Programsız Mac Adresi Değiştirme

Sanayeryokburada

Uzman üye
10 Tem 2015
1,828
1
Öncelikle Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi giriyoruz.

y3BrPy.png

Sonra Yerel Ağ Bağlantısına Tıklıyoruz.

6XoL27.png

Ayrıntılara Tıklıyoruz ve Mac Adresi(Fiziksel Adres) Öğreniyoruz.

WQNLn2.png

Öğrendikten sonra kapatıyoruz.

6XoL27.png

Geliyoruz ve Özellikler butonuna tıklıyoruz.

Sonra Yapılandır Butonuna Tıklıyoruz.

3qmnD2.png

Sonra Sol taraftaki kutucukta Network Address( AĞ ADRESİ) tıklıyoruz Sizde yok butonundadır. Oraya Üstteki değer butonun basıyoruz ve 12 haneli kafanıza göre numara sallıyoruz. İçinde harfte olabilir.

RPWlY6.png

Tamam diyoruz 5 saniyelik internet kesilecek ve tekrar bağlanacak sonra ,

6XoL27.png

Ayrıntılara tekrar basın ve Fiziksel Adresiniz değişmiş olacaktır.

9 Şub 2015
87
0
Eline sağlık hocam,

Burada ethernet kartının mac adresini değiştirmeyi göstermişsin, kablosuz ağ kartının mac adresini de değiştirmeyi gösterebilir misin?

Ben değiştirmeyi denediğimde istediğim mac adresini yazamıyorum ilk iki hanenin 02 olarak yazılmasını istiyor. Bunun bir çözümü varmıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.