Python dili hakkında

WhoKrypton

Üye
16 Mar 2017
54
0
Adana
Ben bu işe merak sardım sürekli yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. İlk olarak Python dili ile başladım 7.derse kadar geldim ama hiçbir şey anlamadım kafam çok karıştı matematik işin içine girince sıkıldım doğrusu Python dilinden önce öğrenebileceğim birşey varmı yoksa python öğrenene kadar devam mı etmeliyim?

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Ben bu işe merak sardım sürekli yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. İlk olarak Python dili ile başladım 7.derse kadar geldim ama hiçbir şey anlamadım kafam çok karıştı matematik işin içine girince sıkıldım doğrusu Python dilinden önce öğrenebileceğim birşey varmı yoksa python öğrenene kadar devam mı etmeliyim?

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
matematik isin icine girince sıkılıyorsan bu iş ya sana göre degildir.Yada yeterince ogrenme istegin yoktur.

programlama becerisi temelde soyut dusunebilme becerisi ister tipki matematik gibi basit hevesler ugrana zamanini harcama bu isi cidden yapmak istiyorsan bu ise aklini vermen lazim yeri geldimi saatlerce tek bir satir koddaki mantik hatasini araman gerebilir.

WhoKrypton

Üye
16 Mar 2017
54
0
Adana
matematik isin icine girince sıkılıyorsan bu iş ya sana göre degildir.Yada yeterince ogrenme istegin yoktur.

programlama becerisi temelde soyut dusunebilme becerisi ister tipki matematik gibi basit hevesler ugrana zamanini harcama bu isi cidden yapmak istiyorsan bu ise aklini vermen lazim yeri geldimi saatlerce tek bir satir koddaki mantik hatasini araman gerebilir.

Tabikide öğrenme isteği var bende nasıl desem matematik en kötü dersimden biri Yapamıyorum çünkü bu python dilinde karşıma çıkıncada korktum açıkçası yapamam diye ama ne olursa olsun yapmaya çalışacağım. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Python dili sana zor gelirse sen visual studio kullanabilirsin derste alabilirsin.

Visual Studio Bir Dil Değil. Derleyici Ve Editörlerin Bulunduğu Bir Community. Konuyu Açan Arkadaş ; Neden Python'u Seçtin ? Şimdi 'Kolay Diye Çünkü' Cevabını Verecek Olursan ,
Hiç Alakası Yok. Her Dilin Kendine Göre Alanı Vardır.
Senin Amacın Ne , Dilin Özellikleri Ne Olacak ?

Oyun Mu , Web Mi , Mobil Mi , Masaüstü Programcılık Mı ?
Dil Açık Kaynaklı Mı Olacak ?
Dil Cross Platformlu Mu Olacak ?
Dil Derlenmeden Çalışabilecek Mi ?

Son düzenleme:

argubb

Üye
9 Ara 2017
80
0
.
Ben programlamaya C# ile başladım ve şuan da onun üzerinde uzmanlaştım ama önemli olan hangi dili öğrendiğin değil öncelikle programcı algoritması ve düşünce sistemi var mı sende bunu öğrenmen gerekli. Biz programcıların (2 yılı aşkın çalışan) yurt dışında mahkemelerde ki şahitliği kabul edilmiyor çok iyi algoritma kurdukları için :D :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.