Python, C++ ve rubyden metasploit gibi bir hack aracı yazmak bana yardımcı olur musunuz öğrenmem konusunda.

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
195
Şuanlık python bilgim var ruby öğreniyorum metasploit ve kali linux rubyden yazılınca bende bir uygulama geliştirmeye karar veridim. Amacım metasploit gibi terminal benzeri kod yazmak. Hackin kodları yazmam ve öğrenme kodnusunda yardımcı olur musunuz?

Python, C++ ve ruby de metasploit gibi bir hack aracı yazmak istiyorum. Pythonu ileri seviye biliyorum amahacking aracı yazmak istiyorum.​

Mesela el yapımı ddos, rat, port sızma, wifi sızma gibi

7 Ağu 2023
99
55
daha hangi dili kullanacağına karar vermemişsin
sadece programlama bilmek yetmiyor
network,pentest işlerindende ileri seviye anlaman lazım ve bunu koda dökebiliyor olman gerekli
metasploit bi pentest frameworku sürekli güncelleniyor yeni exploitler ekleniyor sürekli update alan bir yazılım sen bunu sürekli güncelleyebilecekmisin zamanın varmı hangi platform ağırlıklı olacak?
bu sorularıda kendine sor
en azından bi pentest ekibinin olması lazım ortaklaşa çalışmanız lazım metasploit bildiğim kadarıyla tek kişi yazmadı
bunları bi düşün

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
195
network,pentest işlerindende ileri seviye anlaman lazım ve bunu koda dökebiliyor olman gerekli
metasploit bi pentest frameworku sürekli güncelleniyor yeni exploitler ekleniyor sürekli update alan bir yazılım sen bunu sürekli güncelleyebilecekmisin zamanın varmı hangi platform ağırlıklı olacak?
en azından bi pentest ekibinin olması lazım ortaklaşa çalışmanız lazım metasploit bildiğim kadarıyla tek kişi yazmadı
bunları bi düşün
Merhaba öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ben yazmak istediğim programları belirledim bu 3 dilden uzun bir araştırma ve eğitim aldım, Bu dillerin hacking kısmını öğrenmek için yazdım. Ayrıca ekibim var hepside ayrı dillerde öğreniyor. Şuan bir pupy gibi bir rat uygulaması yazmaya başlıyacağız. Demek istediğim bu dillerin hacking kısmını nasıl öğrenirim. Mesela çoğu kali linuxtaki uygulama tek bir dilden yazılmmadı Python,ruby ve C dilleri daha kullanışlı olduğu için bu dilleri öğrenmeye başladım. Sorum şu bunların hacking kısmını nereden öğrenebilirim. Yazdığım kodu insanlara yaymakta amacım değil.

7 Ağu 2023
99
55
Merhaba öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ben yazmak istediğim programları belirledim bu 3 dilden uzun bir araştırma ve eğitim aldım, Bu dillerin hacking kısmını öğrenmek için yazdım. Ayrıca ekibim var hepside ayrı dillerde öğreniyor. Şuan bir pupy gibi bir rat uygulaması yazmaya başlıyacağız. Demek istediğim bu dillerin hacking kısmını nasıl öğrenirim. Mesela çoğu kali linuxtaki uygulama tek bir dilden yazılmmadı Python,ruby ve C dilleri daha kullanışlı olduğu için bu dilleri öğrenmeye başladım. Sorum şu bunların hacking kısmını nereden öğrenebilirim. Yazdığım kodu insanlara yaymakta amacım değil.
dostum neyin ne olduğunu bilmeden pentest frameworkumu yazıcaksın?
vazgeç yada geliştirebileceğine emin olduğundanda yapmaya başla muhtemel başlamadan bitirirsin

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
195
vazgeç yada geliştirebileceğine emin olduğundanda yapmaya başla muhtemel başlamadan bitirirsin
Görüşün için saol, yardımcı olmayıda deniyebilirdin.

Hacking kısmında yeniyim😀. Sadece yardımcı olmanızı istedim. Hacking kısmını nereden öğenebilirim demiştim sorum bu yanıtlarsan sevinirim.

Şart koşarak cevap beklemenize gerek yok. Siz yapın uğraşın, takıldığınız yerde ya gelin buraya sorun ya da diğer platformlarda cevabınızı arayın.
Saol yazdığım konuları gorüyorsunuz. Size danişacağım.

Arenklord

Uzman üye
9 Mar 2023
1,294
666
Orta doğu
Şuanlık python bilgim var ruby öğreniyorum metasploit ve kali linux rubyden yazılınca bende bir uygulama geliştirmeye karar veridim. Amacım metasploit gibi terminal benzeri kod yazmak. Hackin kodları yazmam ve öğrenme kodnusunda yardımcı olur musunuz?

Python, C++ ve ruby de metasploit gibi bir hack aracı yazmak istiyorum. Pythonu ileri seviye biliyorum amahacking aracı yazmak istiyorum.​

python kullanarak kolaydan başlıyabiirsin örn: port tarama nmap kullanarak

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
195
python kullanarak kolaydan başlıyabiirsin örn: port tarama nmap kullanarak
Evet şuanlık yapabiliyorum. Sömürmeye öğrenmeye çalışıyorum. Ip porta sızma mesela.

bunları bi düşün
Sence hangi dile ağırlık vermeliyim.

2 Kas 2022
54
25

kanka youtube a ingilizce olarak aratınca örneğin(Rat making with python) yazınca bir sürü kaynak önünüze çıkacaktır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.