Python başka dosyadan veri çekme

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
Arkadaşlar selamlar, ben bir Python programı yazıyorum ve şöyle bir problemle karşı karşıyayım hani php de require_once 'dosyaadi.php' diyince kod satırına o dosyadaki veriyi ekler ya aynısı python'da nasıl yapabilirim ?
Kod:
    bilgibirikimioku = open('bilgibirikimi/bilgibirikimi.py','r')
    bilgibirikimioku.read()

şeklinde denedim ancak nafile kod satırına veriyi eklemiyor (açılan dosyada bolca if else satırları var bu şekilde anladım eklenip eklenmediğini)

Moderatör tarafında düzenlendi:

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
Komut satirina eklemek? Galiba şunu kast ettin:

Kod:
file= open("some_file.txt", 'r')
print(file.read())

maalesef bunu yapınca ekrana yazdırdığı için işime yaramıyor benim istediğim şu şekilde:

Kod:
birtakım kodlar...
'başka dosyadan çekilden veriler'
birtakım kodlar...

yani kodların içine yazdırmak istiyorum bu dosyadaki veriyi umarım anlatabilmişimdir

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
maalesef bunu yapınca ekrana yazdırdığı için işime yaramıyor benim istediğim şu şekilde:

Kod:
birtakım kodlar...
'başka dosyadan çekilden veriler'
birtakım kodlar...

yani kodların içine yazdırmak istiyorum bu dosyadaki veriyi umarım anlatabilmişimdir

Sunu bi acikliga kavusturalim. Elinde 2 tane dosya var (atiyorum php1.php2.php) 1. dosyadaki kodlari 2. Dosyadaki kodlarin herhangi bir yerine koymak mi istiyorsun?

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future
Kod:
file1 = open("php1.php", 'r').read()  #dosyanin tamamini oku
file2 = opem("php2.php", 'a')
file2.seek(30)    # imleci 30. Byte a kadar getir
file.write(file1)  #file1 deki icerigi yaz
file1.close()
file2.close()

dostum dediğini denedim ancak bu kodların tam olarak çalışması için üçüncü bir dosyaya ihtiyaç var(file.write yazmışsın file bir değişken olarak algılanıyor ancak tanımlı olmadığı için sorun çıkıyordu ona rağmen biraz modifiye ettim ancak olmadı) ancak ben bir dosyadan diğerine veriyi aktarmak istiyorum

hatta daha da açık olmak için şöyle yapayım diyelim ki ilk dosyamda soruya cevap veren bir şartlı program var ben ping yazınca pong yazacak ancak ben bu kodu ilk dosyaya yazmaktansa aynı kodu ikinciye yazdım ve ikinciden birinciye çekmek istiyorum nasıl olacak?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.