Python Dili Öğrenmek İstiyorum Yardım

g4rd13n

Yeni üye
17 Mar 2018
11
0
İst
--------Bana Yol GöstericekYorumlar Yaparsanız Sevinirim Boşa Kürek Sallamak İstemiyorum-----

:)) Saygılarım ve Sevgilerimle. . . :))​

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Öncelikle Python ile alakalı birçok kaynak var lakin ben şu siteyi tavsiye ediyorum;

https://www.python.tc/

İlk başlarda demet, liste, sözlük gibi veri tiplerini öğrenmeniz gerek. Çünkü her yerde karşınıza çıkacak. Özellikle listeler. Ondan sonra can alıcı noktalardan biri de if-else, if-elif blokları ve blok mantığı. Zaten bunları kavradıktan sonra yavaş yavaş Python dünyasına giriş yapıyorsunuz. Akabinde Nesne tabanlı programlamaya giriş yapacaksınız.Yani class (sınıf) oluşturma işlemleri. Yalan olmasın aşırı keyifli bir konu. He, söylemeyi unuttuğum iki şey var;

Fonksiyonlar ve modüller. Özellikle bu ikisi program yazarken çok işinize yarıyor. Mesela bir sayının faktöriyelini almak için 20 satır kod yazmak yerine math modülünün barındırdığı factorial ile sayının faktöriyelini alabiliyoruz. Fonksiyonlar ise apayrı bir dünya ;) Neyse, fazla uzatmayayım. Bir de Udemy üzerindeki kurslara bakabilirsiniz.

Unutmayın, bu işe başlamak için özverili olmanız gerek. Zaten devamı gelecektir.

Saygılarımla..

g4rd13n

Yeni üye
17 Mar 2018
11
0
İst
Merhabalar,

Öncelikle Python ile alakalı birçok kaynak var lakin ben şu siteyi tavsiye ediyorum;

https://www.python.tc/

İlk başlarda demet, liste, sözlük gibi veri tiplerini öğrenmeniz gerek. Çünkü her yerde karşınıza çıkacak. Özellikle listeler. Ondan sonra can alıcı noktalardan biri de if-else, if-elif blokları ve blok mantığı. Zaten bunları kavradıktan sonra yavaş yavaş Python dünyasına giriş yapıyorsunuz. Akabinde Nesne tabanlı programlamaya giriş yapacaksınız.Yani class (sınıf) oluşturma işlemleri. Yalan olmasın aşırı keyifli bir konu. He, söylemeyi unuttuğum iki şey var;

Fonksiyonlar ve modüller. Özellikle bu ikisi program yazarken çok işinize yarıyor. Mesela bir sayının faktöriyelini almak için 20 satır kod yazmak yerine math modülünün barındırdığı factorial ile sayının faktöriyelini alabiliyoruz. Fonksiyonlar ise apayrı bir dünya ;) Neyse, fazla uzatmayayım. Bir de Udemy üzerindeki kurslara bakabilirsiniz.

Unutmayın, bu işe başlamak için özverili olmanız gerek. Zaten devamı gelecektir.

Saygılarımla..
Teşekkür Ederim Uzaktan zor gibi durdu ama görünen köy kılavuz istemez die düşünüyorum ve Ufaktan başlıyorum .)

g4rd13n

Yeni üye
17 Mar 2018
11
0
İst
Python programlama dili öğrendikten sonra C dilini mutlaka öğrenmen lazım
C# Diline önce başlıcaktım fakat linux işletim sistemini çok sevdiğim için Onun dilini anlamak için bu dili seçtim .Matematiği seviyorum. Teşekkür ederim önerin için :))

RufSkynoN

Kıdemli Üye
15 Tem 2016
2,206
0
Vatan'
UDEMY'yi öneririm basitten zora doğru çok güzel bir anlatımı vardır. Ayrıca python'dan sonra başak bir dil öğrenmek isterseniz aynı yerden devam edebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.