Python Bilenler

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
Selamun aleyküm

pythonda böyle birşey yapıcaktım

Qvklbv.png

Şimdi buradaki sorunum çalıştırdığımda dosya numarasına a yazdığımda a nın altındaki leri b yazdığımda b nin altındakileri göstermesi lazım ama burda b yede bassam a'yı a ya bassamda a'nın altındakini gösteriyor hangi kodla yazmam lazım istediğimi
Not Soldaki programı değiştirmeden önce çalıştırmıştım sağdaki güncel resim
Teşekkürler

Son düzenleme:

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
a==a değil numara == a ve b olucak.
If'lere bir daha bak birde elif yapmana gerek yok onu if olarak değiştir
Onu if olarak değiştirince a yazdığımda b yide basıyor ben sadece a yazınca b yazınca b olmasını istediğim için öyle yaptım soldaki programı değiştirmeden önceki haliydi sağdaki normal kodlar yukarda 1 = dosyalarım 2 = eğitimler gibi eşitleme yaparsam eğer sayıyla eşitleme yapamazsın diyip hata veriyor

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
Hacknology Peki şimdi diyelim ki a'nın içine girdik içine girdikten sonra geri dönmek için yani bir önceki listeyi listelemek için q ' ya basın diyorum elif numara == "q" altına continue yazdım ama olmadı bi önceki konuya geri dönmek için çıkış yapmadan nasıl yapabilirim

Son düzenleme:

rigby00

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
495
0
Onu if olarak değiştirince a yazdığımda b yide basıyor ben sadece a yazınca b yazınca b olmasını istediğim için öyle yaptım soldaki programı değiştirmeden önceki haliydi sağdaki normal kodlar yukarda 1 = dosyalarım 2 = eğitimler gibi eşitleme yaparsam eğer sayıyla eşitleme yapamazsın diyip hata veriyor

@|Ksenon

Hacklogoynin yazdığı ile aynı şeyi dedim. numara==a

HRX RA

Üye
24 Haz 2016
81
0
@Hacknology Peki şimdi diyelim ki a'nın içine girdik içine girdikten sonra geri dönmek için yani bir önceki listeyi listelemek için q ' ya basın diyorum elif numara == "q" altına continue yazdım ama olmadı bi önceki konuya geri dönmek için çıkış yapmadan nasıl yapabilirim

içine girdikten sonra başka bi input iste bunu değişkene aktar numara dediğin yer yerine o değişkeni yaz

HRX RA

Üye
24 Haz 2016
81
0
deger=raw_input('Geri dönmek için "q" tuşunu kullanın')
if deger=='q': continue

gibi bu satırı o if numara =='a': gibi diğer b ve c ye de koy if komutu ile bunuda çalıştırsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.