Python ile alakalı sorum

artisbero

Üye
16 Ara 2010
176
0
İyi yıllar pythonda bir dosyadan film ve aktör isimleri çekiyorum
movies = open("movies.txt", "r") komutuyla
dosya şu şekilde
Oyuncu ismi, film1, film2, film3
Oyuncu ismi, film2, film2, film3
.
.
.
.
şeklinde gidiyor
yapmam gereken 4 şey var nasıl yapacağıma yardım edecek var mıdır en azından arasından birini
yapabiliyorsanız yardım ederseniz çok iyi olur
1.film ismi söyle aktörlerini yazdır
2.2 tane film söylüyor tüm aktörleri yazdır
3.2 film söylüyor sadece ortak aktörleri yaz
4.2 film söyle ortak olmayanları yazdır

ARKADAŞLAR LÜTFEN ACİL YARDIM

artisbero

Üye
16 Ara 2010
176
0
Veri örneği
Kod:
Edward Norton,  American History X, Fight Club, Birdman, Primal Fear, 25th Hour 
Salma Hayek, Desperado, Wild Wild West, Frida, From Dusk Till Dawn, Breaking Up
Russell Crowe, Gladiator, A Beautiful Mind, Cinderella Man, American Gangster
John Travolta,   Swordfish , Face/Off, Grease, Lonely Hearts,  Be Cool,  Mad City
Kim Basinger, Batman, Never Say Never Again, L.A. Confidential, Grudge Match, Cool World 
Kevin Spacey, American Beauty, The Usual Suspects, Glengarry Glen Ross, L.A. Confidential
Christian Bale, All the Little Animals , American Psycho,Batman Begins,  The Prestige
Emma Stone, La La Land,  Birdman,The Help,Zombieland  
Leonardo Di Caprio, Titanic, Blood Diamond, The Departed, Catch Me If You Can
Brad Pitt, Sleepers, Troy, Meet Joe Black, Oceans Eleven, Se7en, Mr & Mrs Smith
Morgan Freeman, The Shawshank Redemption, The Dark Knight, Bone Collector,Batman Begins 
Al Pacino, Scarface, The Godfather, Glengarry Glen Ross, Carlito's Way, Scent of a Woman
Sandra Bullock,The Blind Side, Crash, Speed, Practical Magic  A Time to Kill, Demolition Man
Samuel L. Jackson,  Pulp Fiction, Django Unchained, One Eight Seven, The Negotiator
Uma Thurman,  Pulp Fiction,  Be Cool, Paycheck,  Kill Bill, The Brothers Grimm, Prime
Bruce Willis, Die Hard, The Sixth Sense, Pulp Fiction, The Siege, Sin City, Twelve Monkeys
Nicole Kidman, The Hours, The Others, The Invasion, Moulin Rouge!, Dogville, The Portrait of a Lady

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.