Python değişkeni txt dosyasına nasıl kaydederim

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Python:
import os
import random

konum = os.getcwd()
import time
dosya = open("file.txt","r",encoding="utf-8").readlines()
seçim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"
phpler = ".php?id=",".php?picid=",".php?cat=",".php?cid=",".php?num=",".asp?cat=",".asp?cid=",".asp?num=",".asp?picid=",".asp?id=",".aspx?cid=",".aspx?cat=",".aspx?picid",".aspx?id=",".aspx?num="
while True:
    for i in dosya:
        başlıklar = f"""
        intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        allinurl:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        inurl:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        filetype:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        intext:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        allintitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        """
arkadaşlar bu başlıklar değişkenini nasıl bir .txt dosyasına kaydederim bilen arkadaşlar yazabilirlermi bir sürü yöntem denedim olmadı

Çözüm
yardım edecektin ama anlattım meseleyi
Eğer yanlış anlamadıysam bu senin işini görür

Python:
import random

secim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"
phpler = ".php?id=",".php?picid=",".php?cat=",".php?cid=",".php?num=",".asp?cat=",".asp?cid=",".asp?num=",".asp?picid=",".asp?id=",".aspx?cid=",".aspx?cat=",".aspx?picid",".aspx?id=",".aspx?num="

with open("wordlist.txt", "r", encoding="utf-8") as read_file:
    lines = read_file.readlines()
    with open("dorks_write.txt", "w", encoding="utf-8") as write:

for i in (lines):
            dorks = f"""intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(secim)}"""...

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
Python:
import os
import random

konum = os.getcwd()
import time
seçim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"
while True:
    for i in dosya:
        başlıklar = f"""
        intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        """
arkadaşlar bu başlıklar değişkenini nasıl bir .txt dosyasına kaydederim bilen arkadaşlar yazabilirlermi bir sürü yöntem denedim olmadı
Python:
with open(file,"w") as file_io:
    file_io.write(basliklar)
Değişken isimlendirirken asciide olmayan karakterleri kullanmanızı tavsiye etmem. Harflerin asciideki en yakın karşılıklarını kullanabilirsiniz.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Python:
with open(file,"w") as file_io:
    file_io.write(basliklar)
Değişken isimlendirirken asciide olmayan karakterleri kullanmanızı tavsiye etmem. Harflerin asciideki en yakın karşılıklarını kullanabilirsiniz.
tamam oyle yapinca i degiskeni bitene kadar olmuyor 5 tanesi yaziliyor sonra olmuyor break dongusu gibi cikiyor ciktida o basliklardan 5 tane yaziluyor sonra yazmiyor geri kalanini ama printle bastirinca basliklari hepsini yaziyor birde o bosluklari nasil keseruz soylermisin kodu calistirinca anlarsin bir print ile calistir sonra dedigin gibi calistir print ile yapinca i degiskeni boyunca yaziliyor

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
i değişkeninin bitmesi ne demek? Gaybtan bir şey gelmediği sürece, for döngüsü doğru bir şekilde çalışır. Tam olarak yazdığınız kodu ve txt dosyasının içeriğini görmek lazım. Ayrıca yazarken daha özenli bir dil kullanın, inanın yarım saattir ne dediğinizi çözmeye uğraşıyorum

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
i değişkeninin bitmesi ne demek? Gaybtan bir şey gelmediği sürece, for döngüsü doğru bir şekilde çalışır. Tam olarak yazdığınız kodu ve txt dosyasının içeriğini görmek lazım. Ayrıca yazarken daha özenli bir dil kullanın, inanın yarım saattir ne dediğinizi çözmeye uğraşıyorum
sizin python bilginizi biliyorum ozelden sonra yazsam olur mu bilgusayarda deilim

o dosya degiskeninin icinde ingilizce word list var ingilizce ama 5 tane yazip duruyor diger kelimeleri yazdirmiyor onu anlatmaya calisiyorum ben tum kelimelere ayni seyi yazdirip txt kaydetmek istiyorum

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
sizin python bilginizi biliyorum ozelden sonra yazsam olur mu bilgusayarda deilim
Kodunuzu buraya yazın. Ben müsait olamayacak olsam dahi yardım eden çıkacaktır.

o dosya degiskeninin icinde ingilizce word list var ingilizce ama 5 tane yazip duruyor diger kelimeleri yazdirmiyor onu anlatmaya calisiyorum ben tum kelimelere ayni seyi yazdirip txt kaydetmek istiyorum
Maalesef kodunuzu görmeden bir şey diyemem. Çünkü attığınız kodda dosyaya yazdırma kısmı yok. Ayrıca for döngüsünü neden sürekli tekrar eden bir döngü içerisine aldınız, belli değil.

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
972
1,584
Panama
Merhaba

Python:
import os
import random
import time

with open("dorks.txt", "w+", encoding="utf-8") as file:
    for i in range(4):
        başlıklar = f"""
            intitle:"{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}"""
        file.write(başlıklar.strip()+"\n")

print("bitti")

bunu denermisiniz.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Merhaba

Python:
import os
import random
import time

for i in range(4):
        başlıklar = f"""

print("bitti")

bunu denermisiniz.
boyle kaliyor devam etmiyor sorun bu zaten ama ben dosyanin icinde ingilizce kelimeler var ingilizce siteler icin ondan i degiskenini dosya degiskenin icinde gezdiriyorum sonuc ayni ama 5 defa yazdirip daha sonra yazdirmiyor

Kodunuzu buraya yazın. Ben müsait olamayacak olsam dahi yardım eden çıkacaktır.

Maalesef kodunuzu görmeden bir şey diyemem. Çünkü attığınız kodda dosyaya yazdırma kısmı yok. Ayrıca for döngüsünü neden sürekli tekrar eden bir döngü içerisine aldınız, belli değil.
e wordlistin hepsini nasil yazdircam cozum uretmeye calisiyorum

Ɲémesis

17 Haz 2022
972
1,584
Panama
boyle kaliyor devam etmiyor sorun bu zaten ama ben dosyanin icinde ingilizce kelimeler var ingilizce siteler icin ondan i degiskenini dosya degiskenin icinde gezdiriyorum sonuc ayni ama 5 defa yazdirip daha sonra yazdirmiyor

Herhangi bir koşul vermezseniz program while ile sonsuza kadar çalışacak bunun yerine kullanıcıya kaç tane dork oluşturmak istediğini sorun for ile o kadar döngüçalışıp değer alsın. 5 yerine 10 derseniz 10 tane yazar . While true derseniz sonsuza kadar devam eder.

// Tüm olasılıkları yazsın deersenizde bir yandan dosyayı okuyup o veri varmı yokmu diye bakıp sonrada eğer yoksada yazdırmanız gerek

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Herhangi bir koşul vermezseniz program while ile sonsuza kadar çalışacak bunun yerine kullanıcıya kaç tane dork oluşturmak istediğini sorun for ile o kadar döngüçalışıp değer alsın. 5 yerine 10 derseniz 10 tane yazar . While true derseniz sonsuza kadar devam eder.

// Tüm olasılıkları yazsın deersenizde bir yandan dosyayı okuyup o veri varmı yokmu diye bakıp sonrada eğer yoksada yazdırmanız gerek
while turulada olmadi deger dediim i degiskeni bitene kadar

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
Python:
with open("newfile.py") as file:
    sites = file.read().splitlines()

with open("cikti.txt","w") as file:
    for site in sites:
        content = f"Site name: {site}\n\n"
        file.write(content)

Ya sen anlatamıyorsun, ya da ben anlamıyorum. Senin dediğin her satırdaki siteyi okuyup onu yeni dosyaya yazdırmak değil mi? Burada for döngüsü tüm listeyi okumadan nasıl bitiyor, açıklayabilir misin? Bu yazdığım kod kendimde kusursuz çalışıyor. Ya sen bir yerde yanlış yapıyorsun farkında değilsin, ya da sorununu anlatamıyorsun.

Ɲémesis

17 Haz 2022
972
1,584
Panama
Ne yapmak istediğinizi daha detaylı anlatirmisiniz ? File.txt dosyasında kaç tane değer var , bu dosyanın içeriği ne , ne yazıyor ? For ile dosyayı geziyorken neden while içine aldiniz ? Detaylı olarak ne yapmak istiyorsunuz yazın ki yardımcı olalım.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
Ne yapmak istediğinizi daha detaylı anlatirmisiniz ? File.txt dosyasında kaç tane değer var , bu dosyanın içeriği ne , ne yazıyor ? For ile dosyayı geziyorken neden while içine aldiniz ? Detaylı olarak ne yapmak istiyorsunuz yazın ki yardımcı olalım.
şimdi şöyle koddan örnek vericem mecbur anlatamıyorum
Python:
konum = os.getcwd()
import time
while True:
    for i in dosya: # şimdi şöyle burda i değişkenini dosya değişkenini içinde gezdiriyorum dork programı yapıcamya dosyanın içinde internetten bulduğum wordlist
        başlıklar = f"""
        intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)} # buraya gelecek olursak i.strip tüm ingilizce kelimeleri dolaşıp hepsine ayrı ayrı geliyor tüm kelimeler .php?id?= site:random.choice random site uzantsı geliyor ben bu oluşan dorkları satır satır bir .txt içine yazmak istiyorum ama ilk 5 tane yazıp sonra ctrl+c yaptıktan sonra programı öyle olmuyor diğerleri değil 5 tanesi yazılıyor bende bunun hepsini nasıl yazdırırım onu anlatmaya çalışıyorum birde print(başlıklar) yaptığım zaman tüm wordlistte aynı şeyleri uyguluyor burdaki {} parantezlere ama .txt dosyasına aynı şeyleri uygulamıyor bunu anlatmaya çalışıyorum writlenes writline write splitlines hepsini denedim olmadı
        """

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
a
Merhaba

Python:
import os
import random
import time

for i in range(4):
        başlıklar = f"""

print("bitti")

bunu denermisiniz.
aynı bu çıktı gerisi yok wordlistin bunu anlatmaya çalışıyorum tabiki başlarında string var mesela asda.php?id= 5 tane diğerleri neden yok diğerlerini yazdırmıyor wordllistte 2000 tane kelime var dahada fazla benim wordllistti o dork başlıklarına atıyor sonunuda kodda görmüşsünüz bir dork oluşturuyor inurl:index.php?id= site:fr mesela tüm wordlist kelimelerine aynı şeyi yaptırıyorum ama yazdıramıyorum hepsini 5 tanesini yazıp sonra geri kalanını yazmıyor
Python:
print(başlıklar)
çıktı;
        inurl:"zaq10-=\.aspx?cid=" site:jo
        filetype:"zaq10-=\.asp?cid=" site:ch
        intext:"zaq10-=\.asp?cat=" site:bj
        allintitle:"zaq10-=\.asp?cat=" site:se

intitle:"zaq1@#$%.php?num=" site:je
        allinurl:"zaq1@#$%.php?num=" site:rw
        inurl:"zaq1@#$%.aspx?picid" site:br
        filetype:"zaq1@#$%.asp?cat=" site:bj
        intext:"zaq1@#$%.asp?num=" site:py
        allintitle:"zaq1@#$%.asp?id=" site:cm

intitle:"zaq1#$%^.asp?id=" site:je
        allinurl:"zaq1#$%^.asp?cid=" site:py
        inurl:"zaq1#$%^.asp?id=" site:bj
        filetype:"zaq1#$%^.asp?picid=" site:co
        intext:"zaq1#$%^.aspx?num=" site:jm
        allintitle:"zaq1#$%^.asp?picid=" site:jm

intitle:"zaq1$%&^.asp?picid=" site:bj
        allinurl:"zaq1$%&^.asp?cat=" site:sd
        inurl:"zaq1$%&^.aspx?id=" site:je
        filetype:"zaq1$%&^.asp?cat=" site:cm
        intext:"zaq1$%&^.aspx?cid=" site:bj
        allintitle:"zaq1$%&^.php?num=" site:bj

intitle:"zaq1%^&*.asp?num=" site:bj
        allinurl:"zaq1%^&*.php?cat=" site:ca
        inurl:"zaq1%^&*.php?picid=" site:hk
        filetype:"zaq1%^&*.aspx?cid=" site:cn
        intext:"zaq1%^&*.php?num=" site:rw
        allintitle:"zaq1%^&*.aspx?cat=" site:pw

intitle:"zaq1^*(.asp?cid=" site:hk
        allinurl:"zaq1^*(.php?id=" site:ac
        inurl:"zaq1^*(.php?cat=" site:pw
        filetype:"zaq1^*(.aspx?cid=" site:ch
        intext:"zaq1^*(.php?cid=" site:ru
        allintitle:"zaq1^*(.php?num=" site:co

intitle:"zaq1&*().php?id=" site:hk
        allinurl:"zaq1&*().aspx?cat=" site:bv
        inurl:"zaq1&*().php?cat=" site:ac
        filetype:"zaq1&*().php?cat=" site:sd
        intext:"zaq1&*().asp?cat=" site:jm
        allintitle:"zaq1&*().php?cid=" site:jo

intitle:"zaq1*()_.aspx?id=" site:br
        allinurl:"zaq1*()_.aspx?num=" site:fr
        inurl:"zaq1*()_.asp?id=" site:je
        filetype:"zaq1*()_.asp?num=" site:pw
        intext:"zaq1*()_.php?id=" site:py
        allintitle:"zaq1*()_.asp?cat=" site:ca

intitle:"zaq1()+_.php?num=" site:sd
        allinurl:"zaq1()+_.asp?cat=" site:jm
        inurl:"zaq1()+_.aspx?cid=" site:ru
        filetype:"zaq1()+_.aspx?picid" site:br
        intext:"zaq1()+_.php?cat=" site:bv
        allintitle:"zaq1()+_.php?picid=" site:il

intitle:"zaq1)+|.aspx?cid=" site:fr
        allinurl:"zaq1)+|.aspx?id=" site:br
        inurl:"zaq1)+|.php?picid=" site:fr
        filetype:"zaq1)+|.php?num=" site:ch
        intext:"zaq1)+|.php?num=" site:uk
        allintitle:"zaq1)+|.php?cid=" site:br

intitle:"zaq1wert.php?num=" site:hk
        allinurl:"zaq1wert.php?id=" site:sd
        inurl:"zaq1wert.php?cid=" site:co
        filetype:"zaq1wert.aspx?id=" site:bv
        intext:"zaq1wert.php?cat=" site:ch
        allintitle:"zaq1wert.aspx?cid=" site:ru

intitle:"zaq1erty.aspx?cat=" site:hk
        allinurl:"zaq1erty.aspx?cid=" site:cn
        inurl:"zaq1erty.php?id=" site:pw
        filetype:"zaq1erty.asp?picid=" site:pw
        intext:"zaq1erty.asp?cid=" site:jo
        allintitle:"zaq1erty.php?cat=" site:cn

intitle:"zaq1rtyu.asp?id=" site:bv
        allinurl:"zaq1rtyu.php?picid=" site:ch
        inurl:"zaq1rtyu.php?cid=" site:jm
        filetype:"zaq1rtyu.php?num=" site:bj
        intext:"zaq1rtyu.asp?picid=" site:fr
        allintitle:"zaq1rtyu.aspx?cid=" site:ca
bunları .txt dosyasına kaydetmeye çalıştığım zaman ilk 5 tanesi gerisi yok anlatmaya çalıştım anlamışsınızdır umarım

Son düzenleme:

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,313
357
nemesis anlattım ama sen yardım etmedin nasıl olacak alih78 hocamdan yardım bekleyecez muhakkak çözümü vardır ve HelmSys

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.