Yazılım | Programlama Programlamaya Nereden Başlamalıyım?

mehmetjoan

Yeni üye
8 Nis 2020
20
1
Merhaba. Bilgisayarım biraz emektar oldu artık ve yazılıma başlamak kod yazmak istiyorum ne yapabilirim hangi dilden başlamamı önerirsiniz oyun yapmak, web sitesi yapmak vb. gibi şeyler içi hangi programlama dilleri lazım? Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Cevap: Yardım

Merhaba. Bilgisayarım biraz emektar oldu artık ve yazılıma başlamak kod yazmak istiyorum ne yapabilirim hangi dilden başlamamı önerirsiniz oyun yapmak, web sitesi yapmak vb. gibi şeyler içi hangi programlama dilleri lazım? Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba ilk önce bilgisayarınıza bir SSD takmanızı öneririm sonra da Python veya c# den başlayabilirsiniz

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay

Merhabalar, başlangıç için html veya javascript idealdir. İyi forumlar dilerim

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=hHwxdPIUUBo[/ame]

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS

Oyun için c# kullanılıyor diye biliyorum. Bunun yanında bir tane de oyun motoru.
Web için html,javascript,css, php... diye gidiyor.

Senin amacını, seviyeni vs. bilmeyen kişi sana "şu dili öğren" diyemez.

Hangi dilden başlamalıyım sorusunu bir haftadır araştırıyorum. Hangi dil ile ne yapılabileceğini, seçtiğimiz alanda kullanabileceğimiz dilleri...

Yakın zamanda konusunu açacağım ._.

Son düzenleme:

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
47

Merhaba,

Python ile başlayabilirsin.
Forumumuzda Programlama Dilleri kategorisi var ek olarak orayada göz atabilirsin.

Saygılarımla...
kanserojen

Coeus17

Üye
12 May 2020
224
0
Kıbrıs
Bilgisayarınız ilk aşamada sadece dili öğrenme aşamasında yeterli olacaktır. Size tavsiyem programlama mantığını anlamaya çalışmanız ondan sonra bir dili öğrenmek kolay olacaktır tabi uzmanlaşmanız yıllar alacaktır. İlk olarak syntaxı kolay ve geniş kütüphaneleri olan Python dan başlamanız programlama mantığını anlamanızda yardımı dokunacaktır.

JagaMuhammed

Yeni üye
11 Haz 2016
38
0
C# ve oyun yapmak istersen Unity,
at0m adlı kanala bakarsan 10 dakikada flappy bird videosu ile çoğu youtube veya eğitim videolarının 11 dakikalık videoların 10 dakikasında saçmaladıkları şekilde izlemeden direk konuya girebilir c# ile oyun yazmaya başlayabilirsin.

Şuraya da linki bırakıyorum [ame="https://www.youtube.com/watch?v=YX1Q9x_uHEE"]https://www.youtube.com/watch?v=YX1Q9x_uHEE[/ame]

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
merhaba css,php,python,c+,java vb. istediğiniz dilden başlayabilirsiniz.

Bilgisayarım eski biraz ve laptop, oyun yazmak için iyi bir sistem ve 2 monitöre vs. ihtiyaç olmaz mı?

yazacağın oyuna bağlı, laptoptan çok büyük oyun yapamazsın fakat güzel oyunlar laptop dan çıkar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Python başla güzelce öğren sonra zaten hangi dile geçeceğine sen kadar verecek duruma gelirsin.
Youtube'den ders videolarına bakabilirsin , yada Mendebur Marul'un python arşivi var o arşiv de çook işine yarayacaktır.

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Bana kalırsa ilk önce algoritma öğren algoritmanın mantığını kaptıktan sonra akış diyagramı falan diğer dilleri öğrenmen daha kolay olacaktır,sonrasın da python dan başlamanı tavsiye ederim ben de

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.