Programlama dilleri

Ayyildizkodlu

Yeni üye
26 Mar 2019
40
0
Azerbaycan
Arkadaşlar programa dillerini biliyorum yani hangisi ne için hangi diller var biraz biliyorum ama onları öğrenmek gerekiyor önerdiğiniz program veya konu varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Bizim önerdiğimiz değil senin hangi dağıtıma uygulama yazmayı istediğini söylemen gerek ona göre güzel diller önerelim

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Yukarda belirtilen konuyu inceledikten sonra, seçtiğiniz programlama dilinin eğitim videolarınızı izleyebilirsiniz Udemy'den.

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,238
70
7,708
Yazılım dillerinden bir tanesini seçtikten sonra araştırmaya çalışın, kurs alın ve kendiniz yazmaya başlayın. İleride işinize mutlaka yaracaktır.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
1
16
php island
Herkes belli başlı şeylre önermiş, bir de ben anlarayım. Programlama dilleri birkaç tane değildir. Hatta her gün bir yenisi çıkıyor geliştiriliyor, kimisi ise mağara oluyor. Her programlama dilinin bir kullanım yeri vardır. Öncelikle hangi alanda hangi amaç için kodlama öğrenmek istiyorsunuz? Ya da heves veya merak ettiğiniz için bu alana giriyorsanız size birkaç öneride bulunabilirim. Birçok bot javascript dili ile kodlanır. Buna en iyi örnek Discord Botlarıdır. M4K4R hocanın eğitim konuları bulunmaktadır. Başka seçenek C++ dır makine diline en yakın dildir. Biraz zordur başlangıç için uygun değildir. Başlangıç seviyesine uygun C# dili var tavsiye ederim. Makine dili nedir derseniz binary sistemle yazılan programlama dilidir. bir ve sıfırdan oluşur. ama hepsinden önce Programlama Algoritmasını öğrenmenizi ve benimsemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,436
1
789
30
root@adige~#
Merhabalar ;

yeni başlıyor iseniz algoritma mantığını kavrama ve anlama sonrasında python , vb.net dilleri ile devam edebilirsiniz

Ayyildizkodlu

Yeni üye
26 Mar 2019
40
0
Azerbaycan
Herkes belli başlı şeylre önermiş, bir de ben anlarayım. Programlama dilleri birkaç tane değildir. Hatta her gün bir yenisi çıkıyor geliştiriliyor, kimisi ise mağara oluyor. Her programlama dilinin bir kullanım yeri vardır. Öncelikle hangi alanda hangi amaç için kodlama öğrenmek istiyorsunuz? Ya da heves veya merak ettiğiniz için bu alana giriyorsanız size birkaç öneride bulunabilirim. Birçok bot javascript dili ile kodlanır. Buna en iyi örnek Discord Botlarıdır. M4K4R hocanın eğitim konuları bulunmaktadır. Başka seçenek C++ dır makine diline en yakın dildir. Biraz zordur başlangıç için uygun değildir. Başlangıç seviyesine uygun C# dili var tavsiye ederim. Makine dili nedir derseniz binary sistemle yazılan programlama dilidir. bir ve sıfırdan oluşur. ama hepsinden önce Programlama Algoritmasını öğrenmenizi ve benimsemenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler ben biraz c dilini öğrenmeye başlamıştım çünkü hepsinin büyüyü diye biliniyor diye okumuştum yani önemlisi orada algoritma öğrenmiştim ama android dersler olmadığı için yarıda bıraktım ama algoritma iyi biliyorum ben zaten Java dan başlamak istiyorum program yapmal için sonra Javascript

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.