlamak istiyorum
İLGİNİZ VE MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

D&R Gideceğim Birazdan Gerekli Kitapları Almak İçin Hackerlığa Giriş İsimli Siyah Kapaklı Bir Kitap Önerdiler

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
Merhabalar efendim başlayacağım dili Siyah Şapkalı diye tabir edilen insanların kullandığı dil öğrenmek istiyorum karşı bilgisayara sızmak için kullanılan yazılım dili veya başka bilgisayarı karşıdan yönetmek için başlamak istiyorum
İLGİNİZ VE MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

python işini görür pythonla exploit yazabilirsin......

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-

Algoritma dan başla derim

R1P CODE

Üye
28 Mar 2020
67
0
İstanbul
algoritma sonra python dan devam edersin ben ilk başladığımda başlama tarihim siteye kayıt olma tarihimle neredeyse aynı kendi masaüstü uygulmamı kendi web siteme kadar oluşturmayı öğrendim python modülleriyle yeterince çalışırsan hevesinde kısa sürede ortalamanın üstünde python bilgisine sahip olabilirsin
hack işleri diyorsan bence linux kullanman daha iyi

karnelroot

Üye
25 Mar 2019
54
0
Lefkoşa
Önce Algortitma sonra şu programlama dili gibi tavsiyeler seni asla bir noktaya ulaştırmaz. Yapman gereken yazılım öğrenmek istiyorsan ilk olarak en çok ilgini çeken alanı bulmak.
Başlanacak programlama dili öncesinde ilgili olduğun alanı belirle. Mesela benim alanım front-end Ön uç tasarım da diyebiliriz.

Çünkü tasarımı ve kodun anında gerçek bir şeye dönüşmesini seviyorum. Alanım bu olduğu için öğrenmem gerekenler html,css,js ve js frameworkleri. Her şeyin başı alan önce yönelmek istediğin alanı seç

Zoom Shoot

Yeni üye
21 Nis 2020
34
0
Eğer dediğin gibi hacking alanına girmek istiyorsan algoritm bilgin olsun ayrıca Kali Linux işletim sistemini ezbere bilmelisin Adın soyadın gibi bilmen gerek eğer ben script kiddy olmak istemiyorum dersen ise bash scripting ve Python öğrenmeni tavsiye ederim ayrıca web için HTML , CSS , ve Java Scripti bilmen iyi olur.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Alanında uzmanlaşacağını düşündüğün bir hedef seç. Örnek veriyorum e-ticaret yazılımı yapıp satmak istiyorsan web programlamaya yönel. Ayrıca eğer web programlamaya yönelirsen BTK nın dersleri hoşuma gitti (en azından PHP) tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.