programsiz MAC numarasi değiştirme

mehmet981

Katılımcı Üye
14 Ağu 2007
336
0
MAC(Media Access Control)(Ortak Erişim Yönetimi) adresi bilgisayarın ağ donanımlarını tanımlamaya yarayan ve aynısından bir daha olmayan bir numaradır.Bazılarımız bir siteye girerken banlı olduğunuzdan giremeyebiliriz.Bunun bir nedeni İP ban başka bir nedeni de Mac bandır.İP ban ise modeme restart ya da İP numarasını değiştirmekle bu sorunu ortadan kaldırırız..Ancak sorun MAC ban ise MAC numarasını değiştirmekten başka çaremiz yoktur.Bazı MAC adresini değiştiren programlar mevcuttur.Burada herhangi bir programa ihtiyaç duyulmadan nasıl Mac adresini değiştirebileceğimizi anlatacağım (Allah yardımcım olsun )Olay aslında çok basit arkadaşlar.Aşağıdaki capsleri takip ederek 30 sn de bunu halledebiliriz.

BAŞLAT/DENETİM MASASI

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 708x522 and weights 62KB.
6s6w747.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 705x519 and weights 67KB.
72t1uac.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 707x522 and weights 59KB.
6ppoa3d.jpg

81yuzaa.jpg

7yq3m79.jpg

Şimdi Başlat/Çalıştır/cmd yazalım.Açılan DOS ekranına ipconfig/all ya da getmac yazarak şu anki Mac adresimizi görelim.Fiziksel adres satırındaki adres MAC adresimizdir

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 670x385 and weights 56KB.
834u8v4.jpg

Aşağıya yeni Mac adresimizi yazacağız

6k6hb9d.jpg

12 basamaklı Mac adresmizin bir harf veya rakamını dahi değiştirmek yeterlidir.Yeni numaramızı girerken araya (-) işareti yazmayalım resimdeki gibi yapalım.Bu örnekte sondaki rakamı (5) 6 ile değiştirdim.

8704cwo.jpg

Tekrar Başlat/Çalıştır/cmd yazalım.Açılan pencerede ipconfig/all yazarak yeni Mac adresimizin değişip değişmediğini kontrol edelim.

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 673x395 and weights 55KB.
81f2886.jpg

Evet artık yeni bir MAC adresimiz var.Hayırlı uğurlu olsun
ALİNTİDİR
ALİNTİDİR

berke.rock

Üye
25 Tem 2008
106
0
valla arkadasım benim bildiğğim kadarıyla pc nin mac adresini değistirebilme sansımız yok..ama genede güzel paylasım

Adrenn

Katılımcı Üye
21 Mar 2009
339
0
mac adresi asla değismez bunu en basta sölim mac adresni değismek icin pc deki ethernet kartının değisilmesi gerek bu yöntemle asla mac adresi değismez herkesin bilgisi olsun..

joffuerre

Yeni üye
1 Haz 2007
8
0
walla kardeş bi oyuna takılıyodum 16 gün ban yedim ve 16 gün heyecanla bekledim baştan nerdeydin teşekkürler.!

joffuerre

Yeni üye
1 Haz 2007
8
0
walla kardeş bi oyuna takılıyodum 16 gün ban yedim ve 16 gün heyecanla bekledim baştan nerdeydin teşekkürler.!

BUYUKADA28

Üye
24 Kas 2009
178
14
Güzel paylasim önceden cok kullanirdik flatcast radyolarda bandan kurtulmak için:))emegine saglık kardesim

bariscan17

Katılımcı Üye
4 Eki 2007
934
1
oluyor işte sağol kardesim birde alıntıda olsa
wireless modulu kullananların network adresini değiştirmesiini anlatsan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.