python/c++

Mama Mia

Yeni üye
17 Şub 2019
12
0

Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle bu konuyu forumdaki tecrübeli ve bilgili yazılımcılardan fikir ve destek almak için açtığımı belirtmek isterim.Python öğrenmeyi bir süredir istiyordum.2 hafta önce de artık bir yerlerden başlamam gerektiğini anladım ve gerek videolar, gerek kitaplar ve gerekse bu işi bilen büyüklerim ve arkadaşlarımdan yardım alarak bu programlama dilinde gelişmeye çalışıyorum. Fakat düne kadar bu iş benim için bir hevesti. Şuan ise fonksiyonlar ve modüller içinde tepinirken bu programlama dili ile nasıl oyun veya website tasarlayabileceğimi düşünüyorum. Bu işe başlarken bu ikisini de python ile becerebileceğim söylenmişti fakat ilerledikçe bunun sadece python ile mümkün olmadığını sezmeye başladım. Çeşitli forumlarda dolaşırken özellikle oyun programlama için c++'ın daha iyi bir seçenek olarak gösterildiğini okudum. Sizce ne yapmalıyım?Hangi dilde devam etmeliyim???

b4ta

Yeni üye
29 Eki 2018
40
0
Oyun için bir şey diyemem ama web için python gayet güzel frameworklere sahip

Django ve Flask ikisini de araştır derim.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Evet dediğiniz doğru web alanında en iyi Python dur ama oyun açıkları oyun yapımı gibi konular c# veya c++ alanına giriyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.