Python dersleri #3 [h4ckers04]

H4ckers04

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
303
0
Ağrı
İlkDers: https://www.turkhackteam.org/python/1797024-python-dersleri-1-h4ckers04.html
İkinci Ders: https://www.turkhackteam.org/python/1797117-python-dersleri-2-h4ckers04.html

pow() fonksiyonu

evet arkadaşlarım ve hocalarım pow () fonksiyonunu ile istenen sayının kuvvetlerine ulaşılır bunu üstlü sayılara benzetebiliriz şimdi bir örnek verelim

Örnek Kod:
pow(3,2)

evet arkadaşlar ve hocalarım burada çıktı olarak 9 alırız çünkü 3ün 2 kuvveti 9 a eşittir şöyle 3x3 eşittir 9 buraya başka sayılarda yazılabilir

if Koşulu

eveet şimdi belki python da en çok kullanılan bir kodu öğreneceğiz bu kod bir şarta bağlı olan bir kod dur. Eğer koşulu sağlıyorsa işlemi yapacaktır eğer sağlamıyor ise devam edecektir bir örnekle açıklıyalım

Örnek Kod:
Şifre="1234"
if Şifre(== "1234"):
print(Sisteme hoş geldiniz)

evet arkadaşlar bu kod ile giriş paneli yapabilirsiniz daha çok şey yapabilirsiniz sadece if kodu yoktur bunun ile birlikte elif kullanılır birazdan göreceğiz

elif koşulu

evet arkadaşlar ve hocalarım elif kodu eğer birden fazla şart istiyorsanız if if if değilde if elif elif olur. Bir örnek ile açıklıyalım

Örnek Kod:
Şifre="1234"
Kullanıcı adı="h4ckers04"
İf Şifre(==1234):
Print("şifre 1234")
Elif (Kullanıcı adı="h4ckers04"):
Print("kullanıcı adı h4ckers04")

Evet arkadaşlar diğer dersde else koşulunu Göreceğiz
4.dersi bekleyin

Evet arkadaşlar ve hocalarım eğer hatam olur ise lütfen belirtiniz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

expl0it

Yeni üye
12 Ağu 2018
36
0
Istanbul

Hocam naçizane fikrimi söyleyeyim, bu şekilde ders hazırlamanız kimseye yararlı olmaz diye düşünüyorum. İnternette bir sürü sesli ve görüntülü kaynak sıralanmışken kimse okumayı seçmez :)
Emeğinize sağlık gene de dediğim gibi bu benim fikrim karar sizin.

H4ckers04

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
303
0
Ağrı
Kararlarınız için teşekkür ederim ama benim pc bozuldu yeni pc de en az mart ayında alabilirim yani tüm bu kadar kodları telefondan yazmak zor oluyor ama kim istemez ama pc bozulduğu için video çekemiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.