Oyun PUBG kasma yapıyor

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Merhabalar öncelikle selamın aleyküm,
çok heveslendim ve PUBG aldım arkadaşlar ama oyun kasmıyorken minimap yani küçük haritada kasıyor mesela mouse hareket ettiriyom oyun akıcı ama minimap kasarak gidiyor.
acaba sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
12 GB Ram
1TB HDD
Nvidia Geforce GTX750 6GB PAYLAŞIMLI 2GB PAYLAŞIMSIZ EKRAN KARTI
İntel Core i7 4790
WİN10

dediğim gibi oyun kasmıyorken güzelce oynanıyor ama küçük harita kasara gidiyor mouse çevirdiğimde kasar dönüyor miniharita

Moderatör tarafında düzenlendi:

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
1
10
Root@xMit:~#
çok heveslendim ve PUBG aldım arkadaşlar ama oyun kasmıyorken minimap yani küçük haritada kasıyor mesela mouse hareket ettiriyom oyun akıcı ama minimap kasarak gidiyor.

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
12 GB Ram
1TB HDD
İntel Core i7 4790
WİN10

dediğim gibi oyun kasmıyorken güzelce oynanıyor ama küçük harita kasara gidiyor mouse çevirdiğimde kasar dönüyor miniharita

Hocam Grafik ayarlarını kontrol ediniz lLütfen . Benim bilgisayarım sizin bilgisayarın özelliklerinden aşşagıda gram kasma olmuyor .

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Görev yöneticisi > Pubg > Ayrıntılar ondan sonra pubg'ye dair ne varsa öncelik ver kısmına gelip normalin üstünde'yi seçmeyi dene.

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Teşekkür ederim ama gram kasma olmuyor dediğim gibi sadece minimap yani sağ alttaki küçük haritada kasarak gösteriyor hareketleri felan ondan dolayıda fps göstericviler oraya odaklamıyor gram kasma yokken 30fps gösteriyor saçmalık geldi

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
126
3
xD
Güncellemeyi bekleyiniz. Bir sonraki güncellemede büyük ihtimal düzelir.
Merhaba,

Düzelmez ise kaldırıp tekrar yüklemeyi denilebilirsiniz. Bu sorunun grafikle alakalı olduğunu zanletmiyorum. Normal oyun oynarken sıkıntı yokmuş. Dediğimiz uygulamanızı tavsiye ederim.

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Güncellemeyi bekleyiniz. Bir sonraki güncellemede büyük ihtimal düzelir.
Merhaba,

Düzelmez ise kaldırıp tekrar yüklemeyi denilebilirsiniz. Bu sorunun grafikle alakalı olduğunu zanletmiyorum. Normal oyun oynarken sıkıntı yokmuş. Dediğimiz uygulamanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim, dosyaları dogrulamayı deniyorum şuan büyük ihtimal düzelecektir.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Aşağıdaki videoya bakarak verim alabilirsiniz, ek olarak NVIDIA ayarlarından performans moduna alabilirsiniz ekran kartını.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=DiDjVgMZorI[/ame]

Thanders

Üye
8 Ocak 2017
230
1
0

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
12 GB Ram
1TB HDD
İntel Core i7 4790
WİN10

Bilgisayar testlerinde PUBG'ye denk gelmiştim, muhtemelen işlemcinizle alakalı bir durum.

Oyunda inventory açıldığında işlemciye daha fazla yük bindiğini farkettim.

Muhtemelen sorununuz bundan kaynaklı. Oyunun hala optimizasyon sorunları var.

sadece minimap kasıyorsa bilemeyeceğim.

Son düzenleme:

Skarter

Uzman üye
9 Tem 2015
1,676
1
Uganda
Hocam oyun da hala optimizasyon sıkıntıları var sistemin de gayet iyi ama suanlık en yararlısı performans ayarı yapman lazım iyi forumlar...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=BwpIaNHy3Is[/ame]

ByKutup

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
545
1
Rusya
Teşekkür ederim ama gram kasma olmuyor dediğim gibi sadece minimap yani sağ alttaki küçük haritada kasarak gösteriyor hareketleri felan ondan dolayıda fps göstericviler oraya odaklamıyor gram kasma yokken 30fps gösteriyor saçmalık geldi

Merhaba Kasma yok Diyorsaniz Haritada herhango Bir Sıkıntı Olabilir Oyunu Silip Tekrae Yüklemeyi Denediniz ?

alikrklc

Üye
12 Şub 2019
70
2

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
12 GB Ram
1TB HDD
İntel Core i7 4790
WİN10

işlemcin ekran kartına göre çok güçlü belki darboğaz yapıyordur

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Öncelikle herkese teşekkür ederim sorun sadece grafiklerin yüksek olduğu kısımlarda oluyor anladım onu ama 40fps gösterirken 100fpsle oynarmış gibiyim onada yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.